Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te elmondanad a kornyezetedben...

Te elmondanad a kornyezetedben a mi helyunkben, hogy igenybe veszed a 10 millios csokot?

Figyelt kérdés
Elkezdtuk az epitkezest, pont jokor jott az uj csok. Van mar ket gyerekunk es eldontottuk hogy szeretnenk harmadikat is. Errol a kornyezetunk nem tud. Viszont mar most mindenki a csokkal jon nekunk, hogy felvesszuk e a 10 millios csokot... mi azt mondjuk hogy nem mert latjuk hogy forrnak az indulatok miatta az emberekben. De multkor anyukam kerdore vont hogy miert nem mondjuk el az igazat?? Szterintem eleg bicskanyitogato az ismerosoknek hogy van akinek a kormany erre kemeny 10 milliot odaad. Kozben meg sok a wzegeny nyugdijas, rossz az egeszsegugy stb stb. Ti hogy latjatok?
2016. febr. 14. 13:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha bármi olyan döntést hozna a kormány ami a forrongó illetőt érintené pozitívan vajon ő élne vele? Nem tudom miért kell irigyelni ha valaki másnak jár valami. Most hülye példa, de olyan mintha te beszólnál az öreg néninej mert ö ingyen utazhat a buszon neked meg ez nem jár. Én csak azért is elmondanam bár semmi közttük hozzá. 😊
2016. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Én nem venném fel, de csak mert nem bízom a kormányban, volt nem egy példa hogy visszamenőleg változtatták meg a döntéseiket. De ha valaki fel akarja venni én nem szólok bele, mindenkinek a saját dolga.
2016. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha van véleményetek a CSOK-ról, akkor nyugodtan elmondhatjátok! :) ne érdekeljen, hogy ki, mit mond, vagy mint gondol :)


Én nem venném fel. Sokan bele sem gondolnak, hogy mekkora csapda ez. Nyilván aki nagyon akarja ezt a kedvezményt, az bele se akar gondolni. Nagyon képlékeny alapból, nagyon sok kritérium, vagy változás lesz közben, de csak akkor, ha már jó sokan igénybe vették. Ez is úgy fog bedőlni, mint évekkel ezelőtt a svájci frank alapú hitel...

2016. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi tavaly vettük fel a 2 milliós csokot használt ház vásárlásra. Nem titkoltuk senki elől, ahogyan azt sem, hogy nem akarunk mindenáron három gyereket, ha nem jön össze a második vagy a harmadik a nyolc év alatt, akkor sem dőlünk a kardunkba, mert mi inkább hitelként tekintünk rá (jegybanki alapkamat a kamata). Viszont év eleje óta mindenki azzal jön, hogy milyen jó, hogy kapunk 10 millió forintot. Alig tudjuk elmagyarázni, hogy nekünk nem jár, miért nem jár, és amúgy sem vennénk fel, mert túl kockázatos. Én nem irigykedem azokra, akik felveszik a 10 milliót. Bankban dolgozom, így találkozok ilyen emberekkel. De énvmindig elmondom a buktatóit a történetnek. Mert azért van jópár belőle. De ez nem irigység, inkább aggódás. Én a devizahiteles időszakban még tanultam, nem volt részem a devizahiteles csapda kialakulásában. A következményeket viszont látom, az ügyfelek elmesélik a történeteiket. És nyugodt szívvel szeretnék aludni, hogy nekem nem lesz részem a sok bedőlt hitelben, én megtettem, ami tőlem telik. És nem csak ügyfelek vonatkozásában gondolok erre, de családtagnak is hívtam már fel a figyelmét az apró betűre.
2016. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!