Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire etikus így teherbe esni?

Mennyire etikus így teherbe esni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék párt magam mellé, nem akarok senkinek se meg felelni viszont vágyom egy gyerkőcre.Arra gondoltam hogy így is alkalmi kapcsolataim vannak tehát max egyszer kétszer találkozunk, ha nem szedném tovább a fogamzásgátlót a férfinek erről nem szólnék és így esnék teherbe.Anyagilag meg tehetem hogy felneveljek egy csöppséget és a férfinak sem szólnék hogy lett gyermeke a pénzért sem kuncsorogék nála soha.A kérdést azért tettem fel mert édes anyámmal és a barátnőmmel is beszéltem a dologról és azt mondták felejtsem el.Vélemények? Légyszíves nemet,kort írjatok. Köszönöm. 26/L
2015. szept. 19. 13:56
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:
0%

Istenem, ennyi elvadul ostoba embert.


Szerintem egyáltalán nem lenne rossz a gyerekednek, csak azért mert te vagy neki.

Igaz kell férfi minta, de hidd el meg fogja találni ki az akire fel tud nézni és megfelel neki férfi mintának.

Az én véleményem, hogy ha valóban annyira szeretnéd, sokkal jobban járna, mint egy hullámzó, vitákkal, veszekedésekkel, érzelmi bizonytalansággal teli kapcsolatban/házasságban nevelkedne, amilyen általában a kapcsolatok nagy része :).

2015. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom. Azért nem 'ő' lenne az első gyermek aki apa nélkül fel. A pasinak meg igyse úgyse szólnék vagy kérnék pénzt. És terhesség alatt és után is tudnék dolgozni tekintve hogy vállalkozóm
2015. szept. 19. 16:13
 23/38 anonim válasza:
az, hogy megtudsz állni a saját lábadon és egy felelős döntésként akarsz gyereket vállalni már sokkal jobbá tesz, mint a nők nagy százaléka ^^
2015. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Mielőtt úgy döntenél, hogy így vállalsz gyereket, menj el egy gyerekpszichológushoz, és kérdezd meg, hogy milyen hatással van egy gyerekre és az anya-gyerek kapcsolatra, majd később, ha felnő az életére, ha ilyen megfontolásból nő fel apa nélkül, meg úgy általában arról is, hogy milyen hatása van annak, ha csak úgy szimplán apa nélkül nő fel.

27/N

2015. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nekem együtt voltak a szüleim, de bár külön lettek volna, talán akkor lett volna egy kevéske gyerekkorom.

Ettől függetlenül én azt gondolom nem tudod mi vár rád..

Egyrészt a gyereknek szüksége van egy férfi mintára, másrészről pedig.. lesznek nehéz pillanataid ha mégis belevágsz.

9 hónap alatt rendkívül sok vizsgálaton kell megjelenni ahol az anyukák döntő többsége mellet ott ücsörög apuka aki fogja a kezüket, simogatja a hátukat és lesi minden kívánságukat.. és ott leszel valahol köztük te.

Egy UH után friss képpel a kezedben boldogan mész haza és minden vágyad hogy ezt a boldogságot valakivel megoszd, de otthon üres a ház. Nagyszülő, testvér nem ugyan az.. majd rájössz te is.

Amikor a baba megszületik, meglátod és onnantól a lelkiismereteddel is el kell majd számolnod, mert mardosni fog abban biztos lehetsz, ha igazán szeretni tudod a gyermeked.

Másik dolog pedig a gyámügy, akik be fognak hívni és nem épp te leszel a szívük csücske ha nem leszel hajlandó az apa nevét bemondani, a gyermek jogaira fognak hivatkozni és bizony igazuk is lesz.

Arra pedig készülj fel, hogy a baba nem marad mindig baba. Nőni fog és kérdezni.. és akkor nem mindegy hogy milyen választ adsz. Nem mindegy milyen példát mutatsz annak a kis embernek.

Aztán kamasz lesz, lázadó korba lép, keresi hogy ki ő, honnan jött, hová tart és itt nagyon fontos hogy biztos gyökereket tudhasson magáénak. Még ha a szülők nem is élnek együtt, de tudja a gyerek hogy honnan származik. Nem is tudod mennyire fontos része ez a személyiség fejlődésének.

Szóval ha mindezek ellenére te mégsem hallgatsz ránk és bevállalod amit szeretnél, legalább egy valaki legyen az a férfi, írd fel a nevét, címét, telefonszámát egy papírra és jól őrizd meg arra az időre amikor a gyereked majd könyörtelenül számonkéri az életét rajtad.

2015. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Nem az a probléma,hogy apa nélkül,és az eljárás módja sem etikus. Az a probléma,hogy senkinek sem akar megfelelni,nem tud együttélni. A gyereknek pedig nagyon meg kell felelni.
2015. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem nem tudok együtt élni hanem nem hiányzik egy pasi aki nekem okoskodik, belém köt ha megyünk valahova mert nem tetszik a ruhám, nem kell hogy főzzek mossak rá mert felnőtt ember, nem kell hogy a sz.ros alsó gatyáját én vigyem ki, nem kell hogy tv nézés közbe sörözön és büfögjön stb köszönöm szépen de ez nekem nem kell
2015. szept. 19. 17:58
 28/38 anonim ***** válasza:

Érdekes a férfiakról kialakított elképzelésed. Az én férjem ezeket nem csinálja. Nem gondoltál még arra, hogy a kulturáltabb részéből válassz párt?


Persze, ha ez a véleményed, nem az én válaszom fogja megváltoztatni, de azért tudd, hogy létezik olyan férfi is, aki tiszta, rendes, kedves, támogat, nem szereti a konfliktust, és mégcsak a gatyája sem szaros. Az enyém ilyen, és a környezetemben is sok ilyen van. Rengeteg oromtol fosztanam meg magam, ha o nem lenne nekem. Azert azon gondolkozz el, hogy ki, es miert hitette el veled ezt az altalanosito elkepzelest, es ha te magad voltal, akkor mitol is felsz igazan.


A gyerekkel mit csinalsz majd amugy, ha szaros lesz a gatyaja, beledkot, sorozik, bufog? Merthogy erre tobb esely van egy gyereknel, mint egy atlag ferfinal:)

2015. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Ja es ra biztosan kell foznod es mosnod is. (Nalunk egyebkent sokszor a ferjem foz, es tegnap is pl. o mosott es teregetett ki, igen, vannak ilyenek is, sot, porszivozni is o szokott, 50-50%-ban osztottuk el a munkat, normalis esetben ezt meg lehet beszelni).
2015. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Fura elképzelésed van a férfiakról. Gyerekvállalás előtt inkább ezzel kellene először foglalkozni, hátha rendbe jönne az életed.

Nőként mondom, hogy kissé sértő ráfogni az összes férfira, hogy szaros gatyában jár, mindenbe beleköt és csak a tévé előtt böfög.

Próbálj más közegben ismerkedni, mert valamit nagyon rosszul csinálsz.


Alkalmi kapcsolatban meg elég rizikós védekezés nélkül szexelni, sosem tudhatod, kinek mi baja van, mit kapsz el tőle (feltételezem, aki ilyenbe belemegy, nem veled csinálja először).


Lehet, hogy most úgy látod, milyen szép lenne az élet egyedül egy babával, de marha nehéz lesz ám. Nem lesz ott senki, aki segít, nem lesz ott senki, akivel megoszhatod a szép pillanatokat. Én biztos nem vállalnám, de úgy látom, te már eldöntötted.

Az etikusság a legkevesebb, a többi tényezőn kellene elgondolkodni.

2015. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!