Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te elmondanad a kornyezetedben...

Te elmondanad a kornyezetedben a mi helyunkben, hogy igenybe veszed a 10 millios csokot?

Figyelt kérdés
Elkezdtuk az epitkezest, pont jokor jott az uj csok. Van mar ket gyerekunk es eldontottuk hogy szeretnenk harmadikat is. Errol a kornyezetunk nem tud. Viszont mar most mindenki a csokkal jon nekunk, hogy felvesszuk e a 10 millios csokot... mi azt mondjuk hogy nem mert latjuk hogy forrnak az indulatok miatta az emberekben. De multkor anyukam kerdore vont hogy miert nem mondjuk el az igazat?? Szterintem eleg bicskanyitogato az ismerosoknek hogy van akinek a kormany erre kemeny 10 milliot odaad. Kozben meg sok a wzegeny nyugdijas, rossz az egeszsegugy stb stb. Ti hogy latjatok?
2016. febr. 14. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy látom, hogy nem az angyalok hordták össze eddig sem, amitek van. Megdolgoztatok érte. Ha erre kaptok még állami támogatást, hát, jó nektek, de komolyan! Vagy a nagymamák jöjjenek zavarba, ha emeli a kormány a nyugdíjat, mert az milyen ciki? Ugyanmár! Szégyellnivalója annak van, aki úgy él. Nem nektek.
2016. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

a rokonaimnak elmondanam. ok a csaladom, es mint ilyen, kozuk van ahhoz is hany gyereket akarunk es mivel beszelgetunk ismerjuk egymas anyagi helyzetet stn. nalunk ez nem tabu.

ismerosoknek baratoknak epp ugy nem mondanam mint ahogy azt se kotom az orrukra hogy van megtakaritasom vagy hogy mennyiert vettunk autot stb.

a csaladra tartozik, a haverokra nem (persze van aki nincs joba a csaladdal sem az nyilvan nekik se mondja)

2016. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért van köze a rokonaidnak ahhoz, hogy hány gyereket akartok? Én nem így élek. ÉS igen, elgondolkodtunk rajta, mert nekünk is jól jönne, költözés előtt állunk. És igen, ha felvesszük, és valaki rákérdez, meg fogom mondani az igazat. Nincs bennem negatív érzés. A döntést nem én hozom, hanem a kormány, és ha ad ennyit, és nekünk jól jön, nem fogom titkolni. Nem is értem, akkor soha ne vegyünk a minimum felett semmit, mert Afrikában éheznek? Forrongnak az emberek? Mindig forrongnak. Mikor-miért. Speciel szerintem csak az okot keresik, hogy duzzoghassanak. Nem szimpatikus ez a tipikus focimeccs-hangulat, legyen szó akár csak egy sima támogatásról, akár egy parkoló építésről, vagy kerítésről. Pro és kontra csapatok állnak fel és szidják egymást. Ez a magyar mentalitás. Én kiszálltam már rég.
2016. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

1: teljesen igazad van. az szegyenkezzen aki talicskaval tolja haza a penzt, kozben egy fillert sem adozik aztan még azzal jon hogy neki nincs szuksege a csokra.

en is a ferjem is leadozzuk a jovedelmunk 40%at, ez csak 4 ev alatt tobbet jelent az allamkasszaba mint 10 millio szoval igen is fel fogjuk venni az allami tamogatast, ha ket gyerekre akkor annyira, ha haromra akkor annyira, es ugyanigy felveszunk.mindent ami allampolgarkent jar nekunk, ide ertve az anyasagit, az adokedvezmenyt stb, fuggetlen attol ra szorulunk e vagy sem.

es aki szerint ez ciki az jo hulye hogy o nem el ezekkel anlehetosegekkel mivel ezek az egyetlen modja annak.hogy valamit is viszont.lassona befizetett fillerjeibol, mert hogy az egeszsegugyon keresztul nem fog, az tuti.

2016. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3: azert van koe mert ok a csaladom. mi mindent megbeszelunk ilyenek vagyunk. megertem ahol nem ilyen jo a viszony. nalunk szerencsere az, nehogy mar ez baj legyen :) ez nem azt jelenti hogy beleszolunk egymas dontesebe. csupan beszelgetunk mindenrol igy errol is. ez a csalad lenyege.
2016. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Hát ha a harmadik gyereknek is mindent meg tudtok adni, nem nélkülözve, nem családi segítséget várva, és ha nem jönne össze a harmadik, nem lenne gond visszafizetni a 10 milliót kamatostól, akkor semmi közük. Ám, ha szűkösen lenne csak elég a pénz három gyerekre én meghallgatnám az ő véleményüket is, lehet látnak valami olyat ami felett ti elsiklottatok. Egyébként meg, hülye kérdés, de én nem folytam bele ebbe a csok-os dologba, de nem kötelező hozzá felvenni a 10 milliós hitelt is?
2016. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nem kotelezo
2016. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mi sosem fogjuk felvenni a 10 milliós csokot, mert egy gyerekünk van és ennyi is marad.:)

De akinek meg van rá lehetősége és megteheti, az miért ne tehetné? És amúgy sem tartozik másra. Ha megkérdeznék, akkor lehet megmondanám, ha meg beszólnának kérte, akkor meg közölném, hogy ha már adják, akkor miért ne vehetnénk igénybe?

És igen, sok a szegény nyugdíjas, meg rossz az egészségügy is, viszont ezen kívül még sokan mások is élnek rossz körülmények között, akiknek még a fix nyugdíj sincs, szóval inkább a nyugdíjasokat hagyjuk, az egészségügyet én is nagyon sajnálom, mert felháborító dolgok mennek ott, de nyilván a családot is támogatni kell, bár mondjuk én csak ilyen kedvezményre nem vállalnék pluszban gyereket, de ha nem születnek gyerekek, nem lesznek dolgozó felnőttek és akkor lesz itt még sokkal több szegény nyugdíjas, sőt, nyugdíj nélküli ember, mert ha nincs elég dolgozó felnőtt (akik lesznek a gyerekekből), akkor az embereknek se lesz nyugdíja...

2016. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel ki mit mond?????
2016. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
aki hajlamos az irígységre, annak nem, hiába családtag.
2016. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!