Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitseget szeretnek kerni...

Segitseget szeretnek kerni mivel bajban vagyok, a vedonon mulik csak az hogy kiadjak a gyereket?

Figyelt kérdés

A ferjem kiment nemetorszagba dolgozni es mivel en 36 hetes terhes vagyok addig edesanyukamhoz koltoztem (a babus valoszinu napok kerdese es meg lesz) es en itt jelentkeztem a vedononel viszont a vedono nagyon vissza el a hatalmaval...a tortenet roviden,most 2 szobas lakasban 10en elunk (sajnos) es ugye hat nem egy palota...a fal nehol jon le es koszos is hiaba volt kifestve viszont a korulmenyekhez kepest megprobalja edesanyukam kihozni a legjobbat,a csaladban 3 kisgyermek van (egy 4 eves,8honapos es 17 honapos baba) de rendesen fejlodnek es mindenuk meg van csak hat sokan vagyunk de ettol fuggetlenul van "jatszo" teruk is a szobakban,a batyam elettarsa valami oknal fogva anyukamat es a noveremet kibeszelte a vedononek es ugy is banik velunk,mikor lementem hozza udvariasan bemutatkoztam es ahogy meg tudta ki vagyok rogton azzal kezdte hogy ez a lakas meg egy csecsemo befogadasara keptelen de azt elore jeleztem neki hogy mindene meg van a gyereknek...kisagy,kiskad,babakocsi es ami kell de hat hiaba mondtam nem ertem vele el semmit...de kozben mondta a vedono hogy a sogornomet azaz a batyam ellettarsat utaljuk meg nem akar beleszolni a harcunkba de mi basztatjuk es stb stb szoval mindig a sogornom volt a jo mi meg a rossz de egy ekkora csaladban mindig is lesz es van nezetelteres...az igaz hogy kikeltem magambol hogy egybol elakarja venni a gyereket holott nem ez lenne csak a dolga (egyebkent a tobbi vedono es a keruleti gyerekfoorvos nagyon ki van erre a vedonore elezve) mondtam neki hogy akkor mondjon valami tanacsot arra azt valaszolta hogy vannak anyaotthonok de arrol lekestem..hat kossz...ferjemet is mondtam hogy kinnt van azert hogy megteremtse nekunk a biztosangot es maximum csak 3 honaprol lenne szo viszont ezt nem hitte (nem ertem miert olyan hihetetlen bar tudnam bizonyitani hogy kinnt van mivel dolgozik es van szerzodese) aztan jott edesanyukammal hogy nem dolgozik de anyukam nincsen penz nelkul mivel van nyugdija es am is cukros,szurkehajogja van de nem muthetik meg mig a cukrat nem tudja beszabalyozni! De teljesen olyan dolgokba uti az orrat amihez koze nincsen es megjegyezte azt

Nekem hogy ne beszeljek vele ilyen stilusban mivel rajta all hogy ki e adhatja a gyereket vagy sem...azota voltam csaladsegitonel es jogasznal is a csaladsegitos azt mondta nem fogja kiadni a gyereket viszont a jogasz meg nezett nagyott hogy ez nem indok arra hogy ne adja ki...mit tegyek?? Holnap jon ki es nagyon felek...mar a polgarestertol is kertem idopontot hogy vele beszeljek ez ugyben mert nem az allamnak szulom a gyereket es a ferjem am is utal penzt szoval penz nelkul nem vagyok...tehet ilyet a vedono??

Negativ kommenteket nem kerek ahol minden sugernek elhordanak...valaszotokat elore is koszonom!



2016. márc. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%

33#

Te normàlis vagy??? Olvasod miket ìr a kérdező???

Együtt éltek az alkoholista apósàval, de egyedül nem akart ott maradni, ìgy elment nyomorogni az anyjàhoz sokadiknak. Ahol a sajàt leìràsa alapjàn màlik a fal meg kosz van.

Ez lenne a normàlis??? Úgy,hogy közben azt ìrja 60.000Ft + rezsit tudna fizetni albérletre. Akkor miről beszélünk? Kamu az egész. Ennyire nem lehet valaki sem igénytelen,sem együgyü. Vagy mire költi most azt a havi 60-80.000Ft-ot, ja... Biztos félrerakja. Meg az sem gyanus,hogy a többi gyerek ügyében volt kint a gyàmügy...

