Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyereknél antibiotikum...

Kisgyereknél antibiotikum hatását mikor tapasztaltátok?

Figyelt kérdés

6 éves tehát már nem is olyan kicsi:)

2-3 hete köhög,fáj a torka,nem lázas,nem náthás.

Voltunk már háziorvosnál,és fül-orr-gégén is.Először kapott köptetőt,majd mivel nem javult Zinnat nevű antibiotikumot.3 napja adom neki,eddig szinte semmi változás.

Összesen 5 napig kell szedni,tehát a felénél járunk.

Körzérzetileg jól van,de a torka nagyon piros,apró hólyagok is vannak(doktornő azt mondta,hogy a gyulladásssal jár,mandulái rendben).

Vitaminozom,méz,tea,wick krém,fújok a szájába fertőtlenítő.

Sajnálom,mert nyeléskor is fáj neki.

Várjunk még?Elvigyem másik orvoshoz?


2015. dec. 9. 20:05
 1/5 A kérdező kommentje:

Sógornőm(aki már 3 kamasz-felnőtt gyereket is felnevelt) azt mondta,hogy adjam be neki végig,aztán ha nem lesz jobb,péntekre kérjek időpontot egy megbízható fül-orr-gégészhez.

Meg,hogy jó lenne torokváladék,de az antibiotikum használata után 1 hétig nem lehet levenni,mert fals eredményt mutat(??)

2015. dec. 9. 20:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok a terápiához... ez valószínűleg vírusfertőzés, amire nem hat az antibiotikum...először le kellett volna oltani a torokváladékot, vagy nézni egy labort, hogy biztosak legyenek a bakteriális eredetben.

A feleslegesen felírt antibiotikumok iszonyú károkat csinálnak, ezt tudnia kellene az orvosnak.

Most már mindegy, ha elkezdtétek, akkor kötelező végigszedni. Használni már használt volna, ha baci van és nem, vírus.

2015. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!Igazad van,sajnos ez lenne a jó,de nem hallottam még a környezetemben olyan doktorról aki így leveszi a torokváladékot.ami valóban eléggé gáz

Azt mondta a doktornő,hogy mivel légcsőgyulladás van,arra kötelező az antibiotikum,és ha vírus lenne akkor 2 hét alatt már elmúlt volna az otthoni praktikáktól.

Hát nem tudom.

Most este megkérdeztem egy eü-is(csak asszisztens) ismerőst,ő azt mondta,hogy az antibiotikum nem fokoztosan hat,hanem a terápia vége felé érezhető javulás az esetek nagy részében..

Nem tudom,én nagyon régen szedtem antibogyót,és a gyereknek sem volt még ilyen baja.

Torokváladék valóban jó lett volna,de ahogy olvasom az is 4-5 nap,lehet ha mégis baci és nem kezeljük akkor még nagyobb gondja lesz..Adok neki Actimel,probiotikumot,lúgosítő gabonakeveréket..

Ha lesz vmi fejlemény jelentkezem.

Mindesetre ha volt már vkinek hasonló tapasztalata,szívesen veszem válaszát

2015. dec. 9. 23:39
 4/5 anonim ***** válasza:

"mivel légcsőgyulladás van,arra kötelező az antibiotikum,és ha vírus lenne akkor 2 hét alatt már elmúlt volna az otthoni praktikáktól. "


Hát én még ezt soha nem hallottam, pedig orvos családom van...

Az antibiotikum sem a vége felé hat, hanem már a terápia elején kellene hatásának lennie, ha valóban arra érzékeny baci a tettes. Ettől függetlenül végig kell szedni, különben rezisztens törzsek alakulnak ki.

Én felkeresnék egy normális fül orr gégészt. Ha Pesti vagy, tudok ajánlani.

2015. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Ma kicsit jobban van,vagyis átalakult neki felszakadó köhögéssé.Bízom benne,hogy azért alakul.

Bár ha nem baktérium,akkor vírus,és arra meg gondolom,csak a sok vitamin,gyulladáscsökkentő dolgok jók,gyógyszert talán nem is kapna másikat.

Sajnos én sem vagyok az antibogyó híve,de ennyi idő után már rászántam magunkat,mert máskor egy meghűléses baja elszokott múlnia max egy hét alatt.



Ha tudsz lelkiismeretes orvost,megköszönöm ha megírod:)

2015. dec. 10. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!