Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a fenének kell ilyen...

Mi a fenének kell ilyen elhamarkodottan gyereket vállalni sokaknak?

Figyelt kérdés
Én csak úgy mernék belevágni, ha már teljesen kiismertem a párom, biztos a kapcsolatunk és mindketten egymással akarjuk leélni az életünket. Nem csak a saját, hanem a gyerek érdekében is. Ennek ellenére sokan vállalnak gyereket a semmire, pénz és család szempontból is. Van, aki mintha csak azért lenne a párjával, hogy gyereke legyen. Vagy pár éve együtt vannak, jön a gyerek és az egyik fél le is lép. Sok helyen bele se gondolnak, hogy a gyereknek milyen csonka családban felnőnie? Vagy miért nem törekednek arra, hogy kiismerjék a párjukat mielőtt belevágnak a gyerek témába?
2016. febr. 20. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
elmesélek egy történetet. Adott egy pár, 17 évesen jöttek össze, még a gimiben, 24 évesen, az egyetem után összeházasodtak. Volt saját lakás, jó munkahely, mindenki szerint ők voltak az álompár, hisz imádták egymást. 28 évesen, 11 év együttjárás és 8 év együttélés után a nő teherbe esett, mindketten nagyon boldogok voltak. Megszületett az egészséges kislányuk, minden még tökéletesebb lett. Csakhogy az apuka elkezdett túlórákat vállalni, utazgatni, mindent csak ne kelljen hazamennie. Kiderült, hogy rájött ő még nem kész az apaságra, így elváltak, azóta a kislány felé sem néz.Pedig azt gondolná az ember, 11 év alatt kiismerhették egymást...
2016. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
valakit kiismerni sokszor egy élet is kevés.
2016. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Elég naív vagy: egy embert NEM lehet kiismerni, mert mindenki folyamatosan változik, és ha szokatlan, nehezebb körülmények közé kerül, akkor nem úgy viselkedik alegtöbb esetben, ahogy te elöre elgondolod.


Ha valaki 1-2 évig együtt él valakivel, akkor már eléggé megismerte az alaptulajdonságait. Ezután kármeddig is vár, többet nem tud meg róla, ha más, mint aminek képzelni, az csak vészhelyzetben fog kiderülni.


Az, hogy a párod hogy reagál, ha ott van egy gyerek, elöre soha nem lehet tudni, csak remélni.


Egy gyereknek meg sok esetben jobb a csonka család, mint a teljes, ahol a két szülö egymással meg a gyerekkel is csak veszekszik.


De ugyanez érvényes a pénzre is: ha mindkét félnek van normális munkahelye, akkor elvileg biztosítva van a gyerekhez szükséges alap, ennek ellenére biztos soha nem lehetsz abban, hogy tényleg meglesz a kellö alap a gyerek felnött koráig. Mindenkivel elöfordulhat, hogy elküldik a munkahelyröl, érheti baleset és akkor már nincs is jövedelme. Az meg, hogy annyit összespórolni, amiböl egy gyereket 20 évig el lehet tartani meg taníttatni gyakorlatilag lehetetlen. Márcsak azért is, mert a mai infláció mellett az, ami "most" rengeteg, tíz év múlva még a kajára sem lesz elég.

2016. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%
Azert sgerencses vagy, h egy ilyen sablonos-kozhelyes kerdest ennyire komolyan vettek, es olyan atgondoltan valaszoltak ra, mintvpl a 3.
2016. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Mi a fene közöd van ahhoz,hogy más vállal- e gyereket?Semmi!

Ez állandó téma itt GyK..


*Ha már kiismerted a párod és együtt képzelitek el az életet-akkor is közbe jöhet bármi.

*Sokan vállalnak gyereket a semmire-Szóval,a szegényebbeknek ,ár ne is legyen gyereke,aki egésznap dolgozik 110.000 ft ért annak ne legyen?

Az életben lehet fejlődni,minden év másképp alakul.Lehet valakinek sok pénze amikor gyermeket vállal,de pár év múlva leszegényedik és fordítva.

* Félre lépés- Ha van gyerek ha nincs,akkor is megtörténhet a félre lépés.


Sosem tudhatod,hogy mit hozz a jővő és te csak egyre idősebb leszel.

Az írasod olyan mint egy fiatal naív lánynak: kiismerni,örökké együtt,sok pénz,nincs megcsalás.. :-)

Lehet lepontozzni!

2016. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Na látom megszólaltak a felháborodott, besavanyodott, netán elhagyott, megcsalt válaszolók :D Ment is a lepont, "köszi a kedves válaszokat"
2016. febr. 20. 17:18
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de a 3-as vagyok: 26 élek a párommal, több - idököben felnött - gyerekünk van és eddig egyikünk sem csalta meg a másikat. Ennek ellenére amit írtam, igaz!
2016. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Köszi!

Boldog párkapcsolatban élek,már jó pár éve,szóval ez nem talált.

Máskor,ilyen kérdést beírsz a keressőbe és kidob vagy 100-at.

Minden egyes héten van,valaki aki ugyan ezt a kérdést felteszi.

Van egy kép sok ember előtt,hogy mikor kell és lehet gyereket vállalni..:D

Nincs gyerekem még,de csak azért mert még nem akarok,nem érzem úgy,hogy vágynék rá,de biztos nem tartanának vissza azok a dolgok amiket felsoroltál,ha szeretnék.!

2016. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Az én szüleim anno 18 és 20 évesen jöttek össze. Nagy szerelem volt, 4 év után jött a házasság, pár hónapra rá besikerültem én is. Pici koromból sok szép emlékem van, kirándulások, családi ebédek, szülinapok, vagy csak ahogy hülyülünk, nevetünk, csikizzük egymást, mindenki vidám és boldog. 7 éves koromban mégis jött egy másik nő apám életében. Egy évig még próbálták megjavítani a dolgokat anyámmal, de abból az időből már nincsenek szép emlékek. Csak a feszkó meg a szorongás, olyan semmilyen hangulat, végül válás lett. Apám el is vette a másik nőt, majd 15 év és 2 gyerek után ők is elváltak, mert a nő bepasizott és azóta egy másik férfi felesége. Szerintem egyik házasság sem volt felelőtlen, vagy elhamarkodott. Anyagilag is rendben voltak a dolgok, mégis ez lett. Persze, nem kell alkalmi meg pár hós kapcsolatba babát vállalni, de nem garancia semmire a sok éves "járás".
2016. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
A gyerekvàllalàs nem olyan dolog mint pl egy autovàsárlàs hogy kizárolag szàmitàsbol legyen. A munkahelyedért, a párodért nem tudsz felelősséget vàllalni, de gyermekedért igen. A kérdés önmagàban feltételezi hogy lekicsinyìti egy gyermek jelentőségét
2016. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!