Kérlek kérdező mesélj még...

2016. márc. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

Jesszus maris!!!! Kedves utolso! Nem mondtam hogy kosz van egy szoval sem!!!! Attol mert ennyien vagyunk nem azt jelenti hogy retekseg van vagy putri!!!! Az hogy egy ket helyen jon le a fal (es nem ugy kell.elkepzelni hogy mindenhol)...de am ti olyan okos kedves emberek vagytok! Tisztelet a kivetelnek...tipikus magyar mentalitas...en nem kioktatast kertem hanem tanacsot de latom nehezen megy a szovegertelmezes ettol fuggetlenul velemenye mindenkinek lehet de nem mindegy hogyan talalja...

De ezek szerint akkor adjam allami gondozasba?? Az megfelelne? Jaaa bocs nem mert mindenben a hibat keresitek!

Ha kellene a vedononek egyebkent tudnam igazolni hogy a ferjem kinnt van es dolgozik es igen 3 honap alatt tudna berelni lakast mivel ismerosnel lakik es nem kell annyit penzt leadni de nyilvan ti tudjatok a kinti pl a falun a lakas arakat...mar 2-3 szobas lakast lehet kapni 400€ de nem magyarazkodom! A festesre vissza terve arrol annyit hogy kb fel eve volt kifestve es meszelve!

Nem ertem miert bantja az embereket az hogy ennyien eggyutt elnek...nyilvan nem ket szobaban kellenne de ha tudtok nagyobb hazat elerheto aron akkor szoljatok! Egyebkent arra nem gondtoltok hogy pl a testvereim igy probaljak a BETEG anyukamat segiteni? Nem is tudtok semmit csak a felszint es ugy alkottok velemenyt!!!

A normalis valaszokat koszonom ☺

2016. márc. 29. 01:54
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mondtam hogy kosz van egy szoval sem!!!"


kontra


"...a fal nehol jon le es koszos is"

2016. márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
86%

El se képzelem inkább,hogy laktok. Ez putri. Igénytelenség,mert sokan vagytok. 80 nm az max 5 főre elég,3 gyerek és a két szülője,kész slussz,passz.

Kifogások vannak...9 hónap alatt lehet albérletet találni,főleg külföldön dolgozó férjjel.

Egy ilyen szöveghez nem kérsz negatívságot?

Hány kommentben látod elfogadhatónak a helyzetedet?

Egyben max. Mi 52nm-en vagyunk hárman,ebbe jön a kistesó.És már az fejtörés,hogy hová tegyük a szobánkba a kiságyot,mert a nagyobbhoz(hiába nagy nagyon a szobája) nem tesszük be,csak ha már átalussza az éjjelt majd.Itt elfér még egy gyerek bőven.De egy harmadikat már nem vállalnék semmi pénzért.

Van ismerős,akik ekkora lakásban úgy laknak,hogy papa egy kis szobába,a nagyban a mama,anyuka,a 18 éves lánya,a 4 éves lánya és egy kutya.Én még azt se akarom inkább elképzelni...

Anyaotthonról se vagy lekésve,na de nekem az is putri.Láttam már,voltam benne.Inkább az alkesz papa,mint az otthon vagy a szintén putri heringlak.

Kit érdekel mindene megvan-e a babának,ha egy valami nincs,a nyugalom a fejlődéshez,a csend a pihenéshez.

3 hónap alatt lakásra valót megkeresni?! Kizárt...Exem most vesz majd lakást,és még ő neki is kell pici hitel mellé.Ő 5 éve van kinn,havi 500 ezer felett keres ft-ba átszámolva (kinn csak kajáját kell fizetnie).Tehát kb havi 300-at biztosan félretett úgy,hogy mellé vett magának motort,simán ment vásárolni ruhákat és bármit.

A védőnőnek tök igaza van,és ha ő szól a a gyámügynek,te biza nem kapod meg a gyereket.

