Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted mi lehet a CSOK...

Szerinted mi lehet a CSOK hátulütője?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 15:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nagy mértékű áremelés, mert mindenki ki akarja venni a részét a 10 millióból, kezdve az építési telek tulajdonosoktól, a tüzépeken át, a kivitelezőkig. Másrészt a nagy szakadék miatt a két és három gyerek között, könnyen előfordulhat, hogy bőven 15 millió feletti tartozás szakad a friss házasok nyakába, ha nem születik meg a harmadik gyerek, és nem akarnak/tudnak vállalni öt lombikot. Az ötszörös büntetőkamat hatalmas összeget fog eredményezni ilyen esetben. Persze érthető, hogy puszira nem osztogathat az állam ekkora összegeket, de sokan nem fogják átgondolni, hogy mit vállalnak. Sokan nem is értik, hogy mire jár, mire nem, utána nem néz, de "veri az asztalt", hogy neki jár az ingyen 20 millió. A hitelről meg ne is beszéljünk, mert a kezdeti beharangozással ellentétben nem fixálták 25 évre a kamatot, így öt év múlva az is nőhet. A mai magyar társadalom nem nőtt még fel ehhez a támogatási formához. Abba sem gondolnak bele sokan, hogy 10 évig nem lehet eladni majd (csak speciális esetekben), és 10 évig, vagy amíg tanul a gyerek, addig ott kell lakni. Mi történik, ha 18 évesen úgy dönt a gyerek, hogy ugyan jár még iskolába, de elege van a szüleiből és elköltözik? Mi van, ha válásra kerül sor? Ha nem találnak a szülők a közelben munkát és költözni kell? Sokan csak az ingyen pénzt látják, de a sok feltételt, megkötést nem.
2016. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

10 milliót adnak, 10-et kedvezp hitelre. Új házra. Na de mennyibe kerül az új ház??? 20 millió alatt nem kapsz. tizenmilliós hitel a nyakába. Míg használt házat a szegényebb tud venni 10 millió alatt.


Másrészt 3 gyereket előre bevállalni! Mekkora felelőtlenség. Azt írja akkor fogadják el a "nem lehet gyerekem" tényt, ha 5 beültetésen van túl. Ez a legtöbb családot alapban sajnos szétválasztja. Nem ismerek olyan párt, akik ne kerültek volna a szakadék szélére már a 3-dik sikertelen beültetésnél. Ráadásul itt ez a nagy teher a nyakukba. Ha nem szül 3-at, akkor 30 milla felett kell visszafizetni.


Én nem ezzel támogatnám a gyerekszülést, mert sok bedőlt család lesz, sokan maradnak iszonyú hitellel a fejük felett. Ami nemegyszer vezetett tragédiához. Ráadásul ha gyerektelen vállal be 3-at, hát mit ne mondjak, lehetetlenség. Hisz honnan tudja milyen a gyereknevelés. Majd amikor már van egy, akkor talán tudja, és lehet nem akar többet, de lehet 4-et is akár. Ezt nem lehet egy tollvonással eldönteni.


Plusz ott van, veszek nagy házat. De azt fenn is kell tartani. Sokan azt sem tudják mibe kerül egy gyerek fenntartása, nemhogy 3.


Szóval inkább teremtenének 4-6 órás kismamaműszakokat, emelnének a családi pótlékon vagy legyenek kamatmentes hitelek. De ez így nem lesz jó, nagyon nem.

Nem kell messzire menni, elég a svájci frankos bedőlt hitelesekre gondolni. Mi is azok vagyunk, "csak" mi 5 millióval.

2016. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sokan meggondolatlanul fogják kérni, főként, akik még nem tudják milyen 3 gyerek egyhuzamban. Ha meg nem sikerül hatalmas adósságuk lesz.
2016. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

"emelnének a családi

pótlékon"


Jajj csak azt ne, mert az a megélhetési gyerek csinálást támogatná.

Adókedvezmény emelése viszont jó irány.

2016. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Jó irény lenne az adókedvezmény emelése, csak kis városokban sajnos minimálbéresek az emberek. Lehet többet kapnak kézhez, de minimállal vannak bejelentve. Sajnos nagyon sok helyen. Alapjaiban kellene a dolgokon változtatni. Munkahelyeknek megérje a jó bruttó, esetleg csokkenthetnék a járulékokat, pl. én nem szívesen fizetek sok Tb-t, ugyanis semmi ellátást nem kapok sztk-san. Ha meg akarok gyógyulni, 50 ezernél kezdődik...magándokihoz járkálás. És eléggé sokt fizetünk a közösbe ugyebár, mint a munkáltató, mint mi. Legyen a munkáltatóknak kevesebb terhük, emeljenek a minimálon jelentősen többet.Európai szintre. Nem tudom, nekem ilyesmik jutnak eszembe. Ez a 10+10 millió szétosztása csak bukáshoz fog vezetni...
2016. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

"Lehet többet kapnak kézhez, de

minimállal vannak bejelentve."


