Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen helyzetben vállalnáto...

Ti ilyen helyzetben vállalnátok még egy gyereket?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk a férjemmel, van már 3 gyermekünk. Az anyagi helyzetünk stabil (nemcsak most, de a következő akár 30 évre nézve is). Viszont mivel külföldön élünk, nincs semmi segítségem. Ez a gyerekek mindennapi ellátásban nem probléma, azonban ha valamelyik megbetegszik és orvoshoz kell vinni, akkor vinnem kell a másik kettőt is. Vagy pl decemberben az egyikkel kórházban voltam egy hétig, addig a férjemnek kellett otthon maradni a másik kettővel. 6 éve itthon vagyok négy fal között a gyerekekkel, jó volna ha a napom már nemcsak a pelenkacseréről, etetésről szólna. (félreértés ne essék, van munkám, azt itthonról tudom végezni) Viszont nekem olyan jó volt a várandósság mindhárom esetben, a szülés is könnyű volt(már ha lehet ilyet mondani egy szülésre), a picik (is) annyira csodálatosak. Nem tudom. Az eszem nemet mondana, de a szívem még úgy szeretne. Ti mit tennétek?
2016. febr. 11. 10:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak a szülés pozitív élménye miatt szeretnék még egyet.

Attól azonban én is félek, hogy nem lenne elég időm mind a négyre.

A férjem benne lenne, de át kell még ezt alaposan beszélnünk, gondolnunk!

Köszönöm!

2016. febr. 11. 11:29
 12/12 anonim ***** válasza:
30%

Tehát kb. akkor menne suliba a nagy, amikor jönne a kicsi (bár nem tudom hol éltek és ott mikor kezdődik az iskola).

Én nem vállalnám, magam miatt és a meglévő gyerekek miatt sem, mert pont akkor nem tudnék a naggyal lenni, amikor neki nagy szüksége lenne rám, hiszen a kicsi is 2 éves lesz akkor, rá is folyamatosan figyelni kell, egy baba mellett nem is értem, hogy maradna energia a többiekre.

Azt írod, jó volna, ha a napod nem csak a pelenkacseréről és az etetésről szólna, de egy babát akarsz megint?????

Szerintem élvezd ki az időt a kicsivel, aki még baba...

2016. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!