Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ertessem meg anyosomekk...

Hogyan ertessem meg anyosomekkal hogy en amig szoptatok addig csak 5 honaposan akarom kezdeni a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Ma a reggelinel a 2,5 honaposomnak a szajaba gyurt egy kiskanal mentateat. Igaz hogy ettol semmi baja nem lesz egy csepptol de nem akarja megerteni hogy meg varjunk. O a fiat elso perctol nem tudta szoptatni es ezert azt mind mondja nekem hogy nem eleg az anyatej adjak mast is a babamnak. Tenyleg kene adjak mast is?
2015. dec. 26. 08:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a babádnak elég a tej, jóllakott, jókedvű, gyarapszik, addig nem szükséges mást is adni neki. Sajnos, kénytelen leszel határozottabban kiállni a nézeteid mellett az anyósoddal (és minden más, jóakaróval) szemben. Mindig lesz valaki, aki jobban tudja, mit kellene tenned. Vértezd fel magad és legyél határozottabb!
2015. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem! 5 hónaposan bőven elég lesz elkezdeni. Ha pedig anyósod ezt nem érti meg, nem tartja tiszteketben, akkor ne hagyd vele a babát. Egyrészt árt a korai hozzátáplálás, másrészt ez szigorúan te döntésed, neki semmi beleszólása nincs.
2015. dec. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Elég 5-6 hónaposan mást is adni a gyereknek. Anyósod megnyilvánulásakor meg óvatosan ejtsd el, hogy mindenki kísérletezzen a saját gyerekével.
2015. dec. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Ráérsz te még 6 hónaposan is. Az a hivatalos ajánlás. Ha nem lenne elég tejed (vagy más miatt nem szoptathatnál vagy a baba nem szopizhatna), akkor sem a korai hozzátáplálás lenne a megoldás, hanem előbb a tápszer és csak majd idővel, ha megérett más táplálékra is, akkor a hozzátáplálás.
2015. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Kizárólag és igény szerint szoptatott babát fél éves koráig nem kell hozzátáplálni. Legyél kemény. Nekem a saját anyám kezét kellett elkapnom és lefognom, amikor cukros tejeskávét (koffeines) akart a babám szájába kanalazni.


Szerintem ez az egész nem az evésről/etetésről szól.

Gondolom minden más is ott van: adj rá sapkát, ne adj rá, vidd a levegőre, meg fog fázni, takard be, takard ki, így tartsd, úgy böfiztesd stb. stb.

Ezt a "hatalmi kérdést" kell tisztázni, mondd meg neki, hogy értékeled a jó szándékát, de a te gyereked, szeretnéd úgy gondozni/nevelni, ahogy szeretnéd, és ha tanácsra van szükséged, majd hozzá fordulsz.


Aztán meg az is kérdés, hogy mennyire akarsz velük jó kapcsolatban lenni, mert ha ez nagyon fontos, akkor esetleg ilyen lényegtelen kérdésekben kikérheted anyósod tanácsát, hogy ő is fontosnak érezze magát. (Pl. Adjak rá még egy kardigánt vagy ne?)

Ez az egész arról szól, hogy most bizonyítani akar (persze tudat alatt sokszor) az a nagyszülő, akinek gond van az önértékelésével, hogy ő milyen ügyes és milyen jól csinált mindent...

2015. dec. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
5-ös jól leírta. Minél előbb tisztázd vele, hogy tartsa tiszteletben a kérésed, mert ez még valószínűleg csak a kezdet. Nem kell bunkón, viszont nagyon fontos, hogy határozottan tedd meg, és tartsd vele a szemkontaktust, aztán kérdezd meg, hogy megértette-e, el tudja-e fogadni, mert ha nem, akkor ilyen és ilyen következményei lesznek (pl nem hagyod vele kettesben a gyereket).
2015. dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Az emésztő rendszere nem érett a hozzataplalasra. Allergia, hasfajas, szekrekdes stb lehet a következmény. Ne hagyd magad!! Az anyatej a legfontosabb es legjobb táplálék a szamara. Anyosodat küldd fel a világhálóra azt olvasgasson egy kicsit ha mar ennyire leragadt a 30 evvel ezelőtti trendnél. Az en anyósom baby kompot akart venni mindenáron. En is azt javasoltam hogy nézzem utana a neten, ha nekem nem hiszi el hogy nem egészséges.
2015. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mondhatsz bármit, nem fogja elfogadni, talán az a legérthetőbb számára, ha kihangsúlyozod, hogy most már más az ajánlás, mint régen, azóta a kutatók szerint így jó. Ezek az anyósok mind egyformák :-)
2015. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Magyarázd el, hogy miért nem akarsz neki még anyatejen kívül mást is adni (éretlen gyomor, allergia, stb). Az én anyósom megértette. Anyukám meg utánaolvasott és elfogadta. Persze először szkeptikusan fogadták az ötletemet, de ebből semmi vita nem volt.
2015. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

Anyatejes babának nem kell más anyatejen kívül. Tea sem, víz sem.

A hozzátáplálást meg 6 hónaposan kell elkezdeni.

2015. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!