Hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés
Nemreg(5 hónapja)született ötödik gyermekem. Most van egy 5-ödikes(külön suliba), egy3 es egy 1 osztalyos valamint egy közepső csopis. Most viszont eleg nehez megcsinalni a hazahozatalokat.(napközi nincs). A legkisebbnek 2 vagy 3 órakkor, a harmadikosnak1-kor vagy 2-kor, az őtődikesnek 3 órakkor, a legkisebbnek kettőkor. Na eddig úgy csinaltak, hogy a babaval 1 órara bemegyünk a sulihoz(vagy jettőre attól függ mikor vegez a harmadikosom. Ha egyre mentünk akkor utánna gyorsan az oviba, majd rohanás vissza a sulihoz, ha kettőre akkor a harmadokosommal és a babaval addig szetnezünk valahol, majd oviba , majd (rohanás) a a suliba és lehet, hogy nem kell rohanni, mert haromkor vegez a gyerek. Aztangyorsan vissza a nagyert ő addig a könyvtarba van. Eközben persze, pisilni kell, ehes vagyok, szomjas vagyok, álmos vagyok. Ez mind a gyerekektől. Asztan haza es még tanulni meg minden. Na mindedj. Nem gondoltam, hogy ilyen borzalmasan nehéz lesz. Lekicsinylő, akkor miert vallaltal ennyi gyereket? megjezesektől kímeljetek. Bocsanat a szörnyű megfogalmazásert es a helyesírásért.
2015. szept. 3. 17:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nalunk ugy van, hogy vagy minden nap előbb hazahozom, vagy minden nap ott hagyom.
2015. szept. 3. 21:06
 12/19 anonim ***** válasza:
És? 3 óráig van a védett tanulási idő, akkor 3-ig maradnak. Ne legyél már ennyire tehetetlen, ne haragudj. Már többen leírták, mit rontasz el.
2015. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jólvan, na köszi az óriási segítséget. Ne válaszoljon már senki.
2015. szept. 3. 21:18
 14/19 anonim ***** válasza:

Menjek értük el én, vagy mit szeretnél? :)

Az segítség lenne? Képzeld, eddig csak segítséget kaptál, az egy már dolog, hogy neked nem felel meg.

2015. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Elnezest egy szoval sem montam, hogy menny el ertük. Kerdeztem egy kerdest, erre eleg nagy szamban leszúrast kaptam. Köszi de az ilyesmi nekem nem tul jo. Aki nem leszusr annak köszönöm. Igazból en bevalt praktikakra lettem volna kívancsi.
2015. szept. 3. 21:23
 16/19 anonim ***** válasza:

Juj.

Nem kaptál leszúrást, csak leírtuk, mit rontottál el, és hogyan lehetne megoldani. Többféle javaslat is érkezett. Egyáltalán nincs igazad, de sértődj meg nyugodtan. Humorod nincs, szervezni nem tudsz, remélem, csak a hormonjaid miatt vagy ilyen. Mert megsértődni az megy, változtatni, megoldani valamit meg nem. Ez van. És ezt sem azért írom, hogy megsértselek, de tényleg csak a kifogásaidat írogatod, egy épkézláb javaslatod nincs.

2015. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát elég szörnyű.

Én hagynám őket napköziben, az tuti. Ugyanakkor az ovis gyerek gondolom ott alszik az oviban, tehát ébredés után érte mehetsz bármikor. Gondolom nincs olyan sok gyerek, ha egyben van a napközi, mert nem tudom elképzelni, hogy az összes alsós gyerekkel egy tanár foglalkozik 1 tanteremben. Az elég morbid lenne.

2015. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

De bameg, nem megsértődni kell, hanem megoldani a dolgot. Leírtam már, nem reagáltál rá, szerintem végig sem olvastad, de most leírom röviden, tömören, hátha úgy nem esik nehezedre:

- az ötödikes jöjjön haza egyedül (ez idáig neked is megvan, csak a rend kedvéért írtam le)


- az elsős és a harmadikos addig maradjon az iskolában, amíg a legkésőbb végző gyerek be nem fejezi az óráit - azaz ne menj értük külön-külön, attól egyiknek sem lesz semmi baja, ha ottmarad még egy órát a suliban


- az ovisért is akkor menj, amikor indulsz a két iskolásért, így nem kell felesleges köröket tenni


+ egy észrevétel, amit szintén már leírtam: erősen kétlem, hogy így, ilyen tortúra után tudnak a gyerekeid otthon, eredményesen tanulni. És ne haragudj, de szerintem jobban járnak, ha az iskolában írják meg a leckét, mintha te segítesz nekik. A helyesírásodat elnézve, igen nagy hiányosságaid lehetnek már az alsós tananyag terén is. Bármilyen ramazúri van délután a suliban, még mindig több esélyük van ott helyesen megírni a leckét, mintha te ellenőrzöd le őket.

2015. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nalunk máshogy van. Na hazamegy egyedül a nagy aztan kettőre elmegyek értük, max varunk. Köszi azert a segitseget, nem akartam ennyire fölkapni a vizet bocs. nalunk ha vege az órának haza lehet hozni a gyereket. Nem ilyen rossz a helyesírásom, csak egy telefonrol írtam.
2015. szept. 4. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!