Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha rideg, szeretettelen...

Ha rideg, szeretettelen családban élményszegény gyerekkorom volt, akkor vajon én még lehetek jó anya? Hogyan tudok majd meleg családi légkört teremteni?

Figyelt kérdés
Plusz sajnos kirándulásokra, nyaralásokra úgy néz ki, nem lesz sok lehtőségünk...
2010. ápr. 3. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így nőttem fel,és kalakult bennem egy dac,hogy csak ezért sem.És csakazért is megmutatom.A kiránduláshoz,sétákhoz,a dobáljunk köveket a Dunába,és játsszunk a játszótéren és szaladjunk és kabáljunk az erőbenhez nem kell pénz.Ötlet kell.Mért ne lehetnél.Én azt látom,hogy tisztában vagy magaddal és ezt nem akarod.És nem is így fogod csinálni.:-))
2010. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia.sajnos nekem is szörnyű gyerekkorom volt,alkoholista szülőkkel,akik egyfolytában vertek...és én pont ezért döntöttem úgy már 13 évesen,hogy én más leszek,lediplomázok,elöbb lesz házam meg pénzem,utána gyerek.terhesség alatt végig rettegtem,hogy nagyon szörnyű anya leszek,de hidd el,amikor a baba ott van a kezedbe semmi nem érdekel...lehetsz nagyon jó anya szegényebb körülmények között,és szörnyű anya milliomosként.mi se vagyunk gazdagok,épp hogy megélünk pedig nagyon előre terveztem,de pont azért mert rossz volt a gyerekkorod,amikor ott van a gyereked,bevillannak emlékek hogy neked milyen rossz volt,és ezért a legjobbra fogsz törekedni...nyugi,jó anya leszel,mindig gondolj arra hogy neked milyen volt és ő ezt ne élje át:)és az is jó program lesz,ha akár sétáltok egyet,vagy ha lányod lesz együtt főztök,apa a fiúval focizik,horgászik..és ehhez nem kell sok pénz.csak szeresd nagyon:)
2010. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Anyám nagyon jó hozzám és jó is volt mindig, apám állandóan ivott balhézott. Á! Nem is jó róla írni sem. Én megfogadtam, ha nekem gyermekem lesz olyan életet nyújtok majd neki, hogy felnőtt korában ne arra emlékezzen vissza, hogy kicsi korában milyen pocsék volt az élete. Rosz házasságom volt, el is váltam még időben, mert a saját példámon láttam, jobb lett volna, ha anyuval ketten maradunk. Így nem sérült a gyermekem lelke, az apával is tartja a mai napig is a kapcsolatot.És felnőttként olyan jó érzés amikor azt mondja nekem a lányom.: Anya te olyan jó vagy! Hát persze, persze.....
2010. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!