Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ertessem meg anyosomekk...

Hogyan ertessem meg anyosomekkal hogy en amig szoptatok addig csak 5 honaposan akarom kezdeni a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Ma a reggelinel a 2,5 honaposomnak a szajaba gyurt egy kiskanal mentateat. Igaz hogy ettol semmi baja nem lesz egy csepptol de nem akarja megerteni hogy meg varjunk. O a fiat elso perctol nem tudta szoptatni es ezert azt mind mondja nekem hogy nem eleg az anyatej adjak mast is a babamnak. Tenyleg kene adjak mast is?
2015. dec. 26. 08:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

nem azt kell felfognia,hogy 5 hónaposan elég hozzátáplálni.

Azt kell vele megértetni,hogy a gyerek a tiéd,te vagy az anyja,te döntöd el,hogy mi legyen,neki meg ebbe bele kell törődni.

2015. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, a babádnak egyenlőre semmi szüksége másra az anyatejen kívül.


A teáról pedig annyit, hogy egy régi rossz beidegződés, feleslegesen foglalja a helyet a baba pocijában.

Régen, a háború után a nőknek menniük kellett dolgozni, és kénytelenek voltak korán elválasztani a gyerekeket.

Ekkor alakult ki a teáztatás szokása, igazából kényszerből, nem azért mert a babának ez olyan hű de jó volt.


Ezen kívül az 5-ös válaszolóval értek egyet. Tisztázd vele az elején, hogy a gyerek nevelésében a TE elveid a döntőek, kérd meg, hogy ezt tartsa tiszteletben akkor is, ha neki más a véleménye. A saját gyerekénél úgy csinálta, ahogy jónak látta, ez most a te időd.

2015. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11-essel értek egyet, nem kell megmagyarázni, legyen elég annyi, hogy te így döntöttél, és kész, ez bőven elég indok!
2015. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
És azt tudja e a kedves mama, hogy a menta a csecsemőknél légzésbénulást okoz? Ha ő nem, legalább te ne engedd, hogy mentát gyűrjön az szájába, mert ha tragédia történik már késő.
2015. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

WHO ajanlasa 6 honap, azelott ne kezd.

Anyosnak meg mond meg, hogy semmi koze hozza, es ha eteti a gyereket dugiban, nem viszed hozza tobbet. Allj ki a gyerekedert!

2015. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Határozottan lépj fel ellene! Máshogy nem megy, ne hagyd magad. Az ő korosztálya azt hiszi, az a normális. Még húsz éve is szokás volt cukros teával tömni a pár napos babát is, nemhogy régebben.
2015. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak enyhe laktózérzékenysége van, ami azt jelenti, hogy max 1 dl tömény tejet kaphat, ha egyszerre többet iszik, akkor összefossa magát.

Anyósnak szóltam is erről. Ennek ellenére megitatta. Amikor pár perccel később telenyomta a pelenkát jó híg, büdös cuccal, akkor odaadtam a kezébe a pelenkázókészletet, hogy sok sikert a takarításhoz.


Na, azóta nem ad neki tejet :)

2015. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korukra érik meg az emésztőrendszer, ill akkor illdomos próbálkozni első hónapban 2 hétig pár kanál alma, v barackkal

mentát ráadásul amúgy sem szabad nekik


mondd azt hogy legközelebb feljelented veszélyeztetésért, ha komolyan mondod, abba fogja hagyni

2015. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nekem fontos hogy joban legyunk mert egyutt laknunk es idaig nem is volt baj semmiben csak ebben az egy temaban. En semmiben sem hagyom ki oket a gyereknevelesbol hagyom hogy jatszodjanak vele hagyom hogy furosszek tisztaba tegyek meg minden.lehet hogy ezert nem alakult ki koztem s ababam kozt az a kapcsolat ami ki kene mert o akarhol van sir akarkinel van megnyugszik akarkinek mosolyog ezt az egyet banom hogy engem nem szeret jobban mint masokat de mindegy.a lenyeg hogy a segitseguk is jol fog es tudom hogy ugyanolyan fontos az elso unoka is mint az elso gyerek de ebol az egybol nem fogok engedni !!! Koszonom hogy megerositettek hogy tovabbra is legyek ebben hatarozott
2015. dec. 26. 18:34
 20/24 A kérdező kommentje:
Marmint nem ugy ertem hogy mindegy hogy engem nem szeret jobban hanem az mindegy hogy nekem ez faj mert akkor vagyok boldog ha a lanyom boldog es o ha barkivel boldog hat legyen
2015. dec. 26. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!