Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti belevágtok\vágnátok a 3...

Ti belevágtok\vágnátok a 3 gyerekbe az új támogatási rendszerrel?

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 18:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Amúgy milyen új rendszer? Nem vagyok kèpben.

20-as voltam

2015. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Aki emiatt vagy bármilyen támogatásra vállal gyereket az felelőtlen! A támogatások bármikor megszűnhetnek!

Mi most várjuk a 3. babát, nekünk szerintem már nem járna,de nem néztem utána pontosan mi is ez az új támogatás!

2015. dec. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

21-es, szerintem a kérdező arra gondol, legalább is én ezzel kapcsolatban írtam meg a válaszom, hogy a múltkor a Lázár Jani bejelentette, hogy úgy fogják a CSOK-ot megújítani, hogy aki három gyerekre igényli, annak az állambácsi ad tízmillió forintot (feltéve, hogy új építésű lakásra/házra kérik, és nem használtra), és mellé még 10 millió forintig kedvezményes, állami hitelt lehet felvenni.

Na, én pl. erre írtam, hogy mi eddig is hármat terveztünk, úgyhogy ez nem befolyásolja a döntésünket, de mivel amúgy is jövőre szerettük volna az első lakásunkat megvenni, ezért - ha nincs valami elrejtett buktató ebben -, akkor mi élni fogunk ezzel a lehetőséggel, már csak azért is, mert errefelé kb. 14-15 milliótól lehet méretben megfelelő, új lakásokat venni, úgyhogy mi tényleg jól járunk ezzel. De azért azt tegyük hozzá, hogy ez az egész még messze nem hivatalos, ígértek már ezek (is) sok mindent, amiből semmi nem lett, úgyhogy szerintem nem kell egyelőre készpénznek venni.

2015. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem, és senkinek se tanácsolnám, hogy az aktuális politikai vezetés határozza meg ezirányú döntéseit.
2015. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

nézd, mi kettőt vállalunk, mert úgy vagyunk vele, hogy szeretnénk őket az életben ugyanolyan jó eséllyel indítani, mint ahogy rólunk is gondoskodtak a szüleink - illetve a férjem szülei a férjemről.

Ők ketten testvérek, és kaptak egy-egy 8-10 milliós lakást 25 évesen, hogy ne albérlettel induljon az életük. Mi akkor megfogadtuk, hogy ugyanezt próbáljuk elérni az életben: 2 gyerek és mindkettőnek 1-1 lakás az induláshoz.


Most 30 évesek vagyunk, meg van az első baba, és még egyet tervezünk, mert a mostani fizetésünk, lehetőségeink mellett 20 év alatt össze tudunk nekik spórolni 7-8 milliót fejenként, önerőnek.

Így jelen rendszer mellett NEM vállalnánk harmadikat mert akkor neki már nem tudnánk ezt biztosítani.


VISZONT ha tényleg bevezetnék a 10 millás szocpolt amiből nyilván nem lesz semmi, de ha mégis volna, akkor vállalnék harmadik...mert az azt jelentené, hogy az egyetlen feltétele amiért nem vállalok, az fel lenne számolva - úgyis nézhetjük hogy 10 millió egy gyerek 10-12 évnyi eltartása...


szóval mivel amúgy a keresetünk engedné a harmadik gyereket, csak azt nem hogy neki még egy lakásra valót is összeszedjünk - ha az állam "adna mellé egy lakást" akkor én bevállalnám.


De azért nem szülnék harmadikat hogy utána mind három gyerekem 30-40 éves koráig gürizzen hogy utána legyen egy 40 nm-es lakása, ahová unokákat szülhet magának.

2015. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csupán a kiváncsiság vezérelt. Arról beszélgettünk itthon, vajon mennyire ugranak "fejest" az emberek ilyen bevezetések miatt. Örülök, hogy nagyjából mindenki ragaszkodik az elhatározásaihoz! :)
2015. dec. 27. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!