Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitseget szeretnek kerni...

Segitseget szeretnek kerni mivel bajban vagyok, a vedonon mulik csak az hogy kiadjak a gyereket?

Figyelt kérdés

A ferjem kiment nemetorszagba dolgozni es mivel en 36 hetes terhes vagyok addig edesanyukamhoz koltoztem (a babus valoszinu napok kerdese es meg lesz) es en itt jelentkeztem a vedononel viszont a vedono nagyon vissza el a hatalmaval...a tortenet roviden,most 2 szobas lakasban 10en elunk (sajnos) es ugye hat nem egy palota...a fal nehol jon le es koszos is hiaba volt kifestve viszont a korulmenyekhez kepest megprobalja edesanyukam kihozni a legjobbat,a csaladban 3 kisgyermek van (egy 4 eves,8honapos es 17 honapos baba) de rendesen fejlodnek es mindenuk meg van csak hat sokan vagyunk de ettol fuggetlenul van "jatszo" teruk is a szobakban,a batyam elettarsa valami oknal fogva anyukamat es a noveremet kibeszelte a vedononek es ugy is banik velunk,mikor lementem hozza udvariasan bemutatkoztam es ahogy meg tudta ki vagyok rogton azzal kezdte hogy ez a lakas meg egy csecsemo befogadasara keptelen de azt elore jeleztem neki hogy mindene meg van a gyereknek...kisagy,kiskad,babakocsi es ami kell de hat hiaba mondtam nem ertem vele el semmit...de kozben mondta a vedono hogy a sogornomet azaz a batyam ellettarsat utaljuk meg nem akar beleszolni a harcunkba de mi basztatjuk es stb stb szoval mindig a sogornom volt a jo mi meg a rossz de egy ekkora csaladban mindig is lesz es van nezetelteres...az igaz hogy kikeltem magambol hogy egybol elakarja venni a gyereket holott nem ez lenne csak a dolga (egyebkent a tobbi vedono es a keruleti gyerekfoorvos nagyon ki van erre a vedonore elezve) mondtam neki hogy akkor mondjon valami tanacsot arra azt valaszolta hogy vannak anyaotthonok de arrol lekestem..hat kossz...ferjemet is mondtam hogy kinnt van azert hogy megteremtse nekunk a biztosangot es maximum csak 3 honaprol lenne szo viszont ezt nem hitte (nem ertem miert olyan hihetetlen bar tudnam bizonyitani hogy kinnt van mivel dolgozik es van szerzodese) aztan jott edesanyukammal hogy nem dolgozik de anyukam nincsen penz nelkul mivel van nyugdija es am is cukros,szurkehajogja van de nem muthetik meg mig a cukrat nem tudja beszabalyozni! De teljesen olyan dolgokba uti az orrat amihez koze nincsen es megjegyezte azt

Nekem hogy ne beszeljek vele ilyen stilusban mivel rajta all hogy ki e adhatja a gyereket vagy sem...azota voltam csaladsegitonel es jogasznal is a csaladsegitos azt mondta nem fogja kiadni a gyereket viszont a jogasz meg nezett nagyott hogy ez nem indok arra hogy ne adja ki...mit tegyek?? Holnap jon ki es nagyon felek...mar a polgarestertol is kertem idopontot hogy vele beszeljek ez ugyben mert nem az allamnak szulom a gyereket es a ferjem am is utal penzt szoval penz nelkul nem vagyok...tehet ilyet a vedono??

Negativ kommenteket nem kerek ahol minden sugernek elhordanak...valaszotokat elore is koszonom!



2016. márc. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
92%

Ahh, hát ez nagyon nem kerek, azt írod, neked lenne 60E ft-od albérletre. Akkor nincs 5E ft-od egy vödör diszperzitre, h ne a mocsokban éljetek? Ott van egy rakat felnőtt, ki is festhetnének...vagy mindenkinek jó a kosz?


Na én ezért nem engednék oda csecsemőt, mert igénytelenek vagytok. Ha a környezeteteket nem tudjátok szépen, tisztán tartani, kakor egy kisbabát se tudtok.