Na akkor minden rendben. Ők megkapjak kézbe azt amit én csak adókedvezmény lepapirozasaval. Ráadásul ők gyerek nélkül is. Hagy ne sajnáljam az ilyet. Nekem multinál az utolsó fillerig legális, adózott a fizetésem. Szóval amíg nincs gyerekem én addig se kapok semmit ők viszont addig is. Így egy pillanatig sem sajnálom ha valaki úgymond nem tudja kihasználni teljesen az adókedvezményt miközben ugyanannyi pénzt feketén megkap. Csak az fel se tűnik neki mert gyerek előtt is megvolt.


Persze aki valóban minimálbért keres de szorgos, dolgos azokkal nehéz. Nyilván lehessen 1-2 gyereke ha szeretne de semmiképpen se legyen túlzottan támogatva a sok gyerekre mert nehogy úgy döntsön jobban jár ha munka helyett gyerekeket potyogtat.

Esetleg olyasmi jut eszembe, hogy mondjuk negatívan adozna. Keres bruttó 111 minimálbért de állami támogatással hazavihet nettó 120-130-at. Ha nem dolgozik akkor nincs pénz, tehát nem éri meg lógni.


Ez a 10 milla semmiképp sem jó ötlet. Nagyon fel fogja hajtani az árakat attól félek. Pedig mi hármat szeretnénk de egyelőre az első se jött össze így nem mernék előre ígérni.

2016. jan. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

Hidd el sokkal jobb, ha annyival vagy bejelentve, mint amnennyit kapsz. egyrészről nem olyan óriásiak a különbségek, másrészről egy táppénz vagy hosszabb betegség taccsra vág. És ez rohadtul nem a munkavállaló hibája. Kicsit félre látod a dolgokat.

Minimál után meg nem fogsz olyan húdesok adókedvezményt kapni. De minimál bejelentéssel nem is emrsz bevállalni több gyereket, mert sose tudni mikor törik el a lábad és maradhatsz otthon 6 hétre.

2016. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Minimálbérrel is maximálisan ki tudod használni 2 gyerekre. Hármat meg azért csak nem kéne vállalni minimálbérrel ugye. A jelenlegi szabályozás sem támogatja ezt.
2016. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, annak ellenére, hogy mi megprobalkozunk vele. Eddig 2 gyerek van. Viszont én is jobban örülnék neki, ha inkább a munkahelyet támogatnák, ugyanis gyerekkel szinte lehetetlen 6-8 órás munkát találni. A fizetést is emelhetnék,illetve több bölcsődét is nyithatnának, mert nonszensz, hogy pl a kerület ahol lakunk, a tavaly előtti varólistásokat is alig tudja felvenni...

Szóval nem rossz ez a kezdeményezés, viszont tényleg sok a buktatója, és más területen sokkal szükségesebbnek látom a segítséget.

2016. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

Én biztos nem építkeznék.

Ha adnának 10millát inkább vennék egy pannellakást(az kényelmesebb mint egésznap a téglát hordani meg maltert keverni ráadásul nem is értek hozzá ;-Đ Bár ahhoz még fel kéne marni a tizmilliós hitelt is mert mondjuk budapesten 10misi alatt nem lehet kapni 3szobás lakást.Máshol meg nem érdemes ingatlant venni mert ebben az országban nincs munkalehetőség a lakást márpedig valamiből fenn kell tartani a hitelt pedig havonta kell törleszteni ergo ehhez az akcióhoz szükség lesz egy állandó munkahelyre is.Mi a hátránya ennek az egésznek?Ha nem tudod teljesíteni a feltételeket (3gyerek meg asszony meg a hitel rendszeres törlesztése stb)10évenbelül akkor viszza kell fizetned a 10milkát plusz a 10misi hiteledet törlesztheted vagy 25 évig 3%-os kamattal .(nagy üzlet).Ezért is nem adják mindenkinek .Előtte alaposan megvizsgálják hogy ki felel meg a követelményeknek elvárásoknak. Csak úgy puszira nem adnak senkinek tizmilliót.(CSÓK-ra se :-Đ )

2016. jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!