Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, tartjátok a kapcsola...

Kismamák, tartjátok a kapcsolatot a kollégákkal, a főnökötökkel?

Figyelt kérdés
Úgy ertem akik kis cegnel dolgoztok es elotte csaladias volt a hangulat...szoktatok telefonob beszelni vagy valami amiota otthon vagy a gyerekkel? en egy eve nem beszeltem a fonokommel, titkarnokent dolgozom igy napi szinten egyutt dolgoztam vele es hatalmas viragcsokrot kaptam tole mikor eljottem, de azota szinte nem is beszeltunk. en se kerestem telefonon meg o sem, es en ezt tok cikinek erzem...
2015. szept. 22. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A főnökömmel nem volt kifejezetten jó viszonyom, így kölcsönösen nem hívjuk egymást. A közvetlen kollégáimmal viszont jóban vagyok, 6 héttel a szülés után már jöttek hozzánk babalátogatóba, aztán én is voltam már pár alkalommal a cégnél a gyerkőccel (pedig másik városban van a munkahelyem), illetve rendszeresen küldök nekik képeket e-mailben, 1-2 emberrel pedig pár hetente hívjuk egymást.
2015. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk jó a viszony, de nem vagyunk barátok, csak jó kollégák. Ezért nem fogom tartani felük a kapcsolatot, max 1-2x látni fognak mert a férjem is ott dolgozik csak másik épületben.
2015. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
A főnökömmel kétszer beszéltem az elmúlt 16 hónapban, két kolleganőmmel rendszeresen beszélünk, találkozunk, a többiekkel nem nagyon tarjuk a kapcsolatot, így nem is tudom még elképzelni milyen lesz visszamenni és mindent ugyanott folytatni ahol abbahagytuk.
2015. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Persze, 1-2 havonta bemegyek, beszélek vele is, meg a kollégákkal is. Mondjuk én multinál dolgozom.
2015. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Pár kolléganőmmel napi kapcsolatban voltunk, a többiekkel is találkoztam sokat, mert elég sokszor bejártam, így a főnökömmel is elég sokszor találkoztam. De mi kb 20-an egy haveri társaságot alkottunk, páran pedig nagyon jó barátnők voltunk, illetve a főnökkel is jó viszonyunk volt. A cég sem volt túl nagy, országosan hatvanan dolgoztunk.
2015. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Amikor eljöttem onnan, utána kb fél évig 2-3 kolláganővel e-mail-eztünk elég sokat. Meg Face üzenet. Aztán ezek egyre ritkultak, ha írtam, akkor 3-4 nap múlva írtak vissza. El is maradt ez az egész levelezgetés.

Főnökömmel soha nem voltam annyira jóban, h beszéljünk most, h itthon vagyok.

Viszont van 2 régi kolláganőm, az egyikkel egyszerre lettünk terhesek, a másiknak kicsit később lett babája, velük a mai napig nagyon jóban vagyunk és minden nap váltunk üzenetet / találkozunk / beszélünk telefonon.

Nekik is ugyanaz a tapasztalatuk az ott maradt kollégákkal, hogy amíg ők is dolgoztak , meg utána pár hónapig sokat beszéltek, aztán eltűntek a kollégák, nem válaszoltak levélre, meg ilyenek.

2015. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

A régi munkahelyemen nem lettem olyan nagyon jóban senkivel, nem is olyan volt a munkánk, hogy erre lehetőség lett volna, meg ott elég gyakran cserélődtek is az emberek, így onnan nem tartottam a kapcsolatot senkivel, amikor elmentem gyed-re. Nem is állt szándékomban amúgy sem visszamenni oda baba után.

Most ismét terhes vagyok, ha elmegyek táppénzre, meg majd gyed-re, tuti tartani fogom a kapcsolatot a kollégákkal. Lett közöttük egy nagyon jó barátnőm is, de a többieket is nagyon megkedveltem. Itt amúgy is szokás az, hogy időről időre bejönnek látogatóba azok, akik éppen babáznak, és a közvetlen kollégák el szoktak menni babalátogatóba is.

Nálunk közel kétszázan dolgoznak, nem mindenki ismer mindenkit, mert a megyében több városban vannak szétszórtan, de én a központban dolgozom, úgyhogy én ismerek mindenkit, meg engem is ismer mindenki, mert szinte mindenkinek van nálam intézni valója időről időre. Mondjuk, mivel elég nagy az átjárás egyik helyről a másikba, mindenkinek van ismerőse minden irodánkban, úgyhogy azért legalább hallomásból mindenki tudja, hogy ki kicsoda. Na meg itt a babaszületés sem ritka esemény, javarészt főleg nők dolgoznak nálunk, és sok a fiatal, 25-35 közötti.

2015. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!