Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszóltak, mert túlszeretem...

Megszóltak, mert túlszeretem a gyerekeim?

Figyelt kérdés

29 èves vagyok, 4 gyerkőcöm van. Minap tankönyvosztáson voltunk, ès páran belèmkötöttek. Az volt a gondjuk, hogy túl csinosan öltöztetem a gyerekeim, minden nap más van rajtuk, ezer meg egy ruhájuk, cipőjük van, napszemüveg, kalapok, kendők, sapkák. Ha boltba megyünk, heti kètszer, mind kap valamit. Csoki, nyaló, joghurt, stb. Szerintük ez túlzás. Az új iskolatáska, tolltartó, tornazsák szintèn, mert jó a tavalyi. De hát az elhasználódott, tönkrement a cipzár. Amúgy turiban vásárolok, tehát nem a legdrágább boltokban. Meg hogy a nagyobbak, 8 ès 9 èvesek, kapnak heti 200ft zsebpènzt. Ès hogy ez túlzás, nem lesznek önállóak. A nagyobbak simán elmosogatnak, porszívóznak, segítenek itthon, tehát nagyon is önállóak.

Szerintetek tènyleg túlzás? Vegyek vissza? Vagy egyáltalán mit kellene válaszolnom erre?

Azt mondtam, amíg megtehetem, addig ez nekem így jó. Nem ettől lesznek anyámasszonykatonái vagy talpraesett emberek.


2015. aug. 29. 16:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, vannak ilyen ostoba, minden lében kanál emberek. Nem felelsz meg a hülye kis sztereotípiáknak, volt képed a mai világban, amikor ez már nem divat, huszonévesen szülni, ráadásul 4 (négy!!:-)) gyereket, tetejébe még nem is néznek ki apró koldusoknak - mégis, mit képzelsz magadról? Ha pedig még tetejébe te is csinos vagy, és nem talicskán tolod magad előtt a hájadat, az abszolút világvége...:D
2015. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Kis csóró faluban lakunk, itt mindenki mindent tud, mindenbe beleszól. Táska kellett az elsősnek, mert neki nem volt, a lányom 2 èvig járt ugyanazzal, tehát nem kapnak állandóan újat, plusz 3300ft volt darabja, tehát nem összeg.

Nem arról van szó, hogy ne tehetnèk meg ők is, de ők a kocsmában, dohányosnál hagyják a nagy pènzeket, a gyerekek meg èheznek. Egyedül nevelem őket, kevès pènzből, de apukám segít, sok helyről, ismerősöktől nagyon sok mindent kapunk, most pl a teljes tanszerkèszletet kaptuk, csak a táskát, tolltartót, tesizsákot vettem èn. Van tartalèkom, nem is kevès, de az tabu. Ahhoz nem nyúlunk, max hozzárakunk, az a taníttatásukra van.

Igazából lehetne spórolni a nasikon, de mivel 4 hónapot itthon voltak a kicsik, 3an május 1től, így most így alakult. Jövőhèttől csak èn vagyok meg a legkisebb, így neki az a plusz 50 vagy 100ft a boltban, semmisèg. Nálunk ez csak nyáron van, de jövőre a nagyok táborba mennek, 3 hètre, szóval ez csak ilyen kivèteles nyár volt, mert most költöztünk ide. Talán ezèrt is kapom a megjegyzèseket.

2015. aug. 29. 17:27
 13/27 anonim ***** válasza:

Én hasonló módon nőttem fel és köszönöm nagyon jól vagyok. Bár nekem is volt részem beszólásokban főleg fiatal felnőttként. Páran elkönyveltek gazdag lánynak, csak azért mert változatosan öltözködöm, csak azt nemtudták, hogy a ruháim 90%-át 500ft alatti összegért vásároltam turkálóból.


Jól tudom beosztani a pénzem, s míg más vesz két pólót én abból az összegből szépen feltudok öltözni, de gondolom ez is önállótlan.


Az édesség sem sok, semmi baja nem lesz a gyereknek ha hetente megeszik két túrórudit vagy elnyal egy nyalókát. Normális étkezés mellett sem túlsúlyos, sem cukorbeteg nem lesz ennyitől és ha naponta legalább egyszer fogat mos, akkor a fogsorától sem kell idejekorán elbúcsúznia.


Szerintem jól csinálod, ez nem túlszeretés.

2015. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Ráadásul egyedülálló anyaként...fogsz még kapni rendesen, pláne, ha tovább is tanulnak.

Egyébként nem kell ehhez faluban lakni. Társasházban is kaptam megjegyzéseket annak idején, vannak, akik felhatalmazva érzik magukat erre. Intézd az életed, ahogy te jónak látod, nem is kell odafigyelni, hazamész, és becsukod az ajtót. A hülyeség meg kint marad.:-)

2015. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ez nem túlzás meg túlszeretés. Ez normális.

200 Ft egyáltalán nem sok. Heti kétszer kapnak valamit, az sem túlzás.

Nem tudom, mire irigyek, mert ahogy leírtad még azt sem lehet mondani, hogy szórod a pénzt.

Vagy akik mondják, azok kifejezetten rossz körülmények között élnek?

2015. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
az a gond, hogy itt magyarországon népszokássá vált a tehetősebbek gyűlölete.
2015. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Falu, vagy nem, én bárkinek megmondom hogy ne ugasson bele a dolgaimba, nehogy már idegeneknek azzal kelljen elszamolnod, hogy csokit veszel a gyerekeidnek a boltban. Másrészt nekem nem számít gazdagnak aki a turkálóban vásárol, nincsen azzal semmi baj, de a gazdagok márkás, új cuccokat vásárolnak, mert megtehetik, nem használtat vesznek.
2015. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ha megengedhetitek magatoknak, akkor miért ne?


" Csoki, nyaló, "

Ez viszont kifejezetten egészségtelen.

2015. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
ha mellette szereted is őket akkor szerintem teljesen jó.amúgy a csoki meg a nyalóka helyett vehetnél müzliszeletet is néha de ha nem azzal sincs semmi baj.
2015. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

És most mi a kérdésed?

Megmondtad, amit akartál, egyébként egyetértek veled. Semmi közük hozzá, nem az ő gyerekeik. Ha nem így tennél, akkor meg az lenne a baj, mert a csórók csinálnak 4 gyereket és nincs pénzük semmire. Nem kell mindenkinek megfelelni.

És nincs ebben semmi túlzás, nehogymár ennyit ne kaphasson egy gyerek.

2015. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!