Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnők! Létezik ilyen nemhiva...

Védőnők! Létezik ilyen nemhivatalos gyakorlat költözés esetén?

Figyelt kérdés

Terhesség alatt és az azt követő pár hónapban (míg el nem költöztünk), folyamatosan kapcsolatban voltam az ottani védőnővel. Amikor költöztünk, külön kértem, hogy a tényleges költözésnél egy héttel későbbre jelentse a kollégájának a költözést. Vizsgáztam, pakolásztunk. Mondta, hogy persze, semmi gond.


Ennek másfél éve, azóta se láttam az itteni védőnőt. Nem hiányzik, ha kérdésem van, úgyis a gyerekorvost hívom.

Egy ismerősöm mondta, hogy valószínűleg nem hivatalosan átadta az infót, hogy minden rendben van nálunk, odafigyelünk a gyerekre, tehát nem tartozunk a megfigyelendő kategóriába.

Ilyen tényleg van?



Egyébként azért is furcsa a védőnő elmaradása, mert a szomszédban (a két ajtó között kb. 10 méter van) egy néhány hónappal idősebb gyerek van, állítólag hozzájuk rendszeresen jár.


Mondom, nem hiányzik, csak kíváncsiság.


2015. nov. 29. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezz rá az új védőnőnél, hogy megkapta-e a kartonotokat! Státuszra (nálunk a védőnő végzi) már hozzá kell vinned úgyis.

Egyébként úgy megy, hogy az előző védőnőd hivatalból át kell, hogy adja a kartonodat az újnak. Nekem egy konferencián adta oda (csak onnan tudom, mert ha akkor hétvégén nem lett volna, akkor én vittem volna el neki átvétellel).

2015. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy én írok, nem vagyok védőnő, csak nálunk is történt ilyen. Most 8 éves a fiam, egyéves koráig laktunk az első lakóhelyünkön, utána elköltöztünk. A védőnőnek szóltunk, mondtuk is neki, hogy mi az új címünk. Az ottani védőnőt SOHA, egyszer sem láttuk. Utána költöztünk ismét, akkor gyerekorvost is váltottunk, ő szólt a mellette dolgozó védőnőnek, hogy a körzetébe kerültünk, őt egyszer láttuk, jött szólni egy védőoltás miatt, hogy nem kötelező, de ha kérjük, akkor ingyenes. De ami számomra durva volt, hogy amikor ovis lett a fiam, ismét költöztünk, szintén gyerekorvost váltottunk, aki mellett szintén dolgozott védőnő. Az orvosnak mondtuk is, hogy ettől és ettől a naptól fogva itt lakunk, mondta, hogy majd jelzi a védőnő felé. Három évig laktunk ott, és sosem láttam, bár nem is nagyon gondoltam, hogy egy 3-7 éves gyerekhez annyira kellene védőnő. Viszont három év után, pont a költözésünk előtt két nappal mentünk hazafelé a gyerekkel, amikor egy nő (mint kiderült a védőnő) kvázi letámadott a lépcsőházban, hogy ő tőlünk jön, és hogy mi az, hogy nem vittem a gyereket hozzá státuszvizsgálatra. Hát mondom, nekem senki sem szólt, én meg, mivel nem rendelkezem olyan ismeretekkel, mint ő, nem tudom, hogy hány éves korig kell ilyenre járni. Na, akkor lecseszett, hogy nekem ezt tudnom kéne, és hogy másnap vigyem el a gyereket. Mondtam neki, hogy ez felejtős, költözünk, maximum a kolléganőjéhez viszem. Az a legszebb az egészben, hogy az új védőnőt direkt megkerestem, az meg nem is értette, hogy mit akarok, miért akarok elhozni hozzá egy majdnem hétéves gyereket.
2015. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En kisebb gyerekekkel koltoztem, de szoltam egyreszt ugye a reginek, hogy koltozni fogunk, masreszt telefonon felhivtam a vedonoi szolgalatot (ott ahova koltoztunk). A leendo cimunk alapjan kikeresttek melyik vedonohoz tartozunk, atadtak neki a telefont. Megadtam a gyerekek nevet es a korabbi vedonom telefonszamat.

Ok a tobbit lebeszeltek telefonon. En ezt koltozes elott egy hettel inteztem. Az uj vedono ket heten belul hivott, hogy nala vannak mar a papirok, sok dolgunk van-e meg a koltozes miatt es megbeszeltunk egy idopontot, hogy mikor talalkozunk.

Nem tudom, hogy egyebkent mi a rutin, nekem igy tunt logikusnak es igazabol egy szamot kellett kikeresnem hozza es felhivnom.

2015. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk költözés után át adták az új védőnőhöz a kartont az meg kijött,megnézte a fiaimat hogy hol hogyan élünk utána már pár évig nem volt dolgunk vele csak amikor lányomat vártam ,illetve most miota lányom megszületett ,megyünk hozá igaz már csak évente de ha nem megyek akkor keres hogy státusz vizsgálatot mikor csináljuk meg .
2015. nov. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Státuszvizsgálatokat a gyerekorvos megcsinálja, bölcsődében is elfogadták tőle a védőnő helyett.


Ezért sem érzem hiányát. Az orvost meg tényleg minden aprósággal kereshetjük, illetve 2-3 havonta akkor is megnézi a gyereket, ha egészséges. Mi kértük, hogy szakember is kövesse figyelemmel, hogy rendben fejlődik-e, nehogy nekünk laikus szemmel ne tűnjön fel valami. (Kopp-kopp, eddig makkegészséges.)

2015. nov. 30. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, amit itt az egyik válaszoló is írt, hogy ha kiderül, hogy ti ott laktok és nem vagytok bejelentve nála gond lehet belőle (elviekben ugye neki kellene felmérnie, hogy megfelelő körülmények között él-e a gyermek).

Én sem a vizsgálatok miatt voltam olyan buzgó, hogy a régi és az új védőnőt is megkerestem, hanem mert sosem lehet tudni, hogy mire lesz szükség stb (ja és nálunk pl az oltás is úgy van - ovi, suli - hogy a védőnő értesíti a dokit, aztán oltás napján hozzá kell menni és a védőnői rendelőben olt az orvos).

Ahogy más is írta nekem is logikus volt hogy így kell tennem, pedig kb mi is csak státuszra meg oltásra járunk hozzá.

2015. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hivatalosan át lettem jelentve. Elérhetőségekkel, lakcímmel, mindennel. Innentől az ő feladata, felelőssége keresni.


A gyerekorvosunk körzeten kívül látja el a gyereket (már a születése idején se a körzetében voltunk). A férjem nagyobbik gyerekének ő volt az orvosa, elégedett volt vele, így felkértük a közös gyerekhez is.

Az oltásokat is ő tartja fejben, ha aktuálissá válik, akkor telefonál és egyeztetünk időpontot.

Tehát orvosilag tényleg szoros megfigyelés alatt van, annak ellenére, hogy alapvetően egészséges gyerek.


Ha pedig bármi miatt a gyámügy vagy egyéb hatóság kijönne, örömmel látjuk őket. Maximum rendetlenség lesz, de kétlem, hogy abba belekötnének.

2015. dec. 1. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!