Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted mi lehet a CSOK...

Szerinted mi lehet a CSOK hátulütője?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 15:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs hátulütője. Mi felvettük 3 éve 1 gyerekre amikor vettünk házat. Nem új házat, hét és fél millióért. 600000 ft ot kaptunk. Annyi a kikötés h 10 évig itt kell laknunk, sztem megoldható, mert másik házunk nincs 🙂 az ami most megy a 10 milliókkal borzalom. Örülök h mi még a mizéria előtt lerendeztük a dolgot.
2019. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy egyrészt megemelkedtek miatta az ingatlanárak, ezáltal akinek nincs 3 gyereke, annak esélye sincs saját lakást venni, másrészt ha majd a sok CSOK hitel bedől (mert befog) akkor lesz itt kaka rendesen!
2019. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
28%

" Mi felvettük 3 éve 1 gyerekre amikor vettünk házat. Nem új házat, hét és fél millióért."


Hol a pékpen vettél te 7,5 millióért házat? Mucsajröcsögén? Mert normális helyen még 5 éve, az árak elszaladása előtt is csak közepes méretű panellakást kaptál ennyiért.

2019. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%
Aki nem Pesten lakik az már mucsajröcsögén lakik egyből.. persze érthető! ja nem.
2019. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
26%
3 éve megyeszékhelyen 20 millió alatt nem kaptunk kb. 200nm-es házat. Ehhez képest ez a 7,5 millió igen szolid ár. Ezért is gondolhatjuk, hogy nagyon kis településen van... ráadásul 3 gyereknek kell jópár nm, ês szoba. Szóval mi 2 gyerek, 3 felnőtt lakunk 200 nm -en
2019. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Megyeszékhelytől 15 kilóméterre, 5000fő alatti településen vettünk 2018-ban szintes házat, 130nm. Kb. 4-5 milliót költöttünk rá, hogy a saját igényeink szerint nézzen ki belül. Jövőre lejár az Otp Ltp-m, abból lesz szigetelve. CSOK-ot nem vettünk fel. Nehezen jött össze a baba, most vagyok áldott állapotban. Meg is kell szülni, tisztességben fel is kell nevelni. Nem mernék aláírni kettő gyereket sem, nem hogy hármat. Plusz ki tudja mi lesz 10-20év múlva. Szóval mi óvatosak vagyunk, inkább legyen "csak" ennyink, de ne fájjon a fejünk. A gyorsan felhúzott 50milliós társasházakról én is hallottam minőségi kifogásokat. Plusz nincs az az isten hogy, 50millióért falszomszédot vegyek magamnak. Laktam panelban, elég volt. Ugyanúgy alkalmazkodni kell a lakókhoz, nekem az nem derogál.
2019. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Aki nem Pesten lakik az már mucsajröcsögén lakik egyből.. persze érthető! ja nem."


Elég messze lakom Budapesttől és sosem költöznék oda. Viszont itt, egy megyeszékhelyen egy 100-120nm-es ház 35 millió, egy normálisabb lakás 25-28 millió, panellakás 20 millió. Még a környező falvakban sem kapsz 20 millió alatt házat. Már 3 éve is 15 millió volt egy ház a környező falvakban. Ezért írtam, hogy a 7,5 millióért ha házat vett 3 éve az csak valami eldugott zsákfaluban lehetett, ahol se munka se infrastruktúra. Esetleg jobb helyen egy bontás határán lévő romhalmazt kapsz ennyiért. Megyeszékhelyen egy üres telek többe kerül, mint 8 millió!

2019. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kaposváron vettem házat 2 éve 7 millióért. Nem ”mucsajröcsögén”, képzeld el. Kaposvár Somogy megye megyeszékhelye. Érdekes, nem?
2019. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
58%

#28: Ott akkor volt valami "turpisság". Vagy erősen felújítandó volt, vagy kicsi, vagy a város legszélén volt.


Én Debrecenben élek, az is megyeszékhely, de 2 éve 7 millióért max a környéki zártkertben (hivatalosan a városhoz tartozik) lehetett venni 50nm körüli házat, ahol se aszfaltozott utca, se bolt, se tömegközlekedés, se net nincs.

2019. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!