Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is így gondoljátok? Egyik...

Ti is így gondoljátok? Egyik ismerősöm szerint a gyereken spórolok.

Figyelt kérdés

A lényeg, van 3 gyerekem. A kettő már sulisok. Minden megkapnak, természetesen ésszerű keretek között. Mindkettő sportol versenyszerűen, mindkettő jár olyan különórára, amire szeretne, egyik angol, másik számtech. Nem szakadt ruhába járnak, kapnak enni rendesen :) De gazdagok sem vagyunk azért. De sose maradnak le semmiről, minden befizetek, a nagy már nagyon figyel , hogy "vagány" legyen, így igyekszünk vásárolni. Nincs egy gardróbra való ruhája, de ami van azt szereti és vigyáz rá. Kb. ennyi a körítés. Tehát megszületett a 3-dik. Ő még pici. A DM*ben találkoztam egy ismerőssel, szintén babás. Elkezdtünk beszélgetni az árakról. Én teljesem gyanútlanul megjegyeztem, hogy milyen iszonyú mértékben felmentek a bébiétel árak. 330 ft alatt szinte nincs is. De a 400 felett elég gyakori. Sokallom, főleg amikor már napi 2-szer eszik. Így mondtam, hogy én inkább főzök neki, mert egy bébiétel árából gyakorlatilag 3 adag főzelék kijön, úgy, hogy csirkemell is van benne. Erre az ismerős megszólalt: idézem:" én nem a gyerekemen spórolok"

Ez nekem rettenetesen rosszul esett. Én sem rakta spórolok. Mivel érzékeny bőrű, csak a pamperstől nem pirosodik ki, hát azt veszem. Hordom babaúszásra is. Én minden tőlem telhetőt megteszek érte, nem hittem volna, hogy már az itthoni főzés is a rossz anya kategóriába sorolható :( Nektek mi a véleményetek?


2016. febr. 16. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%
A főzéssel nem az időt veszi el? Utolsó!! Jó hülyeséget írtál :D
2016. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
7esnel a pont :)
2016. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez nem spórolás a gyereken. Spórolás anyagiakban, de nem a gyereken.

Ő megveszi a készet és ezzel letudja.

Te meg főzöl, ami idő és fáradtság. Szóval nagyon is figyelsz a gyerekre és törődsz vele, jót akarsz neki. Pénzt megspóroltál. De az időd, a figyelmed több van ebben a kajában, mint neki.

2016. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezen teljesen felesleges kattogni. Én főztem is, vettem is. Van, amit feleslegesnek tartottam megvenni, mert volt: sütőtök, alma, cékla. De rengeteg íz van, amit másként nem tudtam kóstoltatni vele. (marhahús pl.) Ki így, ki úgy. Lépj túl rajta.
2016. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Ne törődj vele, idióta. Mindig jobb a hazai, mint a bolti.


Amúgy pl. az én fiamnál úgy volt, hogy ő döntötte le, hogy mit eszik. A gyümölcsöt nem volt hajlandó megenni, ha én csináltam, csak a bolti gyümik jöttek be neki, így kénytelen voltam venni. Főzelékből viszont soha nem ette meg a boltit, azt mindig főztem neki. Amúgy szerintem szörnyűek a bolti főzelékek, az állaguk is, ízük is.

2016. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%

3 gyerek után ne húzd már fel ilyeneken magad :D

Szarni rá!!!

2016. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%

ha ingyen kapnám a bolti bébi ételt sem adnám oda neki, mert saját kertből magam főzök, azt eszi, abban száz %-ig megbízom, mert tudom hogy nincs vegyszerezve a zöldség, a bébi ételben felhasznált zöldség származásáról, termesztési módjáról semmit sem tudunk, az hogy rá van írva hogy "természetes alapanyagokból szép és jó de nekem kevés.

Ne foglalkozz azzal amit mondott, te tudod hogy nem így van és kész. Más meg gondol amit akar...én nagyon sok mindent használtan veszek, nem azért mert nincs pénz újra, de nem szórom, hanem félre teszek neki már most egy nagyobb összeget, hogy nagy korában legyen lakása vagy háza...emiatt rendszeresen megkapom hogy a gyereken spórolok de nem érdekel, elég ha én tudom, hogy miért veszek neki használt kabátot 1400 Ft-ért, az új, 6500 Ft-os kabát helyett (amit mellesleg fél év alatt kinő).

2016. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%
Aki szerint a bolti kaját adó anya rosszabb, pont olyan, mint a kérdező ismerőse. Anyák vagyunk és tesszük, amit a legjobbnak érzünk. Jobban kéne tisztelnünk egymást, nem folyton ítélkezni.
2016. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szabad ilyesmit magadra venned, főleg nem három gyerek után:) Butaságot mondott az ismerősöd, mint ahogy önmagában az is butaság lett volna, ha az ellenkezőjét mondja, vagyis azt, hogy aki nem főzi meg a főzeléket a gyerekének, hanem megveszi az üvegeset, az nem jó anya, mert nem szán időt a gyerekére. Nyilvánvaló, hogy az üvegesnek és a házi kosztnak is megvannak az előnyei. Az üvegesben jó, hogy akkor is bio minőséget lehet adni, amikor egy zöldségnek nincs idénye és ilyenkor talán jobb is, mint az üvegháziak (amelyek egyébként szintén túl drágák), de az is igaz, hogy az üvegeseknek kb. egyforma ízük van és 99%-uk 90%-ban csak sárgarépából áll, bármilyen ízesítés legyen is rájuk írva. A házi kosztban pedig benne van a személyes törődésed is.


Ha ezt az ismerősöd nem tudja magától, akkor kár az időt fecsérelned rá.


Pénzt megtakarítani egyébként ott kell, vagy ott érdemes, ahol a legkevésbé fájdalmas, legkevésbé tűnik fel. Ha egy kisgyerek használt ruhában homokozhat és sarazhat, de nem szólnak rá folyton, hogy vigyázz a ruhádra, biztos, hogy nem reklamál a használt ruháért, míg az oviba, iskolába, kimenősnek megkaphatja az újonnan vásároltat. Ha anya muffinja ezerszer finomabb és ízesebb, mint az előre csomagolt bolti, nem hiszem, hogy gondot okoz, ha azt visz uzsonnára a gyerek az iskolába. Nem is értem, mi a probléma igazából.

2016. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az igazi problémád az,hogy legbelül úgy érzed,hogy nem tudsz mindent megadni a gyerekeidnek ezért is bizonygatod,hogy mindenük meg van és ezért esett rosszul amit mondott. Ne törődj azokkal akik meg akarják mondani mit hogy csinálsz jól,ne másnak akarj megfelelni,azért,mert manapság az a divat,hogy fél-1millióból vállalnak 1 gyereket,és rengeteget költenek rá feleslegesen,ettől még a szerényebb körülmények között élő és meg tud adni mindent mert a minden nem azt jelenti,hogy csak drága dolgokat veszek és azzal jó lesz neki. Én is főztem a fiamnak,szerettem akkor is főzni,és csak akkor vettem üvegeset ha nem volt időm mert valahova mentünk,inkább desszertet,gyümölcsöt vettem télen üvegesben,uzsira,tízóraira. Nem tartom jónak ha valaki csak üvegeset vesz,mert jó ha a baba hozzászokik az anyuka főztjéhez. Szerintem ez nem pénz kérdése.
2016. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!