Nekem is elváltak a szüleim,mikor bíróságra ment apukám,neki ítéltek.És miért? MErt ott volt helyem,saját szobám.Anyunál akkor egy szobába öccse és felesége,egybe a papa,egybe mama és anyu meg én lettem volna. Ez ha tudsz számolni, 5 fő plusz én lettem volna (73nm-en). És nem adtak neki (2,5éves voltam ekkor).

Ha 3 hónap alatt lakásra valót keres meg a férjed,akkor maradjon kinn 6 hónapig és menjetek drágább albérletbe. Vagy menjetek ki hozzá ti is. Semmiképp nem az a megoldás,ahol most élsz. És veled van a gond,ha szerinted ez tök normális.

Én nőttem fel rendes körülmények között és nekem még az is kiakasztó,ha több gyerek van egy szobában (max úgy 10 éves korukig oké,MAX),vagy az,ha átjárás van a szobákon (enyém a házban apuékéra nyílt,rajtam másztak át mamáék felé,később pedig öcsém is rajtam ment át a saját szobájából).

2016. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
91%

33!


Épeszű ember ismeri a felelős gyermekvallalas fogalmát. Tudod, ez azt jelenti, hogy a nő rendelkezik a csedhez és a gyedhez szükséges munkaviszonnyal, a férfi dolgozik, a párkapcsolat stabil, van félre tett pénz és megfelelőek a lakaskorulmenyek. Persze ezek nélkül is lehet szülni, de minek?

2016. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot,hogy a szerencse forgandó,nem nincs olyan,hogy szerencse hozzáállásunk,gondolataink,érzelmeink alakítják,hogy merre haladunk az életbe nincs olyan,hogy valaki szerencsés valaki nem ez mind fejben dől el....

Kedves Válaszoló ugye nem gondolod komolyan amit írsz, 36 hete lett volna arra,hogy kitalál egy megoldást pl egy kis garzont kibérel és oda megy, nekem ne mondja senki hogy egészséges 10 ember 80nm, omladozó falak mellett,valószínűleg penészes a kérdező ezt írja a kosz alatt, nekem ne mondja senki,hogy ez bárkinek egészséges lenne, és nincs mit csodálkozni,ha a védőnő húzza a száját. Ha a jogász azt mondta kiadják a gyereket akkor ne aggódjon a kérdező megkapja, és 11en élhetnek tovább a 2 szobás lakásban,Ő élete Ő dolga.De nem hinném hogy gond ha leírja az ember a véleményét,lehetőségek mindig vannak, nem hiszem,hogy 36 hét alatt nem lehetett volna jobb megoldást találni. Amúgy más helyzet,mintha egy két szintes házban laknak 10-11en az sem a legjobb de ezerszer normálisabb.

2016. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Barmit mondasz, ez akkor sem egeszseges lakhatasi korulmeny egy ujszulott szamara. Mindegy hova megy, de keress magatoknak valamit, akar egy garzont, vagy egy pici hazat videken erre a nehany honapra, hogy ne legyen gond a gyamuggyel. Meg nincs hozza keson...

Es ez a tanacsom, amit kertel.

Itt nem a festes, a fal, vagy a vedono hozzaallasa az alapveto problema, hanem a zsufoltsag.

a gyerekek szama is magas lenne egy ket szobas lakasra, de az a rengeteg felnott borzasztoan sok.

Arra celzok, hogyha apuka es anyuka elne igy a 8-9 gyermekevel, meg abba is bele lehetne kotni, pedig ok egy komplett csalad lennenek. De ebben az esetben, hogy 3 agrol verodik ossze tiz (illetve lassan 11) egyber egy ket szobasba, ez messzirol nem idealis. Akkor sem lenne az, ha ha csili-vili uj lenne minden, a legdragabb berendezessel. Nem az a fontos. Attol meg nem lesz tobb szoba.


Az a csoda, hogy eddig nem avatkozott be a gyamugy a mar ott levo 3 gyerek miatt, de lehet, hogy ezutan mar szolni fognak nekik is.


Mellesleg ha az en egyik szulomnek segitsegre lenne szuksege (ami ertheto es szep dolog segiteni), akkor nem rakoltoznek a nyakara egy masik csaladdal, gyerekekkel egyutt, hanem elvinnem magunkhoz a sajat otthonunkba. Akkor csak egyel tobben lennenk, nem nyolccal tobben egy 2 szobasban.