Meg hát eszednél vagy, annyi ember között egy pici babának szerinted jó? A levegőt is elszívják a szájából szegénynek, nem beszélve arról, h egy perc nyugodalma nem lenne. Ennyi ember egymást öli ilyen pici helyen., mert az összezártság agressziót szül, mert senkinek sincs egy kicsike személyes tere sem.


Te milyen játéktérről hablatyolsz? Olvassál már utána légyszíke, h egy gyerek fejlődéséhez hány m2 játéktér szükséges, meg fogsz lepődni. Ezeknek a gyerekkenek szerintem még saját ágyuk sincs, saját íróasztaluk sem, nemhogy játékterük.

2016. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
70%
Jah és kérdező...nem kauKció, hanem kaució :DDD Ne mondd, h elgépelés, mert többször is így írtad.
2016. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne ha csak egy percre elgondolkodnál azon, hogy nem a védőnővel van a gond, hanem veletek? Nyilván oka van annak, ha úgy látja,hogy nem lesz jó helyen ott a gyerek.. a tiszta, rendezett családoktól nem szokták csak úgy elvenni a babákat..
2016. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Esztergályosként szerinted 3 hónap alatt megkeresi egy lakás árát?! Nem tudom ti merre éltek, én vidéken faluban de turistaövezetben és itt is van 5-6 millió forint.

Rendben van, hogy adódott ez a lehetőség, de eddig mégis mi volt a terv a lakhatást illetően vagy volt egyáltalán?

A putri kedves kérdező nem feltétlenül a kosszal függ össze, sokszor az egy főre jutó négyzetméter.

Számomra így látatlanban aggasztónak tűnik ez a zsúfoltság és az is feltűnik, hogy benned meg sem fordul, hogy ez egy nem átlagos helyzet, amit a védőnőnek mutattok, tehát az ő szempontja igenis érthető valahol, neki ez kötelessége. Ha nem jelenti ezt a "nem átlagos" zsúfoltságot és bármi baj adódna később, a hivatásától tilthatják el. A munkáját végzi. Hol éltek, hogy ennyire nehéz albérletet találni?

2016. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
10%
Kedves kérdező! Én bátorítani jöttem. Mi egy szobában kezdtük anyós volt a másikban. A földszinten pedig a család másik fele. Tehát fenn éltünk hatan, lenn pedig öten. Ma pedig saját házban élünk BOLDOGAN. Kocsi, munka, továbbtanulás pipa. És egyetlen döntésünket sem bántuk meg. Kitartás. Fessetek ki és várjátok friss tiszta lakásba a kicsidet. Remélem veled lehet majd, de arra számíts, hogy lesznek nagy küzdelmeid.
2016. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
81%

Azt írod, hogy haza költöztel, elotte hol laktatok? Ott miert nem maradtál?


10 ember ket szobába igenis rengeteg, foleg, hogy a falak koszosak. Old meg a helyzetet, mert ez igy tarthatatlan, semmi élettere nem lesz senkinek

2016. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%
Apósánál lakott,aztírta. Aki alkoholista...
2016. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy a védőnő legyen a hibás azért, mert egy túlzsúfolt, pergő falú házba akarod hazavinni az újszülöttet. Ha jön le a fal, akkor van penész, doh, amit a 10, majd 11, végül 12 ember által keltett hő, pára csak tovább ront. Nem gondoltátok át az egészet. Eddig éltetek az alkoholista apóssal, most meg egy túlzsúfolt házba akartok menni. És akkor a védőnő a hülye?
2016. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben nem feszegetném a határokat, hanem kifestetnék, vagy bérelnék egy kis garzont. A többi lakó nem tervezi esetleg hogy eltakarodik anyukád lakásából? Az sem lenne rossz megoldás. Ha a gyerekemet akarnám, megoldanám ezt, nem a védőnővel huzakodnék, mert sajnos valahol egészen igaza van.
2016. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
15%
Mondd le a védőnői szolgálatot, és kész. Azt mondod, a gyámügy mindent rendben talált, tehát ezután is rendben fog elvileg.
2016. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!