Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Hogy telnek a...

Kedves Anyukák! Hogy telnek a délutánjaitok az ovi után? Akkor mentek vásárolni? Együtt csináljátok a vacsit vagy ő addig külön játszik?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, mert most kezdünk belerázódni ebbe a korszakba Otthon lévő és dolgozó mamik válaszát is várom. Köszönöm :)
2016. jan. 4. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém ebéd után hazajön, alszik, ma pl.4 előtt kelt, pár falatot uzsonnázott,kimentünk a hóba 16:45ig. Szederkert dvdt kért. Azután szabad játék, vacsora 7 körül, 7:30 kor fürdés. Mi hideget eszünk este általában. Délután ha el kell menni, akkor vagy ovi után indulok és így kocsiban alszik vagy itthoni alvás után indulunk. Az uzsonna és vacsora között legtöbbször játék van, tavasztól-őszig pedig még elmegyünk vhová: játszótér, séta stb.
2016. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van,de a legnagyobb már önálló,így csak a 2 kicsivel(7 és 3 évesek) jövök megyek.Saját céget viszek,így magamnak osztom be az időmet....szerencsére,mert a 3 éves kislányommal elég nehéz bármit is intézni.Napközben elintézek mindent-bevásárlás,takarítás,mosás,főzés,vasalás-,hogy mire megyek értük lehetőleg ne maradjon sok tennivaló.3/4 4-kor veszem fel a fiamat,4 körül a kis ovist.Ha valamit Velük kell intézni,akkor azt megcsináljuk(cipő,ruha vétel,doki stb.).Ha nincs semmi hazajövünk.Jó időben kint maradnak az udvaron-a nappaliból a teraszra tudnak menni,onnan le a kertbe,rájuk látok-ha rossz,akkor egyből bejövünk.Amíg készítem a vacsit,ruhákat másnapra,fürdővizet engedek stb.mesét néznek/együtt játszanak/rajzolgatnak stb.Van,hogy a nagyobb idejön,addig beszélgetünk,de sokszor a kicsi is csatlakozik.Nekem így könnyebb,hogy együtt játszanak.Bááááár,azt nem díjazom,amikor valamin összevitatkoznak,és megy a hadd el hadd.De ez ezzel jár!A Férjem szintén vállalkozó,Ő viszonylag későn ér haza,így a gyerekekkel való foglalatoskodás rám marad.
2016. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
délutánt sajnos külön töltjük, 5ig dolgozom, de közel, így 10 perc alatt ott vagyok érte. f6-ra hazaérünk, akkor fürdünk, összedobom a vacsit, vagy megmelegítem, vacsizunk és olyan 7-8-ig közösen azt csinálunk amit ő szeretne :)
2016. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5-ig dolgozom, 3/4 6 mire hazaérek. A férjem szedi őket össze ovi után, ha egyszerre van sportprogramja a két gyereknek, akkor felállok egy órával előbb a munkában és viszem valamelyiket. A kicsinek hetente 1x, a nagynak 2-3 alkalommal (hétvégével együtt, változó) van hetente sportprogramja. Főzni nem főzök este, általában hideget eszünk, vagy előző este előkészülök kelt tésztával (hűtőben egy napot elvan) és csak sütni kell. Bevásárolni hetente 1x szoktam és szombat kora reggel piac, hétközben nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni. Játszunk 7-ig (vagy az apjukkal), akkor vacsora, mesenézés, fürdés, fél9 körül kerülnek ágyba. Inkább játszani szoktak, terítésbe besegítenek, ha van kedvük (3,5 és 6 évesek).
2016. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Nálunk a szerda és a csütörtök "hosszú" nap,olyankor mindkettőnek edzése van(karate,kézilabda,zenés torna,aerobik)
2016. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a kedd és a csütörtök "ottalvós" (angol és hittan van du.), a többi napon hazajön délben. Nem alszik már délután.

Még dolgozom kb. február végéig (utána tp), 3 műszakban váltóban a párommal. Így mikor én délelőttös vagyok ő délutános, mikor én du. megyek ő éjszakás, és mikor én vagyok éjszakás ő délelőttös. Én vasárnaptól péntekig dolgozom, ő hétfőtől szombatig.

Ha mindketten dolgozunk délben, nem tudunk menni érte, akkor van egy nyugdíjas nagypapa, aki megy érte.

Ha pl. egy szabad napot nézünk, hogy nem dolgozom, akkor reggel viszem, hazafelé bolt, posta stb. Főzés, délben megyek érte. Du. játszunk, akkor csak rá figyelek. Vacsi készítés a vacsorától függ, mivel már 6 éves, ezért elég sok mindent megcsinál magának, vagy segít.

Ha délelőtt dolgozom, akkor a párom vásárol be délelőtt az oviból hazafelé, én hazaérek, főzök, mosok stb. Ált. már ezekben is segít, közben beszélgetünk, játszunk.

Ha éjszakára megyek, akkor az apjával vacsiznak, fürdenek. Akkor ő az aktívabb du.

Ha délutános vagyok, akkor nem találkozunk, csak reggel, míg elviszem az oviba.

2016. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, még bölcsis. 3ig dolgozok, akkor megyek érte, majd 4re érünk haza. Először egy fél órát mesét néz, majd játszik egyedül, addig elpakolok, felteszem a kaját. Ha férjem dolgozik, csak gyors főzés, mosogatás és játszunk közösen is. 6 körül vacsi, 7 után fürdés, fél 9kor irány az ágy. Jó időben kint is vagyunk. Vásárlás heti egyszer.
2016. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 éves elsős a lányom, 6 éves a fiam, nagycsoportos.

az apjuk szedi össze őket, előbb a sulist fél 4 körül, mennek az oviba, 4 körül itthon vannak (jó időben 6-ig park/játszótér). Játszanak itthon, néha együtt, náha apjuk is beszáll de ritkán. 6 körül kezdődik a fürdés, fél 7 körül hazaérek, gyorsan összedobom a vacsit, vagy melegítek, legkésőbb 7-kor vacsora, utána fogmosi-Wc stb, fél 8-8 körül olvasok 1-2 mesét, kicsit beszélgetnek velem már ágyba bújva, ének-puszi. Legkésőbb fél 9-kor alszanak. Muszáj, mert 6-kor szigorúan kelés van.


Nagyon rossz, hogy ilyen kevés időt töltök velük aktívan, persze amibe lehet bevonom őket, pl vacsikészítés-terítés stb, de akkor is rettentő kevés. De örülhetek, hogy van munkám, tulajdonképpen kényszerhelyzetben vagyunk :/

Heti 2x nem reggeltől dolgozom, csak déltől, olyankor szoktam ügyintézni, kicsit haladni a házimunkával stb.

2016. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!