Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen vállaltátok az...

Hány évesen vállaltátok az első babátokat? Ekkorra már minden feltétel adott volt? (pl. saját lakás, anyagi háttér)

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 10:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
57%

28 éves voltam, a férjem 29. Saját ház megvolt, a szüleimtől kaptuk. Én a családi cégnél dolgoztam, dolgozom, a férjem jogász, így elég biztos és jó állásunk van.

Most 32 vagyok, 8 hetes a kisebbik gyermekünk.

2015. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
65%
Azért nem írtam egyből, hogy örökölt lakás, mert nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy saját vagy nem. Igen, saját, hitelmentes, nem albérlet. Az saját. Nem kérdezte senki, hogy honnan van. Nehogymár szégyelnem kelljen.
2015. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
51%

12-es vagyok. Nem pontoztam és nem szóltam le senkit. Kérdést tettem fel. De érdekes módon sokan magukra vették.


Nem kell szégyellni, ha valakinek segít a családi háttér, nem kell a hajléktalanoknak sem adni. Csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, mennyire irreális elvárás a saját lakás a gyerekvállaláshoz, mennyire otromba dolog leszólni azt, aki albérletbe szül, és hogy mennyi "munka" van amögött, hogy itt valaki leírja, hogy "megvolt minden, saját lakás". Gyakorlatilag semmi. Pontosabban van, csak a szülők, nagyszülők dolgoztak meg érte. Másrészt amin hitel van, az sem saját, az a banké.


Szerintem nincs olyan objektív állapot, hogy minden feltétel adott. Nekünk minden feltétel adott volt, pedig nincs saját lakásunk: nem is lesz soha. Magyarul ez volt az optimum. Hasonlóképp az anyagi háttér is mást jelent mindenkinek. Mindegy, rossz a kérdés, rossz az ország.

2015. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
60%
Ki szólta le azokat, akik albérletbe vállaltak gyereket?
2015. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
79%
28 évesen szültem (ekkor párom 31 volt) a következő feltételekkel: saját, hitelmentes lakás és kocsi, pár erdő és földterület, hegyi szőlő, nekem 5 éves, páromnak 10 éves munkaviszony, illetve pár százezer forint megtakarítás.
2015. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
44%

24 évesen szültem. anyagilag teljesen rendben voltunk, mindkettőnknek jól fizető állása van (én 3 éve ott dolgoztam már mielőtt szülni jöttem).

Volt saját lakás is, az önerőt a szüleim biztosították, minden egyéb a mi kiadásunk (hitel, felújítás stb).


Autónk nem volt még akkor, de BP belvárosban lakunk, jó a tömegközlekedés, igaz azóta már autó is van.

Házasok nem voltunk még akkor, ellenben már el voltam jegyezve :) Idén megtartottuk az esküvőt is.

2015. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes,hogy az ilyen jellegű kérdéseknél mindig lepontozzák azokat, aki mondjuk nem mélyszegénységben élnek.
2015. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
44%
Na igen, sokak szemét szúrja, ha másnak jobban megy és/vagy szerencsésebb körülmények közé született.
2015. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

29 voltam, a férjem pedig 31.

Minden adott volt, saját lakás, 2 auto, félre tett pénz (nekem is van foldteruletem, plusz még egy fél házam, fél nyaralom- ez ugye orokség révén)

19 évesen hagytam el az országot, itt dolgoztam, diplomáztam.

2015. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
15%
Itt mindenkinek minden adott volt...hmmm a mai vilàgba szülői segìtsèg nèlkül a legtöbb 30 alattinak semmije sincs,vahy a pàrja 10 èvvel idősebb. Sajàt lakàs ami hitelmentes Magyarorszàgon kb 30bòl 1 20-30 èvesen.
2015. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!