Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerek pro és kontra....

Három gyerek pro és kontra. Te hogyan döntenél az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Pro: két gyerek (7 és 3 évesek), kényelmes, nemrég bővített családi ház, (2,5 szoba + nappali, két fürdő, nagy udvar), két biztos állás, kettőnk bevétele nettó 400000 (adókedvezménnyel) + családi, a gyerekek és a család szeretne 3-at, általában van családi segítség, és vidéken élünk, így sok mindent meg tudunk termelni magunknak családon belül.

Kontra: 38 éves vagyok, és bizonytalan önmagamban. Egyik pillanatban szeretnék 3. gyerkőcöt, a másik pillanatban a kényelmes életünket szeretem, ami nemrég lett újra "normális" a kicsi után. De félek, hogy megbánnám, ha nem vállalnám be a 3-at.

A fizetésünk egyenlő arányban oszlik, de a férjem nemrég végzett új egyetemet, így van lehetőség a "feljebblépésre", a magasabb fizetésre. Ő a fiatalabb, és mindig 3 gyerekesként képzelte az életét.

A házon még 2 évig van hitel, havi 30ezer, gond nélkül tudtuk eddig is fizetni.



2016. jan. 3. 16:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem vallalnam, harmonia van most koztetek es egy harmadik gyerek eleg rendesen megboritja az embert energia, turelem, szervezes teren. Oruljetek, hogy jol vagytok es mar annyira nagyon fiatalok sem vagytok, elvezzetek,amig lehet!
2016. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Akkor vállalnám, ha mindketten teljes szívvel akarjátok. A kérdés az, hogy azt az első 3 évet, ami az újabb picivel együttjárna, be akarod-e vállalni, és így kicsit későbbre tolni azt az időszakot, ami most van, illetve hogy a férjednek mennyire fontos a 3. gyerek.
2016. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%

Most harmónia van, jön egy 3. baba, várod, h ő is 3 éves legyen, h újra eljöjjön a harmónia...mi van, ha 3 gyerekkel az már nem működik?


Ha most vagy boldog, akkor ezt élvezd ki,kevesen mondhatják el magukról, h boldogan élnek. Neked megadatott, de nem kell, te máris valami más után ácsingózol.



De tudod mit, vállad be, mindenki tanuljon csak a maga hülyeségéből.

2016. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Két kislányunk van, 2,5 és 4,5 évesek, kezd minnden jobb lenni, kezdek kilátni a mocsárból. Apa egész nap dolgozik, ő nem járul hozzá tevőlegesen a gyerekneveléshez. Viccelődik a 3.-kal. Hogy jó lenne egy kisfiú. Nekem a hatalmas ház és a két gyerek elég. Nagyon felesleges lenne egy 3. lány. Minek? És még kevésbé kellene egy esetleg beteg pici (38 vagyok). Mert minden, ami most jó, semmis lenne, hiszen hogyan örülhetsz a szép autónak, mikor beteg a kicsid?

És hogyan nézzek a nagyobbak szemébe? Anya már megint nem veletek foglalkozik? Majd máskor megölellek?

2016. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha néha szeretnéd, néha nem, és a feltételek adottak, lehet, hogy később megbánnád, ha nem vállalnátok. 3. gyereknél nem sok szerintem a 38. Persze nektek kell dönteni. Én bevállalnám :)
2016. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, valaki olvassa-e még, de leírom.

Döntöttünk: fél év próbát adtunk magunknak, ha azalatt összejön, akkor akar jönni, ha nem, akkor leteszünk róla.


Összejött. :)

Már az első hónapban, jelenleg a menzesz szerint 7+5 napos vagyok, a mai ultrahang szerint 8+2.


Köszönöm a válaszokat, nekem mindegyik hasznos volt.

2016. febr. 29. 20:20
 17/21 anonim ***** válasza:

És mar milyen az élet három kicsivel? Gratulálok egyébként!

Jól viselted a terhességet? Szülést?

2016. nov. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Most láttam meg csak az újabb kommentet.


A szülés igazi villámszülés volt mint a filmeken. Szerencsém van, mert a 3 közül egyelőre a legkisebb a legnyugisabb.

Persze nem mindig egyszerű a hármat összehangolni, most pl. a legnagyobb magas lázzal küzd, (ezért is vagyok fent ilyen hajnali órában), de az előbb a kicsi is jelzett, hogy éhes (anyatejes).


Az anyagiak is javultak azóta, a hitelt egy összegben kifizettük, már az sincs a nyakunkon.


Most azt mondom, hogy kerek a világ így.

2017. febr. 10. 04:44
 19/21 anonim ***** válasza:
14%
Majd par honap mulva irsz, hogy mar nem ketek. 4 gyetek kell, m hat milyen jol elvagyunk 3-mal, de igy paratlanok,4 gyrtekkel lenne a tuti, stb-stb. Az ilyenek nem tudnak leallni.
2017. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

:D Vicces vagy! Nem haragszom rád a kommentedért, csak te tudod, hogy miért vagy ilyen keserű. De semmi baj, ez nem zavarja meg a mi boldogságunkat!


Nem, nem lesz negyedik. Több okból sem.

-Nem vállalnánk kis korkülönbséggel gyereket, 4-4,5 év van köztük. 4 év múlva már 42 éves leszek, ez nekem már nem fér bele.

-Mi az a "fajta" vagyunk, akik gondolnak arra is, hogy fel kell őket nevelni. Most gond nélkül félre tudunk tenni mindháromnak, de 4 esetében már lehet, hogy a saját megtakarításunkból kéne elvenni azt, vagy épp az életvitelünkből lejjebb adni, amit semmiképpen nem szeretnénk.

-Macerás lenne, szoba és autó szempontjából.

-Mihelyst nem szopik éjjel a kicsi, elköttetem magam.

2017. febr. 11. 07:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!