Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a nőknek kb. hány...

Szerintetek a nőknek kb. hány százaléka sárkányosodik el, lesz ingerült, veszekedős, toporzékolós a gyerek születése után és az első években?

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 23:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem rólam van ugyan szó, de régóta ismerem a feleket és már az én fülem is rágja egyikük a témával. itt egy viszonylag optimális helyzet lenne, a nő sok segitséget kap, főznie nem kell, a férj is segit, a gyereknél is és türelmes a nővel is,és nőként kezeli. felkel a gyerekhez is. a saját ágyba szoktatási időszakban a férfi kelt fel hozzá legtöbbször, igy volt jobb a gyereknek megnyugodni. ennek ellenére mennek a nő részéről a toporzékolások és dühkitörések, püföli a párnát és kimegy a házból kiorditani magából, ha elvesziti türelmét a gyerek kapcsán. a gyerek nagyjából jól kezelhető, különösebb gond nincs vele, kivéve hogy keveset eszik és némileg rossz alvó, bár ebben sem a legrosszabb kategória. én nem tudok erre mit mondani, kiváncsi voltam és vagyok, ki hogy van ezzel, aki már átesett a szülővé váláson, de sztem ez akkor nem fog változni, gondolom, ilyen a habitusa.
2015. dec. 21. 09:37
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, akire így hat a gyerekvállalás, nem tudni, hogy a nőnek milyen feldolgozatlan gyerekkori traumái lehetnek, vagy hogy másképp képzelte/eleve nem is akarta a gyereket. Egy nyugodtabb gyerek is próbára teszi az ember türelmét, hát még ha az anyuka alapból hevesebb természet, és nem élvezi a gyereknevelést.
2015. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
tervezett gyerek és még kettőt-hármat akar
2015. dec. 21. 10:13
 14/16 anonim ***** válasza:
Sokfélék vagyunk,vannak hisztisebb emberek (akár férfi is) meg kevésbé hisztisek.Szerintem nincs olyan,hogy valaki mindig ugyanolyan,mindenre ugyanúgy reagál.Én tisztában vagyok vele,hogy ingerültebb vagyok néha,fáradtabb,de abszolút függ bizonyos dolgoktól!A környezetemben láttam néhány sokkal szélsőségesebb példát is,úgyhogy nem tartom olyan vészesnek magam :)
2015. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a gyerek miatt van.


Sokan vannak akikből a fáradtság és a stressz ezt hozza ki. Már pedig a gyerek születése után a legtöbb szülő fáradt és aggódik a gyerek miatt. De pl. a fárasztó munkahely, a sok stressz is hasonlókat okoz.


Nem hiszem, hogy ez nem függő lenne, de nyilván a terhességet kihordani és a gyereket az első hetekben gondozni a nők tudják, ami nem kis fáradsággal és stresszel jár, tehát ezért úgy tűnhet a nők között ez gyakoribb jelenség.

2015. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem is stressz és fáradtság, én is nagyon nehezen bírkóztam meg az első időszakkal, pedig nem főztem, látszólag segítettek is, de a folyamatos éjszakázás, meg a 0-24-es szolgálat teljesen kikészítette az idegeimet, pedig alapból nyugis vagyok. Én sokkal nehezebbnek éreztem ezt az időszakot, mint gondoltam, jó másfél éves korára jutottam oda, hogy kontrollálni tudom a napjainkat. Párom segíthetne többet is, az éjszakákat és reggeleket nem hajlandó gyerekezéssel tölteni és fél óra után már kikészül.
2015. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!