Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos lenne ha...

Szerintetek jogos lenne ha ezt kérném a férjemtől?

Figyelt kérdés

A kisfiunknak és az anyósomnak egy napon van a szülinapja. Most lesz egy éves.

Úgy gondolom, hogy természetesen anyósomat is köszöntsük fel, ahogy szoktuk, virággal bonbonnal, ilyesmi, de a nap a kisfiunkról szóljon, és neki legyen tortája.

A férjem szerint ha már ünnepel a család, és az anyjának is aznap van a szülinapja, akkor legyen két kisebb torta. Egyikünk szülőjének sem szoktunk tortát venni, ez eddig nem volt szokás, csak virágot, bonbont, az apukáknak bort, esetleg valami kisebb ajándékot, és nem értem ennek miért kellene most másképp lennie.

Én azt szeretném ha a kisfiam első szülinapján, és majd a többi szülinapján is, nem őt IS, hanem őt ünnepelnénk (mondom, amellett, hogy természetesen anyósomat is felköszöntjük, de felnőtt ember, csak ellesz szülinapi zsúr és torta nélkül...)

Szerintetek? Kinek van igaza? Felfújom a dolgot?


2015. aug. 3. 20:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nyugodtan tarthatjátok egyben a szülinapokat. Nálunk akármilyen ünneplés van, mindig a gyerekek vannak a középpontban.

2 gyerekem 1 nap eltéréssel (meg persze 5 évvel) született. Mindig együtt tartottuk a szülinapjukat, és a nagy nagyon büszke rá, hogy a kistesó vele ünnepel. A középsőm meg irigykedik rájuk.

2015. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező, ritka gyökér vagy.

A szokásokat meg lehet változtatni, el tudod ezt képzelni? Miért kell ilyen vaskalaposnak lenni? Anyósod is kaphat tortát, nem fogsz beleszakadni. Gondolom, ha te akarnál valamit az anyádnak és a férjed nem támogatná, mert korábban nem úgy csináltátok, akkor bizony kiborulnál...

Kicsit lazítanod kéne és nem kéne azt hinni, hogy csak a gyereked van a világon, még akkor sem, ha ki nem állhatod az anyósodat.

2015. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mi ezzel a baj. A kicsinek gondolom nem fogsz egész napos zsúrt rendezni. Először ünneplitek őt, aztán meg az anyóst. De ha egyszerre ünneplitek őket, akkor sem lesz senkinek semmi baja.

És hogy az anyós eddig nem kapott tortát? Na és? Okoz ez neked valami fájdalmat, ha most kap? Szerintem aranyos ötlet. Ennyire nem utálhatod, hogy sajnálsz tőle egy tortát.

Bocs, hogy ezt mondom, de azt jön le, hogy túlspirázod ezt az egészet, hogy az egész nap csak a kicsiről szóljon, aki ráadásul egy évesen még nem fog fel semmit az egészből.

Mi is megünnepeltük a fiam szülinapját, volt torta meg minden, de félóra múlva már csak a játékok érdekelték. Mit akarsz egész nap csinálni vele?

Hogy a kérdésre válaszoljak: igen, szerintem felfújod. Aztán majd sértődés meg veszekedés lesz, attól nem lesz szebb a kicsi születésnapja.

2015. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg azokat amik normális stílusban íródtak, függetlenül attól, hogy egyet értenek-e velem vagy sem. Semmi bajom azzal, ha valaki nem ért egyet, de azért ledöbbentem milyen emberek vannak itt, akik legyökerezik a másikat meg lekölyköznek egy kisbabát csak azért mert valamiben nem értenek egyet az anyjával, gratulálok, tényleg. Szerintem Ti vagytok a gyökerek, és nem, nem azért mert más a véleményetek, hanem mert megengedtek ilyen stílust magatoknak bárkivel szemben is, aki nektek végképp semmit nem ártott. Hihetetlen.


Amúgy én olyasmire gondoltam, mint a 20-as válaszoló írt, még csak azt sem mondtam, hogy nem akarom őket egy napon ünnepelni, azt meg pláne nem, hogy nem lesz felköszöntve az anyósom. Vagyis babának torta, tüzijáték, ajándék, örül. Utána: boldog szülinapot anyuka, virág, bonbon, ajándék, örül. És közösen megesszük a tortát.... Ez annyira gyökérül hangzik??

Ha igen, akkor egy marha nagy gyökér vagyok, igen.

Ha a saját anyám szülinapjáról lenne szó, akkor is így járnék el.

2015. aug. 4. 11:21
 25/45 anonim ***** válasza:
55%
De mi a gond azzal, ha anyós is kap tortát? Pláne, hogy egy 1 éves fel se fogja, mi az a születésnap és tortát se sokat eszik. Miért nem lehet új szokást teremteni és együtt ünnepelni a születésnapot? Jaj, Pistike ma 1 éves, Kati néni meg 65 - ezzel mi a gond?
2015. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
47%
biztos nagy lelki sérülés egy egyéveshez a véletlen nagyi is kap egy tortát. majd ha nagyobb lesz akkor mi lesz? álljon sorfalat a fél város? :D
2015. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
70%

Le leszek pontozva mert úgy látom mindenki le van aki egyetért a kérdezővel, de szerintem igazad van.

És mondok valamit, én abban sem vagyok biztos, hogy az anyósod jól érezné magát ebben a helyzetben, hogy jön köszönteni az unokáját, és kiderül, hogy róla is szól a buli. Szerintem az, hogy a baba körül forog a nap és az anyósod emellett fel van szépen köszöntve teljesen jó megoldás.

Én azt sem látom ebben, hogy olyan nagy feneket akarna a gyereke születésnapjának keríteni, hogy sorfalat kell állnia a városnak... szerintem semmi abnormálisat nem írt a kérdező....


És egyébként ne érdekeljenek az olyan válaszolók akik csak bunkó stílusban képesek írni, szinte minden kérdésnél olvasni ilyet.

Én sem értem, hogy miért kell ezt.... most komolyan miért vált ki belőletek ilyen indulatokat, hogy egy számotokra vad idegen nő nem akar tortát adni a számotokra szintén vadidegen anyósának tortát, viszont ad neki virágot meg bonbont... hogy elmondjátok mindenféle gyökérnek? Jesszus.

2015. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

A főkérdésben nem értek egyet a kérdezővel, de abban teljesen igaza van, hogy mindezt normálisan is meg lehet fogalmazni, és nem csak alpári stílusban. De szinte minden kérdésnél vannak bunkók, ez ellen nem nagyon lehet mit tenni... sokan úgy gondolják, hogy az egyet nem értést csak így lehet kifejezni, intelligencia kérdése az egész... nem mindenkinek van.


Kérdező, szerintem sincs gond azzal ha anyósod is kap tortát, szerintem kicsit felfújod. Elhiszem, hogy tökéletes szülinapot akarsz a kicsinek, de ettől még lehet az :).

2015. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy a mamával közösen ünnepeltünk. Nekem nagyon furcsa amúgy, ha sokan úgy érzik, egy felnőttet nem illet meg évente egy torta... Miért nem kapnak nálatok a felnőttek tortát? Ez szerintem a gyereknek sem lesz jó példa, ha majd fel tudja fogni. Akkora dolog összedobni egy tortát? Ha a gyerek megilleti, a felnőtt miért nem? Hiszen a gyerek jóformán enni sem ehet belőle.
2015. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
vagy kérdezd meg anyóst, akar e tortát azért mert a gyerek kapni fog!
2015. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!