Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a nevelési hiba, amit...

Mi az a nevelési hiba, amit veled elkövettek a szüleid, te pedig szülőként tudatosan el tudtad kerülni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 16:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban valahogy elmaradt a nevelés, vagyis jópárszor apám kegyetlenül megvert, persze anyám is, 1-2 alkalommal volt rá okuk, de az esetek 95%-ban ok nélkül történt a verés, hát, náluk ez volt a nevelés. Rossz volt úgy felnőni, hogy a szüleid nem szeretnek, nem foglalkoznak veled, nem érdekled őket. Nem tudnék mondani 5 olyan eseményt, amikor boldog voltam gyerekként, és talán egyetlen olyan dolgot sem, amit megbeszéltem a szüleimmel, mivel nem beszélgettünk, max annyit hogy köszöntünk, vagyis én köszöntem nekik, ők meg oda se fordultak. 17 éves koromban leléptem otthonról, ennek 25 éve.


14 éve nősültem, van két gyermekem, egy kisfiú és egy kislány. Én most velük élem át azt velük, amit más gyerekkorában, egy normális családban.

2016. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyik nagyon hasznos volt. :)
2016. jan. 30. 16:26
 23/23 anonim ***** válasza:
Mindenből 5-öst hozni, jó egyetemre menni. A jó egyetemi diplomám a fiókban pihen, látott már szebb napokat, a szakmát, amiben dolgozok nagyon szeretem, sokáig kerestem, mert előtte lefoglalt, hogy mindenből 5-öst hozzak, így fogalmam sem volt, hogy mi érdekel igazán. Én arra fogom bátorítani a gyerekem, hogy az érdeklődési körét megtalálhassa, és azzal tudjon foglalkozni, a többiből meg elég, ha átmegy.
2016. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!