Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vettétek rá magatokat,...

Hogyan vettétek rá magatokat, hogy gyereketek legyen?

Figyelt kérdés
A párom szeretne. Úgy beszéltük meg, hogy egy gyereket vállalok de többet semmiképpen nem akarok.Ő kettőt akart. Viszont nagyon nehéz rászànnom magam. Aki nem vágyott gyerekre és szült egyet, hogy vette rá magát? 31/N
2016. jan. 30. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem így ne vállaljatok gyereket, hogy neked ez egy kényszer. Akkor kell, amikor mindkét fél szeretné, és nem csak azért megy bele, mert a másik azt akarja. Van ilyen, hogy valaki nem akar gyereket, így szerintem csak egy kínszenvedés lenne az egész, ha eleve nem akarod.
2016. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem egy olyan dolog,amire ráveszed magad. Ezt vagy szeretnéd,vagy nem. Sok nő korábban vállal gyereket,mint szeretne,ugyanis a partnere ezt akarja. Ebből persze jó és rossz is kisülhet! Èn azt tanácsolom,hogy ha erre az egyre is úgy kell "rávenned" magad,akkor beszèlj a pároddal,hogy várjatok még. Csak azért nem jó szülni,mert a másik akarja! Idővel az emberek többségében kialakul a gyermek utáni vágy,és ha mindketten akarjátok,az az igazi.

Az ismerettségben van 2 nő aki a férje miatt vállalt gyereket,egyikük végig,a mai napig tehernek érzi és sok a vita emiatt is. A másik a terhessége alatt kivirult és nem bánta meg a döntést. Ezzel csak a baj,hogy nem tudni előre te melyik leszel a 2 közül. Én egy őszinte beszélgetést javaslok nektek.

2016. jan. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Kényszerből ne vállalj gyereket! Főleg nőként ne!!!
2016. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. Ha kényszerből vállalod, csak teher lesz az a gyerek. Persze felnőtt ember vagy, úgy döntesz ahogy akarsz, de annak a kicsinek nem lenne jó ilyen helyzetbe születni. Amúgy kedves kérdező: nő vagy, vagy férfi?
2016. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, nem figyeltem hogy írtad. Apuka mennyire venne részt a gyerek életében? Mert nem egyszer láttam olyat hogy az apa akarta a gyereket, de mikor megszületett a kicsi, minden az anya nyakába szakadt. Aki csak a férje miatt szült.
2016. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a mostani párom (vőlegényem) életem első férfija, akivel szerettem volna gyereket.

A gyerekeket mindig kedveltem, de egyik férfi mellett sem álltam rá késznek, pedig hosszú két kapcsolatom volt előtte.

Most kismama vagyok, így is terveztük. :-)

Ami érdekes, hogy ő imádja a gyerekeket, de neki sem volt előttem olyan asszonykája, akivel közösen szeretett volna egyet.

Úgyhogy szerintem a megfelelő pár kérdése a gyerekvállalás.

Ha kötelezőnek érzed, inkább ne vállalj.

2016. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 health visitor válasza:
79%
Belegondoltál te, milyen sz*r élete lesz annak a gyereknek, ha a saját anyjának nyűgöt jelent? 31 évesen "rá akarod venni" magad... könyörgöm ne szülj. Nem fogod fel a következményeit, és ezt most nem rosszindulatból mondom.
2016. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

A terhesség még akkor is nehéz, ha az ember nagyon akarja a babát. Én/mi nagyon akartunk gyereket. Mégis egy-egy rossz laboreredmény, hízás, fájdalom miatt olyan dolgok hagyják el a számat vagy olyasmiket gondolok, amikre nem vagyok büszke. Vagy, amikor nem tudok felmenni a lépcsőn, vagy ha helyet kell kérnem a metrón, vagy ha a gyógyszertárban suttogva kell kérni az aranyérkenőcsöt...


Ha mindezt úgy kellene eltűrnöm, hogy magát a gyereket se akarnám, nem is tudom, hová lennék. Így van miért kibekkelni a terhességet, hiszen akarunk babát. Persze, most úgy érzem, hogy első és egyetlen próbálkozásunk volt ez, de ez később még változhat.:)


34hkm, 28N

2016. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Babát akarni kell nem rávenni az embernek magát. A terhesség is lehet nehéz de kettesben a kisbabával főleg ha hasfájós/rossz alvó vagy akármi. Az enyém hasfájós 4 hónapos és végig rengeteget segített, hogy mennyire szeretem, mennyire akartam. De a "legjobb" baba is kel enni egy párszor szóval a fáradtság általában garantált ami akkor is megviselheti az embert ha nagyon szeretett volna babát.
2016. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Ne vállalj még gyereket.
2016. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!