Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen vállaltátok az...

Hány évesen vállaltátok az első babátokat? Ekkorra már minden feltétel adott volt? (pl. saját lakás, anyagi háttér)

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 10:55
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
82%

De a kérdés nem arra irányult,hogy hogyan volt adott,hanem,hogy adott volt-e.

Az,hogy kinek hogy jött össze, szerintem lényegtelen.

2015. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

29 leszek, mire megszületik, 28 évesen már volt egy embriónk, ami kilökődött.


Mindkét esetben házas voltam, volt évek óta munkám, a férjemnek egy házasság előtt szerzett lakása (=válás esetén nekem nem lenne lakásom).


Szerintem a megfelelő pár megtalálása a legfontosabb, nekem ez tartott sokáig. Egy olyan pasi, akivel 50-50-ben osztjuk meg a háztartást, aki előzékeny, figyelmes és nagyon sok időt tölt a terhességemmel (vizsgálatok) és a leendő gyerekkel is azt szeretné (home office-t kért fél évre).


Most 26 hetes vagyok, a férjem külvárosi, 30 nm-es lakását kiadtuk, abból fizetünk egy belvárosi albérletet (nagyobb és jobb helyen van sokkal).


Van spórolt pénzünk, de nem a gyerekre készülve, hanem pont véletlenül mindketten kaptunk 2014-ben egy-egy nagyobb összegű megrendelést.


Két negatívum azért akad:


1.Nekem lesz ugyan GYED-em, de GYED után nem várnak vissza a munkahelyemre, ez jó alkalom lesz GYED alatt régiós nyelvet tanulni (német meg angol megy) és másfajta munkát találni.


2. a PhD-met valószínűleg nem fogom soha sem megírni (nem a gyerek miatt, de a gyerek jó kifogás lesz a halogatásra, és szerintem ennyiben fog maradni).


26 hkm

2015. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
17%

Olyan,hogy minden feltétel adott olyan nincs,és azt is kétlem,hogy az ide írogatók mindegyikének,magas fizetése,önerőből lakása,autója van,nincs hitel van félre rakva min fél millió. Nem azért,mert ilyen nem lehet csak ritka pláne 20-30 évesen.Több tényező kell,tehetős szülők,örökség, több éves külföldön jól fizető állás,esetleg jó ismeretség ami miatt min 200 nettó azonnal egyetem/főiskola után,esetleg amit írtak ha az apa jelölt 8-10 évvel idősebb.Ezek nélkül képtelenség fiatalon normális egzisztenciát kialakítani gyorsan.


De legyünk őszinték szakadjunk el az anyagias világtól, a legfontosabb párt találni,majd munkát és élni valahol,hogy az a banké, a tied,albérlet örökség,a szülőknél,lényegtelen,tudd fizetni legyen mit enni,legyen meg a saját igényednek megfelelő légkör,pénz stb. Várhat az ember 35-40 éves koráig lehet sosem tud változtatni a 20 éves kori anyagi helyzetén.


Minden feltétel sosem lehet adott,mert olyan nincs,hogy na most meg van minden hozzá(már ha a nyugati társadalmi "értékeket" nézzük).

Szerintem azért van itt minden válaszadónak meg mindene hitelmentesen stb,mert a többi ember félt ideírni nehogy lehurrogják.

2015. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
27 ill. 28 éves korunkra lett meg minden. Előtte is lehetett volna már, de nem volt még meg a kellő munkaviszonyom, munkatapasztalatom, így inkább megvártuk azt is.
2015. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

33-as egyébként jól írja, nekünk részben örökség, részben külföldi munka miatt lettek adottak a feltételek ilyen hamar. Egyébként nem vártuk volna meg a saját, hitelmentes lakást.

34-es

2015. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
52%

33-as


Igenis van olyan, h minden feltétel adott. Amit te írtál, azzal csak a magadfajták kábítják magukat, akiknek nem sikerült megfelelő körülmények közé vállalni a gyereket.

2015. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%

Ezt honnan veszed??

Egy szòval nem mondtam van-e csalàdom vagy sincs,azt sem hogy hogyan àllok anyagilag. De az biztos,hogy sok embernek fàjt amit ìrtam.

Nincs olyan hogy minden adott valsmi mindig hiànyzik ès nem feltètlen tàrgyra gondolok,de sok olyan van hogy anyagilag minden okè de a szülők nem is szeretik igazàn egymàst,vagy màs problèma van. Kevès nyugati ember aki "problèmamentesen "èl.

2015. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!