Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 vagy 2 gyerek? Pro és kontra?

1 vagy 2 gyerek? Pro és kontra?

Figyelt kérdés
Ha 2 mekkora korkülönbséggel?
2014. jan. 8. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor még csak a kisfiam volt úgy gondolta,hogy mennyire jó neki, vittem játszótérre, társaságba, a figyelmem csak az övé volt. Amikor megszületett a kishúga (2év múlva) igaz,hogy kevesebbet tudtam vele foglalkozni,de ha ügyesen szervezünk,mindenre jut idő, amikor már nagyobb volt a kicsi láttam,hogy mennyire jól eljátszanak, hogy szeretik egymást, azóta azt vallom, hogy ha lehet, legyen testvére egy gyereknek.
2014. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a szülőktől függ minden esetben. Én azért mondom, hogy egy gyerek elég, mert nekem ennyi a "kapacitásom". Úgy értem, hogy türelmem, energiám nem lenne még egyre. Ez az egy gyerek éppen annyira fáraszt le, amennyit még el tudok viselni. Remélem neki meg tudom adni, amire szüksége lesz, és itt vége is van. Soha nem kezdeném elölről. De ez én vagyok, mások meg máshogy gondolják. :)
2014. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, mint a kettes válaszoló.
2014. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak kettő!

Nálunk a korkülönbség 17 hónap.Igaz már unokáim vannak.

Egy esetet mondok el.

Másodikkal be kellett előbb feküdnöm 1 hónappal előbb. Ez idő alatt meg akartam zavarodni a kicsi hiányától.

Mikor megszületett a második baba és 2 hónap után bekerültünk vele a kórházba már nem voltam olyan ideges a z előző hiánya miatt. Imádtam mind a kettőt, de a szeretet és az aggódás szétoszlott.

Ezért írom, hogy kettő! Nekik is jobb!

2014. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 vagy 3.Szerintem 3 vagy annál nagyon különbséggel.Persze függ az anyagi,lelki dolgoktól is.A nagyobb korkülönbség,meg azért is jó,mert az egyik már elég önálló,túl van a dackorszakon,úgy sokkal jobb kiélvezni a babakort.
2014. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos jó,ha valakinek van testvére,de nekem "elég"egy gyerek is.

Neki tudok minden időt szentelni és az anyagi helyzetünk mellett neki meg is tudok mindent adni általában amit szeretnék.

Egyébként is nehéz volt vele első perctől,szerintem a kapacitásom se bírna el még eggyel.

Meg én teljesnek érzem az életemet egy gyerekkel is.

2014. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

egy kisfiam van, és bár szeretnék még egy gyereket, mivel meg vagyok győződve, hogy párommal nekünk csak fiúnk születik, akárhányszor belevágunk, inkább nem vágok bele még egybe :)

a minap egy buszmegállóban két 4-5 év körüli kisfiú - tesók úgy verekedtek - ököllel ütötték egymást úgy, hogy ahol érték egymást beleütöttek a másikba, és ebben a hidegben még a földre is leteperték egymást (apjuk közben 5 méterrel arrébb a haverjával dumált, észre se vették mi van) szóval a két gyerek elég veszélyesen és vadul (nekem ez nagyon idegesítő és felháborító látvány) csépelte egymást.

NA ÉN EZÉRT NEM AKAROK TESTVÉRT, két fiú folyton csak kínozza egymást. mert fiú-lány vagy lány-lány tesók nem ilyenek, ezt látom, és ezt hallom magam körül.

meg aztán én is azt érzem, ennek az egy gyereknek mindent, de mindent meg tudok adni!

folyton azon gondolkodom, ha mondjuk a kisfiam valamiben kiemelkedik - pl. sport aztán van mondjuk a tesója az meg énekben emelkedik ki, és mindkettőt vinni akarom sportolni/szolfézstanárhoz, akkor mi van, ha csak az egyik gyerekre van időm? a másik gyerek kárára tegyem?

ja, nekem nincs segítségem, párommal kettesben "létezünk" van még ugyan az ő anyukája, de ott meg az unokatesókra kell folyton vigyázni, heti 5 napot ott van, ránk meg 3-4 hetente 1/2 napra ér rá.

szóval egy :)

2014. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es,azért szerintem ez nevelés kérdése...

nekem 2 fiam van, 1 és 3 évesek és soha nem hagynám,hogy így elfajuljon egy konfliktus köztük.

Szóval szerintem 2 vagy 3:) mi még szeretnénk 1et:)

Az leírhatatlan boldogság mikor együtt játszanak,nevetnek egymás bohóckodásán,ölelik,puszilgatják egymást:)

szerintem igaz az,hogy a legnagyobb ajándék amit adhatsz a gyermekednek egy testvér:)

2014. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért írom, mert mi hárman vagyunk testéverek, de szerintem jobb a 2 vagy inkább 3, esetleg 4. Amikor a nővérem a 4.-et szülte, akkor mindenki azt kérdezte tőle, hogy normális-e, még én is, mert akkor még nem volt gyerekem. Most, hogy már van egy kislányom, úgy érzem, hogy mindenemet odadnám egy kis gyerek "farmért" :-D Már nagyonis megértem a nővérem, szeretünk náluk lenni a kislányommal. És mielőtt bárki rosszra gondolna, nem vagyunk kisebbségiek vagy agyilag zoknik. A nővéremnek 4 diplomája van, a férjének meg stabil munkahelye. Egyszerűen csak odavagyuk a gyerekekért és tudjuk azt, hogy szükség van a testvérre. Kicsi korban azért, mert van kivel játszani, tanulni, nagy korban meg azért, mert amikor már a szülők nem lesznek, akkor ők lesznek csak egymásnak. Látom a kislányom, hogy hogyan viselkedik, ha egyedül van itthon és mennyivel boldogabb, ha az unokatestvéreivel van. Az meg, hogy ütik-verik egymást szintén a neveltetéstől függ. A nővéremnek két lánya és két fia van, de egyszer sem ütik egymást, mindig együtt játszanak és egyetértés van köztük. Ja, és másfél-2 év van mindegyik testvér között.
2014. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp 2 gyerek legalább. Nem vagyunk milliomosok, de kettő gyereknek is ugyanúgy meg lehet adni mindent mint egynek. A testvér meg nagyon jó ha van egy gyereknek. Én egyke vagyok és mivel a rokonságban sem nagyon volt gyerek, én mindent csak vagy egyedül vagy anyukámmal tudtam csinálni. Eszembe se jutott hogy ne szüljek még egy gyereket.
2014. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!