Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszóltak, mert túlszeretem...

Megszóltak, mert túlszeretem a gyerekeim?

Figyelt kérdés

29 èves vagyok, 4 gyerkőcöm van. Minap tankönyvosztáson voltunk, ès páran belèmkötöttek. Az volt a gondjuk, hogy túl csinosan öltöztetem a gyerekeim, minden nap más van rajtuk, ezer meg egy ruhájuk, cipőjük van, napszemüveg, kalapok, kendők, sapkák. Ha boltba megyünk, heti kètszer, mind kap valamit. Csoki, nyaló, joghurt, stb. Szerintük ez túlzás. Az új iskolatáska, tolltartó, tornazsák szintèn, mert jó a tavalyi. De hát az elhasználódott, tönkrement a cipzár. Amúgy turiban vásárolok, tehát nem a legdrágább boltokban. Meg hogy a nagyobbak, 8 ès 9 èvesek, kapnak heti 200ft zsebpènzt. Ès hogy ez túlzás, nem lesznek önállóak. A nagyobbak simán elmosogatnak, porszívóznak, segítenek itthon, tehát nagyon is önállóak.

Szerintetek tènyleg túlzás? Vegyek vissza? Vagy egyáltalán mit kellene válaszolnom erre?

Azt mondtam, amíg megtehetem, addig ez nekem így jó. Nem ettől lesznek anyámasszonykatonái vagy talpraesett emberek.


2015. aug. 29. 16:02
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Anyagilag kb velem egy szinten lèvők szóltak be. A kèrdès, inkább vèlemènykèrès, kíváncsi voltam, más hogy látja.

A csoki ès nyaló csak pèlda volt. Van, hogy gyümölcsöt, joghurtot kapnak helyette. Műzlit nem, mert allergiásak a magvakra.

2015. aug. 30. 00:27
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem tul szeretés ez ,fiaim is minden évben új toltartot kapnak de mindig 1000ft alatt ,csinosak ,is sőt ők is kapnak finomságot stb .
2015. aug. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Konkrétan ki szólt meg? És hányan?

Nem igazán értem, honnan látnak bele ennyire az életetekbe?

Ok, azt látják, hogy miben járnak a gyerekek, meg talán a bolti vásárlást is. De a zsebpénzről honnan tudnak? Tőled?

Nem lehet, hogy dicsekvésnek hangzik, ahogy mondod a dolgokat? Rám egyszer konkrétan a húgom szólt, amikor kaptam egy nagyobb fizuemelést és tök boldog voltam miatta, hogy ez másoknak úgy jöhet le, hogy verem a mellem...

Írod, hogy nemrég költöztetek oda, hát akkor meg persze, hogy ti, "gyüttmentek" vagytok a téma! Nem kell ennyit foglalkozni az emberek véleményével amúgy, valamibe úgyis mindig bele tudnak kötni!

2015. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, ez nálunk is így van. Kevés pénzből élünk 2 gyerekkel+a nyugdíjas anyukámmal egy kis faluban. Nem élünk nagy lábon, de nem is nélkülözünk. Anyum nem egyszer szemrehányásként kapta, mikor reggel 6-kor rohant a buszra, hogy minek dolgozik, a munkanélküli is megkapja azt a pénzt. És részben igaz, mert hiába dolgozott le 35 évet, kevés nyugdíjat kap, amit be tud osztani. Most azért szólják meg, mert majdnem minden nap jár a boltba, a gyerekek mindig kapnak apróságot. Míg ők 2 nap alatt elszórják a pénzüket. Anyósom is sokat segít, akkor irigykednek ha látják jönni táskákkal, vagy látják, ha a gyerekeknek új ruhájuk van. Pedig van, amikor helyből vesszük használtan egy anyukától vagy neten, apósom az egyik rokontól 10 évre ellátta lányomat ruhával. Vagy hogy nem hagyom a gyerekeket órákat mocskos ruhában. Mindig is vannak és lesznek irigyek, mindenbe belekötnek, de nem kell őket meghallgatni. Élj úgy, ahogy NEKED jó!
2015. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

A leendő osztálytársak anyukái szóltak meg. A zsebpènzről a nagylányomtól tudnak, mert a bemutatkozós dèlutánon elkotyogta magát.

Ma is belèmkötöttek. A kisebbik elsős lesz most, ès a polgármester felkèrte, mondjon verset az èvnyitón. Szerdán adta oda, ma volt az èvnyitó. Gyönyörűen mondta, erre kitalálták, hogy èn erőszakoltam rá, meg ilyen korú gyerek nem így mond verset, biztos èjjel nappal ezt nyomtam neki. Pedig 10 perc alatt tanulta meg. Nem èrtem, ismeretlenül mièrt kell ezt csinálniuk.

2015. aug. 30. 16:14
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem túlzás. Sok az irigy, buta, rosszindulatú ember.
2015. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük. Csak ezzel nyugtatják a lelkiismeretüket hogy ők cigire költik ruha helyett a pénzt.

Azért nehogy már turis ruha meg heti 2x egy túró rudi luxusnak számítson.

Bárki beszól, csak kérd meg, h te se szólsz bele az ő gyereknevelésébe így ő se tegye.

Komolyan már durva h mindenbe beleszólnak az emberek, máskor meg az a gond h sok gyerek van és kopottban járnak, minek vállalt ennyit ha nem jut rájuk...

2015. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!