Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek lemondanátok...

Kisgyerekesek lemondanátok ezekről a helyemben, spórolás miatt? Vagy ennyi jár?

Figyelt kérdés
Szóval sajnos 3 év után vissza szoktam a cigire,úgy kb. 4 hónapja. Havonta 8-9ezret költök cigire, meg 4000ft instant kávéra. Ezek a káros szenvedélyeim. :-( Mind ezek mellett is havonta félre tudunk rakni 50-70-ezret ez változó. Te lemondanál ezekről,vagy ennyi belefér? Nagyon sok minden összejött most és elég feszült és ideges vagyok mostanában, így nehéz lenne letenni a cigit... Van két gyerekünk és sokat eszembe van hogy az árát rájuk is költhetném, de így is meg van "mindenük".
2016. márc. 9. 13:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Szia, én teljesen megértelek. Nekem is 2 gyerekem van, most tervezzük a harmadikat. Régebben dohányoztam, aztán amikor tervben volt az első baba, azonnal leraktam. Nehéz volt, de természetesen a baba egészsége volt az első. Minden ment szépen, néha eszembe jutott a cigi, de simán megvoltam nélküle és jó érzés volt, hogy nem kattogok mindig utána, szóval simán ment a leszokás.

Aztán megszületett a második babám is, aki pokoli sírós baba volt, 8 hónapig szinte csak ölben volt el, estére remegett kezem-lábam a kimerültségtől, a depresszió határait súrolgattam. Aztán egyszer csak hirtelen felindulásból vettem egy doboz cigit és rágyújtottam. Kb. mint valami rossz drogos, úgy ellazultam tőle, minden gondom eltűnt, marha jól esett. Nagyon gyötört a bűntudat, hogy lehetek ilyen hülye, hogy évek múlva ismét a cigihez nyúlok, de számomra akkor az volt a legjobb megoldás. Megnyugodtam tőle, mint valami gyógyszer, úgy hatott rám. Napi pár szálat szívtam csak, de elkezdtem krákogni, mint régen. aztán egyszer csak rájöttem, hogy itt vannak a gyönyörű gyerekeim, nem szeretnék rákos lenni és ronda sárga fogú, lerakom és újra sportolok valamit. Így is lett, nem mondom, nem volt könnyű, még most is sokszor megkívánom, de muszáj tartani magam.

Visszatérve a kérdésedre, ennyit megérdemelsz, hiszen nem a gyerekedtől veszed el az árát, ha neked ez jó, én még mindig inkább a cigi híve vagyok, mint bármiféle gyógyszeré, vagy alkoholé.

2016. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Én azért mondanék le a cigiről, hogy a gyerekeimnek ne kelljen majd tüdőrákkal vagy érszűkület miatti amputációval ápolniuk. Amúgy, ha ennyit félre tudtok tenni, simán belefér ekkora kiadás magadra. Inkább menj masszőrhöz vagy hasonló!
2016. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és gondolom te sem felügyelet nélkül hagyod a gyereked és úgy dohányzol. Én is mindig lefektettem a kicsit, csakis akkor gyújtottam rá, amikor ő aludt, én meg kimehettem az erkélyre. Utána fogmosás, arcmosás, krémezés. Szóval nem a gyerek előtt és nem is úgy, hogy egy percre is magára hagytam volna.
2016. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Ennyi neked is jár. Én is visszaszoktam sajna. Nekem kb 40ezer havonta.
2016. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a kérdésben az van, hogy EZEKRŐL lemondanék-e, a válaszom, hogy a cigiről mindenképp, és inkább az egészségem miatt, a kávé oké, még pozitív hatásai is vannak, de azt is lehet azért csökkenteni, mondjuk napi kettőre, és instant helyett rendes kávét innék (én frissen őrölt 100% arabicát iszok, abból is a jó minőségűt, és nincs ennyi egy hónapban egy főre). A megmaradt pénzből inkább gyűjtenék valami olyanra, ami szintén "boldoggá tesz", vagy költeném más élvezeti termékre, szolgáltatásra, pl. masszázs, sport, pedikűr, ami szintén relaxál, és egészséges, nem káros.
2016. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Én gitár órákra és zenei kellékekre költök ennyit havonta. Hidd el, megnyugtat, abszolút oldja a feszültséget (méghozzá hosszú távon), és a három kicsinek is örömet okoz. :)


Szerintem te is keress magadnak valami egyebet, ami nem károsítja az egészségedet, és ami VALÓS stresszoldást kínál. (Dohányos voltam régen, szóval tudom miről beszélek.)

2016. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Keresnék mást,ami miatt magamra költök,a kávéval semmi baj,de ne istantot igyál,napi 1 kávé egészséges is.De a cigi nagyon nem jó dolog.
2016. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%

Azt gondolom, hogy anyaként nem kell mártírt játszani, és mindent feláldozni a gyerekért! Most függetlenül a dohányzástól, kell, hogy jusson magadra is havi pár ezer forint.

Én például rendszeresen ajándékozom meg magam egy-egy ruhával, csokival, vagy bármi mással. Attól, hogy gyerekem van, még létezem saját, alanyi jogon is.

2016. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
A cigiről igen. Az egészséged miatt is. Próbáld úgy visszafogni, hogy konkretizálod, az árából mit veszel.
2016. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
27%
8-9 ezret nem dobnék ki az ablakon cigire. Max. 1-2 szálat naponta elszívnék. Esténként meg járj el futni! Többre mész vele:)
2016. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!