Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyerek kontra második...

Első gyerek kontra második gyerek, nevelési elvek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam milyen címet adhatnék a kérdésemnek.


A Kisfiam 15 hónapos. Mikor terhes voltam a legnagyobb félelmem az volt, hogy jó Anya legyek és ne féltsem agyon, "hagyjam hogy gyerek legyen". Ez szerencsére jól sikerült, legyőztem Önmagam :)

Pl. Régen szerettem magam körül a rendet, ha jött valaki elötte (is) felporszívóztam stb. mióta gyerekem van, heti x porszívózok, nem kapok szívrohamot ha kukac borul a földre és össze is lesz taposva pár darab.

Nem esek kétségbe ha az egy hete "elrejtett" ropit megtalálja a földön és megeszi.

Régen ezeket elképzelni sem tudtam, hogy majd megengedem a gyerekemnek, de a gyerek vállalás sokmindent felülír.


Ami miatt írtam az tegnap történt velem. Egy ismerősöm ült mögöttem a céges mikulás bulin. A Kisfia 5 éves, a Kislánya 11 hónapos. Éppen kivett a saját táskájukból egy plüss kutyust, odanyújtotta a Férjének ezzel a mondattal: " add neki oda, de nehogy a szájába vegye!!!" Nem is értettem ha az a saját kutyusa miért baj ha a szájába veszi...

Aztán jött a Fia aki a csoki mikulást csomagolásostól a földre ejtette, Anyuka: " de ha kibontom a Mikulást le ne ejtsd, és ne vedd fel a földről a darabokat".

Eltelt pár perc majd szólt, hogy a Fiam most vette fel a földről a leejtett ropiját. Ránéztem és egy OKÉ-val elkönyveltem.

Látnotok kellett volna az arcát :) :D Én voltam a rossz Anya :)


Hazafelé gondolkoztam, hogy ez mitől lehet? Az ember azt gondolná. hogy egy Anya a második gyerekénél tapasztaltabb, kevesebb gyerektől félti stb.


Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? :)


2013. dec. 7. 13:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
* Javítanám: Kevesebb dologtól félti :)
2013. dec. 7. 13:04
 2/15 A kérdező kommentje:

Pl. ha a cumija leesett simán vissza adtam a szájába, hagytam hogy homokozzon a játszótéren ilyesmi.


Egy szintén ismerős csaj még a hintát is kitörölte , majd plédet terített bele hintázáskor a gyereke alá.


Számomra ezek olyan furcsák.


Én nevelem túl szabadon a gyerekem, vagy Ők az érdekesek?

2013. dec. 7. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Mindenkinek máshol van az ingerküszöbe.


Én olyan vagyok ilyen szempontból mint te,pedig nekem is egy gyerekem van.

Ismerős anyuka, 3 gyerekkel patikatisztaságot tart,de ő a gyerekek előtt is tisztaság és rendmániás volt.

Rajtam nem változtatott a gyerek,mindigis kicsit rendetlenebb voltam (de nem koszos,csupán széthagyom a dolgaimat)

2013. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez aranyos. Nincs veled semmi baj, mindenkinél más a "határ"

Én nem voltam soha rendmániás, de azért volt egy alap rend. Most 3 gyerek mellett, folyamatosan rámolok, porszívózok, mégis mindig morzsa van, hiába mondom el mindig, hogy asztalnál eszünk stb. Szanaszét vannak a játékok, és nem csak azok mert szétdobálnak mindent ha játszanak. Ha jön valaki "ég a fejem" , na nem azért mert kosz van, de hol a vasalnivaló kupac van elöl, hol az egész lakás csatatér a játékoktól és még sorolhatnám.

2013. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy csinálom mint te, most is lenne mit csinálnom míg a 19 hónaposom alszik, mégis leültem pihenni kicsit. 20 hkm vagyok, és még van egy 6,5 éves nevelt kislányom is. Sem őt sem a fiamat nem féltem túl, és érdekes soha egyiknek sincs semmi baja. Persze igyekszem rendet tartani de ha nem megy nem megy, nem feszülök be tőle, főleg most várandósság alatt meg pláne..:)

Egyes anyukák hajlamosak túlfélteni, ami nem baj, csak szerintem tökfelesleges..:)

A fiam meg pl. rendszeresen kiborítja a konyhában a kukót a földre és onnan eszi..A fene se pakolja vissza újra a zacsiba, megint kiöntené. Majd amikor végzett. De akkor sem a kukába megy..:)

2013. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha jobban belegondolok, akkor havonta kb. 1-2 olyan nap, vagy fél nap van, amikor olyan tisztaság és rend van a lakásban, amit állandóra szeretnék. Pedig nincsenek extra igényeim, nem vasalom az ágyneműt meg hasonlók.

Egyszerűen csak lejjebb kellett adnom az igényeimből három kis gyerekkel. Talán ha nagyobbak lesznek és jobban be tudnak segíteni, meg maguk után elpakolni, akkor megint jobb lesz. (Ez az illúzióm :)


A földről evés nálunk első gyerekkel ugyanúgy megvolt mint harmadikkal. Az a tapasztalatom, hogy átveszik a szülők mentalitását, egy idő után már maguktól "fujjognak" arra, ami leesik a földre és maguk el tudják dönteni, hogy megeszik vagy kidobják.

Evés amúgy meg alapvetően az asztalnál van nálunk, így max. a lehullott darabok sorsa a kérdés, lent enni nem hagyom őket és eszükbe sem jutott ennek a lehetősége eddig.

2013. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A higiénia első és második gyereknél is fontos. Persze lazább, de a földről nem fog enni egy gyerekem sem!!
2013. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Juuj akkor én most rossz anya vagyok, mert hagyom hogy onnan egye a kukót? Mi baja lesz ha leesik a földre? Nem oda sz.runk (bocs) és minden nap fel van mosva!
2013. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, csak nem tartod fontosnak, hogy az egy-két évesednek megtanítsd, hogy az asztalnál egyen.

MInden család és szokás kérdése.


Egy szomszédom arra panaszkodott, hogy nem tudja rávenni a 2 éves gyerekét hogy az asztalnál megmaradjon, és hogy 2 percnél tovább nem ül meg.

Egyszer meghívtak ebédre, és "érdekes módon" az apuka egyáltalán nem ült asztalhoz, mondván hogy nem éhes most, az anyuka meg pattogott mint egy gumilabda, ezt hozott, azt hozott és közben bekapott pár falatot.

Innentől kezdve nem csodálkoztam, hiszen a gyerek is ezt látja otthon, akkor miért csinálná máshogy.


Szerintem sok minden nem annak a kérdése, hogy jó vagy rossz a nevelésben, hanem egyszerűen csak eltérő és kész.

Ezért vagyunk sok félék. Színesek a családok, nincs két egyforma. És ez szerintem jól van így. :)

2013. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De pl. nem tudhatod, hogy ez miért van így nálunk, h miért engedem ott enni, ahol akar. Ha a te gyermeked is ennyit enne, mint az enyém, lehet te is elnéznéd az evés "helyét".

Úgy kell belekönyörögnöm minden falatot, alig eszik, jó, h nem kényszerítem oda, akkor még talán ennyit se enne..:(


Szóval ne gondold, hogy én nem akarom h asztalnál egyen, de ha egyszer képtelenség ott megetetni akkor a fene megette az egészet, te is mindent megtennél, h valahol legalább bevigyen egy kis mennyiséget..

2013. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!