Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek Waldorfos szülőket?...

Ismertek Waldorfos szülőket? Milyenek?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

a sogornom fia odajart. ertelmes diplomas doktor is, tobb nyelven beszel a no. de a gyerekneveles...borzaszto hisztis mindketto gyereke, a gyerekeirol azt hiszi zsenik es atlag felettiek, sznob, allandoan egymas szoknyajan ultek, az a fajta aki mjndent hatterbe szorit csak nehogy a gyereknek egy konnycseppje csorduljon. wz latszik rajtuk borzaszto anyasak. a waldorfba is azert iratta mert sznob ea mert azt hitte ott zsenit nevelnek beloluk de hamar csalodott. amugy eleg onzo is velunk szemben de ez mar inkabb szemelyes serelem nem akarom idekeverni.

mondanam h ettol fuggetlen a waldorf lehet jo de nem mondom mert nagyon nem ertek vele egyet hogy alternativ modszerekkel akarnak felul irni egy evtizedek ota mukodo rendszert a felelosseg, a teljesites es egyebek nelkulozesevel

2015. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek egy családot, hát elég elvontak a gyerekek, de nem akarom lehúzni a sulit, biztos vannak értékei, de a gyümölcseit nem láttam a gyerekeken, nem lettek okosabbak, mint egy átlag iskolába járó gyerekek, sőt...
2015. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egy anyukát ismerek látásból. Hááát elég fura egy nő... :////
2015. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Részleteznétek kicsit az "elvont" és "fura" jelzőket? Mitől fura? Külső megjelenésében? Életmódjában? Viselkedésében?
2015. okt. 3. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem sógornőm gyerekei (4) waldorfosok. Ők is eltérnek az átlagostól. Mikor a nagy nem waldorfos középsuliba került, rögtön 6 tantárgyból bukott (itt ugye nem volt az, hogy nincs kedved a matekhoz?akkor gitározzunk!). Kreatívak a gyerekek, de ez inkább a véna (művész szülők), más egyébben nem látom, hogy javukra vált volna. Korábban waldorfot szerettem volna én is pont a családi példa miatt is, de hogy végignéztük, mégsem iratjuk oda a fiúnkat. Félreértés ne essék: sok dolog nagyon jó a waldorfban és mindenki saját helyzetére nézve kell dönteni, és nem túl sok példát láttam ezen kívűl, de összességében én a rendszerre szeretném felkészíteni, nem az alternatívra. Sajnos nem látszik ezeken a gyerekeken a pozitív az iskola miatt- ami lehet a nevelés miatt alakult így, ki tudja..
2015. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sokat olvasok róla az utóbbi időben. Ha ennyire nem tanulnak semmit, akkor hogyan jönnek ki ezek az érettségi átlagok a végén? Mert nem látom, hogy ez miért lenne rosszabb, mint bármelyik másik állami iskola:


[link]


Tényleg szeretnék részletesen tájékozódni róla, mert az állami oktatás a mi életünket sok szempontból megkeserítette a férjemmel. De nem akarok nekik rosszat sem azzal, hogy nem megfelelő a környezet. A szülőkre azért kérdeztem rá, merthogy nagyobb a részünk az iskola életében, gyakran leszünk együtt, és kíváncsi vagyok, milyen emberek választják ezt az irányt, és milyen indíttatásból.

2015. okt. 7. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvontak,elvarázsoltak,furik....azt azért tudd,hogy a waldorf-os suli csak 2. 4. 6. osztályban átjárható a "normál" iskolákkal,mivel más az oktatás menete,a követelmény,és minden!Nem véletlen,hogy aki ilyen általánosba járatja a gyereket,megpróbál alternatív gimit,középiskolát keresni a gyereknek.Arról nem is beszélve,hogy nem is olcsó.Mi bp.-iek vagyunk,itt a mi kerületünkben ami van suli az havi 30-40 ezer ft.Ráadásul a színvonal nagyon sokat romlott,mivel manapság az újgazdag/gazdag szülők viszik oda a gyereket,akik elég neveletlenek,öntörvényűek,kezelhetetlenek,holott ennek nem ez az eredeti funkciója....sajnos itt nálunk(a kerületben,de egyre több helyről hallom vissza)ezzel azonosítják a waldorf intézményeket.


már ezzel

2015. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Személyesen két családot ismerek, az egyik az unokatesóméké, akikkel sokat találkozunk. Ők bölcsész-művész házaspár négy gyerekkel, kedvesek, jóindulatúak, „alternatívok” sok téren, otthonszülés, biokaja, mindemellett kissé énközpontúak (nekem pl. az oltásellenesség is e kategóriába tartozik), nem igazán tudják eltartani magukat, a nagyszülők segítenek sokat nekik. Egyébként kinézetre az a „lenszoknyás-gyolcsinges” típusú család (nyilván sarkítok, de igen).

A másik család viszont más képet ad, az „alteres” öltözködés hasonló (csak jobb minőségben), vállalkozó szülők, jólét.

Egyébként elég sokfélék szerintem a waldorfos emberek, pl. köztük van a politikus Pokorni Zoltán, vagy elborult kormánypárti médiaguruk is.

Lehet, hogy ügyvéd kevesebb van a Waldorfban, mint másutt. :)

2015. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én semmi különöset nem vettem észre rajtuk (csak pár szülővel találkoztam, és nem beszéltem velük sokat)

Ezelőtt azt hallottam hogy elég "elvarázsoltak" elvontak stb.. de akikkel én találkoztam bennük nem vettem észre ilyesmit.

2015. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!