Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen vállaltátok az...

Hány évesen vállaltátok az első babátokat? Ekkorra már minden feltétel adott volt? (pl. saját lakás, anyagi háttér)

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 10:55
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%

26 éves voltam, mikor kezdtünk próbálkozni, végül 28 leszek mikor megszületik.

Saját lakás megvan, anyagi háttér alatt mit értesz? Mert ez elég reletív. Dolgozunk mindketten, sokat nem keresünk, de azért összegyujtögettük annyi pénzt amiből nagyjából kijön minden, bár nem luxus dolgok.

2015. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%

Azt azért valaki elmesélhetné, hogy ha valaki még be sem fejezte az egyetemet, nem dolgozott egy percet sem, miből van saját lakása? Na mindegy, nem örökölhet mindenki milliókat a nagyszülőktől.

27 évesen, ekkora volt 2 diplomám, 4 éve dolgoztam. A saját lakás nálunk esélytelen, mert a nulláról indulunk. Ettől függetlenül biztonságban vagyunk anyagilag, jól keresünk mindketten, biztos állásunk van.

2015. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
71%

és akkor már mindjárt le kell pontozni azt akinek van saját lakása??

nekünk 25 évesen, szülői segítséggel lett...és? a mai napig fizetjük a részleteket az apósomnak, nem csókra kaptuk, és mindketten dolgoztunk már főiskola mellett...a férjem 16 éves kora óta dolgozik én 22 éves korom óta. bocs hogy futotta egy lakásra (hitellel)

2015. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
57%
Én 23, férjem 25 éves volt, amikor a fiunk született. Én már lediplomáztam, másfél évet dolgoztam, férjem már öt éve dolgozott, ez azért volt fontos, mert nálunk a férjem jött el gyedre, én fél évig voltam otthon. Albérletben éltünk, de volt félretéve négy millió forintunk. Érzelmileg készen álltunk, szerintem anyagilag is. Most 2,5 éves a fiunk, most vettünk egy házat, amit felújítunk, sok hitel nem is kellett, mégis szegényebbnek érzem magunk, hiába van ott a 15 milliót érő ház, az autónk. Nekem viszonylagos nagyon ez a minden, meg az anyagi háttér fogalma.
2015. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
63%

Párom 24 évesen végzett az egyetemen, 4 éve dolgozik, a szüleimnél lakunk, akik semmit nem kértek ezért, félre tudtuk szinte rakni az összes keresetét, én is az ösztöndíjam jelentős részét. Plusz kaptunk tőlük pénzt is.

Sajnálom, hogy nektek a nulláról kellett indulni, de én most nem fogom amiatt rosszul érezni magam, mert nekünk szerencsésebbek voltak a feltételek.


Ha befejeztük a ház felújítását, minden megtakarításunk menni fog a leendő gyerekeinknek, hogy ne a nulláról kelljen nekik se indulniuk.

2015. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez a minden feltetel adott igy eleg relativ...reszletezni kene, mert pl az eddigi valaszadok 99%-nak a "minden feltetel adott volt"-jara en biztosan nem vallaltam volna meg gyereket, es biztosan sokan vannak, akiknek meg az en felteteleim sem volnanak elegek...
2015. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%

ma 12:47

Igen, örökség, és? Probléma? Oda kéne adni a hajléktalanoknak mi meg vegyünk hitelből, hogy boldogok legyenek azok is akinek nincs?

2015. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%
12-essel valamilyen szinten egyetértek. A saját lakás alatt mit értesz Kérdező? Hitelmentes v. hiteles? Mert ami saját, az hitelmentes, amin van hitel, az a banké még. Ezt úgy tisztáznám. Én nem akarom bántani azokat, akik szülői segítséggel vagy örökséggel jutottak ingatlanhoz, csak ne nézzék le azokat, akiknek ez nem jutott ki és esetleg albérletbe vállaltak gyereket. Az a gond, hogy akik segítséggel vettek ingatlant, azok kicsit nagyképűek és úgy állítják be a dolgokat, mintha ők azért mennyit megdolgoztak volna 20 évesen. Nekem is van ilyen ismerősöm. Nem kell velük foglalkozni.
2015. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
35%
Na, erről beszéltem, a 17-es flegmaságáról. Válaszából kitűnik a nagyképűsége is, érdekes módon nem írta le rögtön, hogy örökölte, nem pedig megdolgozott érte. Nincs ezzel gond, sokan örökölnek, de ők ezt nem szégyellik bevallani és nem nézik le azokat, akiknek mindent önerőből kell teljesíteniük.
2015. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
53%

Mert miért baj az hogy ha valaki örökségre vállal gyereket??? attól talán mi még kevésbé tudjuk mit jelent a munka?? ugyanúgy törlesztem az apósom felé amit adott, és nem herdálom el a vagyonát, hanem ingatlant vettem belőle, amiben élek, és ezért majd az én gyerekemnek tudok már mostantól félre tenni, hogy amikor majd ő nagy lesz, ő is 20-25 évesen saját lakásba költözhessen.

szar alak vagyok tényleg...

és biztos léhűtő és tanár család 3. gyerekeként nyilván fogalmam sincs mit jelent megdolgozni azért amim van...

a férjem édesapja a nulláról indított két kezével végzett mesterséggel vállalkozást, és nagyon ügyesen, napi 14-16 órában dolgozott, hogy 50 éves korára megteremtse a két gyermekének a saját lakást...ennek köszönhetem hogy a férjemmel nem albérletben élünk. Ettől én kevesebb vagyok mint bárki más? Dugd a s...be a diplomádat, ha ennyire tartod, azt aki örökségre gyermeket vállal...hiába mindig is kétféle intelligencia létezett. Értelmi és érzelmi.

2015. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!