Vagy ott senkinek sincs egy alberletre valoja sem, egyik csaladnak sem? Ezt nem is ertem... Hany eve megy ez igy?


Nem vagyok hajlando elhinni, hogy ez igy kenyelmes, vagy te jonak latod. Mi evi 2x1 hetet toltunk Anyosomeknal. 3 szobas lakas, harman elnek ott (ferjem szulei es es egyikuk anyja). Nekunk 2 gyermekunk van.

Ez annyit jelent, hogy 5 felnott es 2 gyerek van egy 3 szobas lakasban, de en mar ettol is a hajamat tepem 2 nap utan. Atoltozni nem tudok anelkul, hogy valaki megprobalna benyitni a szobaba, 5 olyan perc nincs, amikor egyedul lenne barmelyikunk is. Max akkor jon ossze, ha magamra zarom a furdoszoba ajtot es zuhanyzom, de akkor is sietek, mert az esetek 90%-ban mar valaki mar is oda var.

Egesz heten abbol allunk, hogy programot szervezunk, megyunk valahova, hogy ne kelljen ott ulni egymas hegyen-hatan egesz nap.

A legutobbi alkalom utan a ferjem odaig jutott, hogy legkozelebb szallodat keresunk a kornyeken, inkabb atjarunk delelott, delutan latogatni, vagy elmegyunk egyutt kirandulni, de lassan nalunk is harom gyerek lesz es igy mar ezt nem csinaljuk tovabb.

A nagy csaladlatogatasnak egy het utan az a vege, hogy mindenki feszult, meg a gyerekek is, mert nekik sincs meg a privat zonajuk, ami igenis kell nekik.


En azt is elhiszem neked, hogy a parod 3 honap alatt osszegyujt egy kinti alberletre valot, mert gondolom errol van szo es nem arrol, hogy 3 honap alatt hazat vesz, ahogy a tobbiek ertelmeztek. Kivanom, hog legyen igy, de addig a sajat helyzetedet rendeznek kell. Ha csak 4 honap mulva szulnel, akkor nem lenne gond, de te 4 het mulva fogsz, az is lehet, hogy csak ketto.


Nem szaporitom tovabb a szot: azt tanacsolom, hogy

-surgosen, meg ma kezdj el keresni alberletet rovid tavra es ahogy bekoltoztel ertesitsd a vedonot, hogy rendezted a dolgaidat.


-ha mas nincs, akkor menj vissza aposodhoz, ha nala a korulmenyek rendezettek. Nem irtad, hogy Anyud milyen allapotban van, de ha nem sulyos beteg, akkor esetleg 1-2 honapra odamehetne hozzad, hogy ne legyetk egyedul aposoddal, illetve lehet, hogy a baba korul is jol jon majd neked a segitseg.

Sok sikert!

2016. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Most esik le! Tehát te költözöl ki a párodhoz,mert 3 hónap múlva tudna elköltözni?
2016. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
0%

33-as vagyok. Miért vagyok álszent? Azért, mert azt mondom, hogy ismeretlenül ítélkeztek? De mindegy is.

Volt konstruktív javaslatom: működjön együtt a jogásszal, ne bajlódjon a védőnővel egyelőre. Ismerje meg a jogait, így tegyen lépéseket annak érdekében, hogy a gyereket megkaphassa. Ennél konstruktívabbat nem tudok, mivel nem vagyok ott.

2016. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy álszent, mert te meg rólunk ítélkezel ismeretlenül, szívtelennek minősítesz minket, olyanokat állítasz, hogy írtunk, amiket nem írtunk.

Utoljára írom neked, senki nem tanácsolta, hogy mondjon le a gyerekéről.

Talán sikerül felfognod végre: ahhoz, hogy hazavihesse, valamit tenni kell azon kívül, hogy a védőnővel huzakodik, mert az nem segít. Az a megoldás, ha mefelelőek lesznek a körülmények. Ezt kell megoldania valahogy. Ééérted???

2016. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!