Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények számítanak...

Milyen körülmények számítanak szegénynek illetve melyek azok amiktől gazdagnak számít egy család szerintetek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 22:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Egy gyermekem van és egy párom. Jelenleg táppénzen vagyok. Megélünk,ha kell bármi ruha,meg tudjuk venni,gyógyszereket is,mindent.IGaz hitelkártyával vásárolunk leginkább,de amennyi minuszba van az,az pont a kocsink javittatásának költsége.Minden hónapban vissza tudjuk fizetni amit költöttünk és pedig költünk rengeteg dologra.Benzin,Starbucks kávé és kávézás is néha néha,ruha.Nem vagyunk gazdagok,albérletben lakunk,ez 70-80 ezerbe kerül,de ha saját lakást veszünk,akkor azt nem 40 ezerért törlesztenénk majd,mint amennyit albérletért fizetünk,hanem jóval többért. Jelenleg úgy 210 ezerből élünk,bár ebben a hónapban 270,de ugye törlesztjük a kocsi javítását.Mi három gyermeket tervezünk,majd az dobja meg a kasszát nekünk nagyon,mert igénybe tudjuk venni az adót.Márciustól megyek vissza dolgozni másik helyre,akor lesz 285 a bevételünk kb.Ha lesz második gyermek,akkor ugye kicsit kevesebb,de mi igénybe akarjuk venni gyed extrát is páromnak,azzal majd sokat meg tudunk spórolni.Egy évig én gyedet jó ha kapok majd 50 ezret kb,de ő meg át tud menni max gyedre.

Gazdag a szememben az,akinek semmi hitele nincs és emellé összbevétel 400 ezer megvan,de már a 300 ezer is azt jelenti jól élnek.

2016. jan. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

Gazdagnak Csanyi, Meszaros, Vajna, es a hasonlo kaliberu milliardosok szamitanak.


Havi 400 nettoval meg csak jomodunak sem mondanam az embert...

2016. jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, ezek nem gazdagok, hanem csalók! Megis kinek a pénzéből élnek?
2016. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

Az most lenyegtelen hogy honnan van a penzuk, mondhattam volna Gattyant is.


A lenyeg a vagyon nagysaga.


Magyarorszagon szerintem az gazdag, akinek nagy cegei vannak, amik komoly bevetelet termelnek, es emellett jelentos megtakaritasai es vagyontargyai vannak.

2016. jan. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem gazdag az akinek nagyon jó a fizetése,van megtakarítása,befektetése,jól tud bánni a pénzzel értékeli is a pénzt nem emeli piedesztálra,hanem elfogadja a körforgást,hogy a pénz jön megy,nem sóvárog utána,hanem tudja,hogy arra van pénze amire akarja.Nem azért,de akiknek fél-1milliós a bevételük Ők már a felső középosztályba tartoznak bőven. Szegénynek azt mondanám akinek nincs pénze élelemre rezsire sem.
2016. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Az 1. vagyok.Mi is éltünk Németországban(egész pontosan Karlsruhe-ben).Kicsit félre értettetek:a KÖRÜLMÉNYEKRE értettem,hogy odakint ez normális:a 2 autó,a nyaralás,az,hogy nem jelent gondot a cipő,ruha egyebek vásárlása.Mi is béreltük a házat,ott az a normális,tudom.Nem kellene egyből lepontozni az embert.De gondolom ez inkább irigységből van(na,az az,ami tipikus magyar mentalitás,az kint tényleg nincs).
2016. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak szegény és gazdag van.

Saját hitelmentes ház, pár milla megtakarítás, autó, jó fizetés meg nem gazdag. Maximum a kozépréteg középső részén van.

2016. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
43%
Kinek mi a gazdagság,sok ember azért nem lesz az soha mert képtelen elhinni,hogy lehetne az és azt gondolja akkor gazdag ha van több milliárdja...
2016. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!