Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok amikor...

Ti mit csináltok amikor "eldurran az agyatok"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez itt nagyon ritka, rajtam kívül kb 4-5 olyan anyuka lehet, akinél szakad néha a cérna. Itt mindenki olyan higgadtan tudja kezelni a hisztiket (főleg, ha a másik gyereke hisztizik :D, azt r*h@dt nyugodtan tudom hallgatni én is)

Első, második, 10., 20. alkalommal még tudok egészen hiģadt maradni,de mikor a másfél éves már hetek óta mindenért üvölt teli torokból, egy percet nem játaszik egyedül, nem alszik, a wc-be is jön utánnam, semmit nem lehet mellette megcsinálni , de tartom magam és akkor hazajön a férjem és elkezd mindenért beszólogatni... na ma ezért robbantam. Most pl a konyhaasztalra csptam a konyharuhával és "osztottam az észt", de volt már olyan, hogy a párnát vágtam földhöz (2*is,miután felvettem) Nem vagyok rá büszke, de ez van. Mostanában a pszichológusok is azt mondogatják, hogy ki kell ereszteni a gőzt és így is lehet. Hatékonyabb, mint rágódni rajta. Ítt viszont mindenkit elítélnek aki, bármit földhöz vág a gyerek előtt, mert nem jó példa. Oké,deégis mit csináltok. Számoljak tízig, százig?


2015. nov. 9. 22:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez rendkívül ritka, és a jelenlévők egyébként is mind kivételek, és ilyesmi csakis jellemhibás szülőkkel fordul elő, internetezőkkel pedig konkrétan SOHA!!


Változó, hogy mit csinálok. Beküldöm a kisszobába és becsukom az ajtót. Vagy: ordibálok. Vagy prédikálok. Vagy oda se bagózok. Vagy kimegyek az erkélyre és bagózok :)


Ja pszichológusok azt is mondják, hogy ki kell ereszteni a gőzt, meg azt is, hogy nem az a baj, ahogyan érzel, hanem az, ahogyan reagálsz, mert uralkodnod kell az érzéseiden. Szerintem az igazság valahol ott van, hogy nem baj, ha látja rajtad a gyerek, hogy ez amit csinált, milyen reakciót vált ki belőled. De azért igyekezni kell beleérezni a gyerek nézőpontjába, hogy milyen hatással van rá az, amit mondasz vagy teszel.


Amúgy a párna földhöz vágáse kifejezetten vicces, nem tudom, ezzel mi lenne a gond. Ennél fonomabb már csak az lenne, hogy "nahát nahát".

2015. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Elszívok egy cigit, de volt már rá példa, hogy kimentem és tettem egy kört a lakótömb körül. Kiszellőzött a fejem, és higgadtabb lettem utána. Persze utóbbit csak akkor, ha apa is itthon van, nem hagynám egyedül a gyereket, akkor marad a cigi az erkélyen.
2015. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!