Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is így gondoljátok? Egyik...

Ti is így gondoljátok? Egyik ismerősöm szerint a gyereken spórolok.

Figyelt kérdés

A lényeg, van 3 gyerekem. A kettő már sulisok. Minden megkapnak, természetesen ésszerű keretek között. Mindkettő sportol versenyszerűen, mindkettő jár olyan különórára, amire szeretne, egyik angol, másik számtech. Nem szakadt ruhába járnak, kapnak enni rendesen :) De gazdagok sem vagyunk azért. De sose maradnak le semmiről, minden befizetek, a nagy már nagyon figyel , hogy "vagány" legyen, így igyekszünk vásárolni. Nincs egy gardróbra való ruhája, de ami van azt szereti és vigyáz rá. Kb. ennyi a körítés. Tehát megszületett a 3-dik. Ő még pici. A DM*ben találkoztam egy ismerőssel, szintén babás. Elkezdtünk beszélgetni az árakról. Én teljesem gyanútlanul megjegyeztem, hogy milyen iszonyú mértékben felmentek a bébiétel árak. 330 ft alatt szinte nincs is. De a 400 felett elég gyakori. Sokallom, főleg amikor már napi 2-szer eszik. Így mondtam, hogy én inkább főzök neki, mert egy bébiétel árából gyakorlatilag 3 adag főzelék kijön, úgy, hogy csirkemell is van benne. Erre az ismerős megszólalt: idézem:" én nem a gyerekemen spórolok"

Ez nekem rettenetesen rosszul esett. Én sem rakta spórolok. Mivel érzékeny bőrű, csak a pamperstől nem pirosodik ki, hát azt veszem. Hordom babaúszásra is. Én minden tőlem telhetőt megteszek érte, nem hittem volna, hogy már az itthoni főzés is a rossz anya kategóriába sorolható :( Nektek mi a véleményetek?


2016. febr. 16. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Butaságot mondott az ismerősöd, ne foglalkozz vele.
2016. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Jo, majd ha a gyereke 18 eves lesz a hajara kenheti a bebieteleket, ha nem lesz semmi felretett penz amibol a tovabbtanulasat meg az eletkezdeset finanszirozni lehet.


Kulonbseget kell tenni a fukarsag, garasoskodas, meg a racionalis penzkoltes kozott. Igen, a bebieteleknek horror ara van, es amit otthon fozol arrol legalabb tudod mi van benne.


Az persze mas kategoria ahol a gyerek vackokat kap csak, de a szulonek bezzeg van penz cigire piara.

2016. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen ostoba megnyilvánulás volt a részéről. Ne törődj vele!
2016. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
1%
Igaza van! Én mindig megvettem a drága bébiételt. Sőt. Az elején mikor hozzátáplálást elkezdtem CSAK a drágát vettem meg pl a hippet. Olcsóbra rá sem néztem. 10hós kora körül kezdtem el megvenni az univert de igazából azért mert a hippet már nem ette az univernek jobb az ize,azt szereti.
2016. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem fura, hogy ilyet hülyeséget magadra vettél.



Szerintem Te is tudod, hogyha valaki főz a gyerekére, és nem bolti bébiételt vesz neki, abban semmi rossz sincs. Sőt!


Én sem étteremeben eszem, meg még sokan mások sem, hanem főzök magunkra is. Ez a természetes.


Nem értem, miért merült fel benned egyáltalán az, hogy nem neked van igazad.

2016. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Nemár, hogy az legyen a "gyereken spórolás", hogy nem bolti kaját adsz neki, hanem hazait...
2016. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Azt mondtam volna erre, hogy én meg nem vagyok lusta a gyerekemre főzni!
2016. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális az ismerősöd, ha főzöl az jobb a gyereknek, változatosabb is, ha megteszed ezt a fáradtságot, hogy te készítesz kaját az sokkal értékesebb, mint a drága babakaja.
2016. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Hülyeség. A hazai amúgy is jobb. :)

És lehetetlen olyan dolgok mondani, amivel mindenki egyetért. Ha a boltit vennéd akkor lehet mondani rá más hülyeséget. Teljesen mindegy az embereknek, ha valaki valamit nem úgy csinál, mint ő, akkor megy a szaranyázás. Van valahol egy cikk hasonló címmel, hogy mindenki szaranya csak nem tud róla. Ajánlom figyelmedbe.


Különben én is főzök a babámnak igaz ő még csak pár kanálkával eszik de én szívesen főzök neki. Az a pár perc..

2016. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Ő az idejét sajnálja a gyerekre, mert lusta főzni neki, holott százszor egészségesebb ételt kapna, mintha megveszi a drága üveges kajákat... Agyatlan liba, ennyi. Mások még annyit sem tudnak adni a gyereküknek, mint ti, mégis jó anyák...
2016. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!