Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után nektek jött...

Szülés után nektek jött valaki segíteni a férjeteken kívül? Volt veszekedés?

Figyelt kérdés
Tényleg szükségetek volt rá? Kik jöttek? Volt veszekedés?

2015. dec. 20. 22:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%
Upsz, azért lettem lepontozva, mert segítőkészek a szüleim? Ráadásul itt laknak tőlünk 10 sétára, ezért segíteni is tudnak és akarnak is? Mi az elején megbeszéltük, hogy nem kérünk, ha kapunk valamit annak örülünk. Ez már több mint 6 éve így megy. Cserébe mi is megyünk, ha nekik van szükségük segítségre. Kár, hogy ez másnál nem így megy :(
2015. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
Segíteni nem. Szájat tátani igen. Nem lett volna azzal se baj, ha tesómék nem minden nap este 6-7 körül estek volna be. Ők ketten, meg a 2 gyerek. Az első héten még azt sem tudtam merre vagyok arccal, és akkor még ők is ott tébláboltak a fürdetésnél, etetésnél. Pár nap után rájuk szólt finoman a férjem, hogy vagy jöjjenek korábban, vagy csak kevés ideig maradjanak, mert ez így nem jó. Na onnantól nem is jöttek többet. Tesóm anyósa nagyon aranyos volt, ő kaját hozott az első pár napban, annak nagyon örültünk. Aztán már mi magunk is tudtunk főzni, akkor megköszöntük a segítséget.
2015. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%

csak a párom ...

szerencsére anyós 280km lakik

anyám meg csak akkor jött volna ha kérem

szal ez így volt jó :-DDD

2015. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk sem jött senki egyik gyerek után sem. Apát direkt azzal ijesztegettem, hogy anyukám egy hétre ideköltözik segíteni. Nem volt szükségem segítségre szerencsére. Nagyon stresszes, idegesítő lett volna amúgyis, hogy ha próbálom a dolgokat csinálni és itt van valaki, aki "láb alatt van" és segíteni akar mindenben. Nálunk tuti lett volna veszekedés, így csak látogatóba jöttek, az is elég volt. (egyből elkezdett anyukám mosogatni és már közbeavatkozásnak éreztem, mivel megjegyezte, hogy még elmosogatva sincs...)
2015. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Az én szüleimtől nagyon messze laktunk, anyósom volt a közelben, ő segített a kezdetektől fogva, sokat tanultam tőle. A férjem is segített persze, de ő is kezdő volt, mint én, jól jött az anyukája támogatása. 2 héttel a szülés után anyukám is eljött, semmi konfliktus nem volt.
2015. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
47%

Mi még most várjuk az első babánkat. Nagyon messze lakunk mindenkitől, így a babát is csak úgy tudják megnézni, ha maradnak pár napot. Az első héten anyukám, második héten anyósom jön, mindkettővel nagyon jó a kapcsolatom, és tudják, hogy milyen makacs tudok lenni, így ha bele is próbálnának szólni valamibe, az nem fog nekik menni. De nem olyan típusok szerencsére. Anyósomat már felkészítettem, hogy már most türelmetlenebb vagyok jóval (elég jámbor az alaptermészetem:)). Nekem olyan szinten fontos lett, hogy a gyereket ne érje semmi stressz -márpedig, ha engem stresszel valaki/valami, azt a gyerek is megérzi-, hogy kicsit nyersebb lett a modorom, amiért nem okoz gondot utólag elnézést kérni. Erre számítok a szülés után, aztán majd meglátjuk.

31 hkm

2015. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem jött senki sem segíteni, a férjem sem.

Szülés után egy hétig anyám nálunk lakott, na akkor volt veszekedés, mert átrendezte a konyhát pl., mivel semmi sem volt a helyén (=semmi sem oda volt téve, ahol ő otthon a saját konyhájában, innen 150km-re a dolgokat tartja)

2015. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

Az első kisfiam születésekor jött anyukám,a szomszéd faluban lakik.Nem konkrétan a baba körüli teendőkben segített,ügyesen megoldottunk mindent!Főtt ételt hozott kb. 1,5-2 hétig,de nem minden nap.Örültem neki,kicsit beszélgettünk,megszeretgette a babát,sétáltunk közösen.Nem feltétlenül volt szükséges,de így alakult.Takarítottam már 4 nap után,a mosogatás,házimunka egyéb része nem okozott gondot.

Más kérdés a kistesónál...Tavasszal érkezik,egyelőre nem ismerem az akkori körülményeket,elképzelhető,hogy másképp alakul egy nagyobb testvér mellett az egész.Veszekedés nem volt,szerencsére.Nem hiányzott volna egy újszülött mellett.

Az anyósom is nyomult,de ő is az a típus,aki inkább belekotyogni szeret a dolgokba,nem pedig valóban segíteni.De ez az élet más területein is megmutatkozik,azon csodálkoztam volna,ha éppen ebben a témában nem osztja az észt,megszoktuk már.

2015. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem.

Volt ajánlkozás mindkét részről, de udvariasan elhárítottuk.

Hármasban akartunk lenni. Két hétig volt otthon velünk a férjem.

A fagyasztót előre feltöltöttük, az ebédet rendeltük (és még utána is), a férjem alaposan kitakarított még egyszer amíg a kórházban voltunk, nem volt szükségünk semmilyen segítségre.


Utólag is nagyon jó döntés volt, hogy úgy rázódhattunk bele a kisbabás létbe, hogy csak egymásra voltunk utalva, nem asszisztált senki, nem vette ki a babát senki a kezünkből, hogy "nem így kell". Egyikünk se mondhatta, hogy "ő nem ért hozzá, ezért nem csinálja", mert egyikünk se tudta, de együtt mindent megoldottunk és azóta is így van.

2015. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Örömmel olvasom, hogy megtudtátok oldani egyedül is. Mi is ezt tervezzük.


Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 21. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!