Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a fenének kell ilyen...

Mi a fenének kell ilyen elhamarkodottan gyereket vállalni sokaknak?

Figyelt kérdés
Én csak úgy mernék belevágni, ha már teljesen kiismertem a párom, biztos a kapcsolatunk és mindketten egymással akarjuk leélni az életünket. Nem csak a saját, hanem a gyerek érdekében is. Ennek ellenére sokan vállalnak gyereket a semmire, pénz és család szempontból is. Van, aki mintha csak azért lenne a párjával, hogy gyereke legyen. Vagy pár éve együtt vannak, jön a gyerek és az egyik fél le is lép. Sok helyen bele se gondolnak, hogy a gyereknek milyen csonka családban felnőnie? Vagy miért nem törekednek arra, hogy kiismerjék a párjukat mielőtt belevágnak a gyerek témába?
2016. febr. 20. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%

Én még magamat sem ismertem ki,pedig már 30 vagyok!

De még mindig tudok újat mutatni magamnak...

2016. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

Pl a sajàt sztorim:

Egyetem alatt megismerkedtünk,randik,aztàn összeköltözés,lakàsvàsàrlàs,àtgondolt gyerekvàllalàs( amìg egyetemista vagyok,mi ìgy làttuk jobbnak,mindent kiszàmolva stb. gyerek szülés utàn még plusz 2 év tanulàs màsik diploma,és mehetek dolgozni a gyerek meg oviba) Mindenki szerint mi voltunk a borsó meg a héja,annyira összeillettünk... (Pfff)

Ez 3 év jàràs egy év hàzassàg, majd a gyerek születése utàn közölte,hogy vigyem a gyerek meg a sajàt cuccom és fel is út le is út...

4 év. Persze lehetne 14 év is de ez akkor sem vàltozott volna. Mai napig egyedül van nem is akar gyereket. Pedig nagyon nem ìgy indult. Ezt meg 10 év utàn sem mondod meg senkiről,hogy valóban ott lesz vagy leléo mellőled.


Most 2 év utàn vàllaltam be a gyereket,mert nem làtom értelmét vàrni. Ha elhagy elhagy végiggondoltam, egyedül is menne ha úgy alakul. De nem fog. Neki is van màr gyereke(fiatal felnőtt),nekem is(kisiskolàs). Ebből sejtem,hogy nem a gyerek lesz vàló ok.


De ilyenkor jön a kérdés,hogy miért szülnek a nők későn. Meg a lehurrogàs. Te meg azt kéred szàmon,hogy miért szülnek koràn?

Én örülök,hogy ìgy alakult az életem. Ha vàrunk a gyerekkel annak idején, akkor még vagy nem született volna meg,vagy 30 felett maradnék egyedül egy gyerekkel. Rengeteget "öregedtem" gondolkodàsban,màr közel sem vagyok olyan rugalmas mint 10 éve, ha első gyerekkel most maradnék egyedül az tuti depresszió. 30 felett nehezebb ezt feldolgozni,plàne 10-en pàr éves kapcsolat,hàzassàg utàn.

2016. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%
6. Mert az, aki masok elet kritizalja es beszeli ki itt a gyakorin, biztos meg van elegedve a sajatjaval
2016. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%
Nagyobbik lányom apjával"csak" 3 éve voltunk együtt mikor jött a gyerek, de az a poén, hogy ő nyúzott a gyerekkel, én még vártam volna 1-2évet, mert épp jó munkám volt, amit szerettem és jól kerestem. Ő már másról sem beszélt, csak hogy milyen jó lesz családnak lenni, miket fog majd csinálni a kicsivel, stb., meghozta a kedvem nekem is, babát vállaltunk. 3 hetes volt a kicsi mikor szakítottunk. Idézem"Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen fárasztó." meg "Miért változott így meg a tested, ez már ilyen marad?" Azóta van 2 másik gyereke, a miénket 8 éve nem látta.
2016. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%

Elmeselem a sajat tortenetemet.

18 evesen osszejottem egy ferfival, 7 evig egyutt voltunk, kozben foiskola neki es nekem is, osszekoltoztunk, majd dolgoztunk mind a ketten, mi voltunk az alompar. Vedekezes mellett becsuszott egy gyerek, nem maradt velunk, korai veteles miatt. Addig mindig terveztuk, h majd egyszer lesz gyerekunk, a veteles belolem azt hozta ki, h keszen allok, belole azt, h soha nem is akar gyereket. Ezen elkinlodtunk meg egy evet, majd elengedtuk egymast. Nagyon hamar osszejottem a mostani ferjemmel, mindenki szajkozta, h tul korai, de en tudtam, h o lesz a gyerekem apja. Egy ev mulva gyereket vallaltunk, 10 eve vagyunk egyutt.

Ennyit masok velemenyerol. Persze barmikor tortenhet barmi, de nagyon jol megvagyunk, tenyleg joban-rosszban, nem fogom azzal elszurni, h mindig attol rettegek, h mi lesz a jovoben.

2016. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
2.vagyok. nem vagyok elhagyott, lassan 7éve vagyunk együtt a férjemmel, 2gyerekünk van, teljesen rendbe van a házasságunk, csupán akkor is így gondolom mint írtam.
2016. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

Ekkora baromsagot!!!! "Én csak úgy mernék belevágni, ha már teljesen kiismertem a párom, biztos a kapcsolatunk és mindketten egymással akarjuk leélni az életünket. "


Jövőbelátó vagy??! Mi is így indultunk. Nála jobb apát/férjet el sem tudtam volna képzelni. 5év után megszületett a gyermekünk,mikor 3 éves lett,apuka elhagyott. 8 év után szétmentünk. Akkor meddig vártam volna még?? Gondolkozol mielőtt írsz? Szerinted én tudtam mi lesz x év múlva? Szerinted TE tudod mi lesz később? NEM!

2016. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%
En sem vagyok elhagyott. 6. eve vagyok a parommal, egy gyermekunk van, mindkettonknek o az elso gyermeke, tehat senki nem lepett le mellolem es hagyott egyedul egy gyerekkel. Igy jo? Nem tudtam, h szamos feltetelnek meg kell felelni, h neclegyen ervenytelen a valaszom. Teged biztos nem hagynak majd el, kellemes embernek tunsz ;-D
2016. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%

Ez a kérdés is csak azért volt,hogy le lehesen pontozni a válaszadókat vagy csak nem azt kapta a kérdező amire számitott.

Nem értem,miért kellet mindenkit lepontozni?

2016. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
31%

a te környezetedben ilyenek vannak? mert az én környezetemben az a jellemzőbb, hogy vagy 10-15 évig együtt vannak, élnek, buliznak, vagy csak próbálják megteremteni a hátteret, aztán 35 körül vagy szétmennek, vagy akkor állnak neki a projektnek...szóval ne általánosíts, persze ha mondjuk olyan társadalmi szegmenshez tartozol, ahol dívik a semmire szülés, akkor nyilván nehezebb objektíven szemlélni a dolgokat.


nő/28 éves/9 év együttélés után 2 év házasság, 9. évben 1. baba, 11. évben a 2., itt tartunk most, és ez a jellemző a környezetemben.

2016. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!