Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitseget szeretnek kerni...

Segitseget szeretnek kerni mivel bajban vagyok, a vedonon mulik csak az hogy kiadjak a gyereket?

Figyelt kérdés

A ferjem kiment nemetorszagba dolgozni es mivel en 36 hetes terhes vagyok addig edesanyukamhoz koltoztem (a babus valoszinu napok kerdese es meg lesz) es en itt jelentkeztem a vedononel viszont a vedono nagyon vissza el a hatalmaval...a tortenet roviden,most 2 szobas lakasban 10en elunk (sajnos) es ugye hat nem egy palota...a fal nehol jon le es koszos is hiaba volt kifestve viszont a korulmenyekhez kepest megprobalja edesanyukam kihozni a legjobbat,a csaladban 3 kisgyermek van (egy 4 eves,8honapos es 17 honapos baba) de rendesen fejlodnek es mindenuk meg van csak hat sokan vagyunk de ettol fuggetlenul van "jatszo" teruk is a szobakban,a batyam elettarsa valami oknal fogva anyukamat es a noveremet kibeszelte a vedononek es ugy is banik velunk,mikor lementem hozza udvariasan bemutatkoztam es ahogy meg tudta ki vagyok rogton azzal kezdte hogy ez a lakas meg egy csecsemo befogadasara keptelen de azt elore jeleztem neki hogy mindene meg van a gyereknek...kisagy,kiskad,babakocsi es ami kell de hat hiaba mondtam nem ertem vele el semmit...de kozben mondta a vedono hogy a sogornomet azaz a batyam ellettarsat utaljuk meg nem akar beleszolni a harcunkba de mi basztatjuk es stb stb szoval mindig a sogornom volt a jo mi meg a rossz de egy ekkora csaladban mindig is lesz es van nezetelteres...az igaz hogy kikeltem magambol hogy egybol elakarja venni a gyereket holott nem ez lenne csak a dolga (egyebkent a tobbi vedono es a keruleti gyerekfoorvos nagyon ki van erre a vedonore elezve) mondtam neki hogy akkor mondjon valami tanacsot arra azt valaszolta hogy vannak anyaotthonok de arrol lekestem..hat kossz...ferjemet is mondtam hogy kinnt van azert hogy megteremtse nekunk a biztosangot es maximum csak 3 honaprol lenne szo viszont ezt nem hitte (nem ertem miert olyan hihetetlen bar tudnam bizonyitani hogy kinnt van mivel dolgozik es van szerzodese) aztan jott edesanyukammal hogy nem dolgozik de anyukam nincsen penz nelkul mivel van nyugdija es am is cukros,szurkehajogja van de nem muthetik meg mig a cukrat nem tudja beszabalyozni! De teljesen olyan dolgokba uti az orrat amihez koze nincsen es megjegyezte azt

Nekem hogy ne beszeljek vele ilyen stilusban mivel rajta all hogy ki e adhatja a gyereket vagy sem...azota voltam csaladsegitonel es jogasznal is a csaladsegitos azt mondta nem fogja kiadni a gyereket viszont a jogasz meg nezett nagyott hogy ez nem indok arra hogy ne adja ki...mit tegyek?? Holnap jon ki es nagyon felek...mar a polgarestertol is kertem idopontot hogy vele beszeljek ez ugyben mert nem az allamnak szulom a gyereket es a ferjem am is utal penzt szoval penz nelkul nem vagyok...tehet ilyet a vedono??

Negativ kommenteket nem kerek ahol minden sugernek elhordanak...valaszotokat elore is koszonom!



2016. márc. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, értsd meg, hogy a védőnő nem rosszindulatból mondta, hogy nem alkalmas a lakás arra, hogy még egy baba odakerüljön. Lehet, hogy a stílusa nem éppen megfelelő, de attól még igaza van. Két szobában 10 ember brutálisan sok, amúgy meg erre elvileg létezik is valamilyen szabályozás, hogy adott négyzetméteren hány ember élhet, és ti ezt bőven túllépitek. De oké, gondolom ez téged nem nagyon izgat, viszont a gyereked egészsége azért talán igen. Egy ekkora lakásban tíz (mindjárt tizenegy) ember nem fér el normálisan. Levegőt nem fog kapni rendesen az a kisbaba, ha ennyien vagytok, ezt értsd már meg!

Egyébként meg, ha a védőnő azt jelzi a kórháznak, hogy olyan helyre vinnéd haza a babát, ami nem alkalmas a fogadására, akkor NEM fogják hazaadni a kórházból. Ha 36 hetes vagy, akkor még egy pici időd talán van, úgyhogy sürgősen keress más helyet, ahová mehettek. Albérletet például. Ha a férjed külföldön dolgozik, akkor küldjön haza annyit, amennyiből a lakbért, kauciót (és még véletlenül sem kauKciót!!!) rezsit ki lehet fizetni, és költözz! Ha ennyit nem tud hazaküldeni, akkor viszont nem sok értelme volt kimennie, mert akkor nem keres valami sokat.

Ha meg ez nem megy, akkor tényleg keress anyaotthont, hátha valahová bevesznek. Ahol én dolgoztam régen, oda is volt, hogy két héttel szülés előtt esett be egy lány, mert mákja volt, és pont megürült egy hely. Ha csak három hónapról van szó, és utána ti saját lakást vesztek (mondjuk bocs, de ezt fenntartásokkal kezelem), akkor annyit az anyaotthonban is ki lehet bírni, sőt, merem állítani, hogy kényelmesebb, ha egy szobában csak te meg a gyereked vagytok, mint egy kétszobás lakásban tizenegyen.

Megjegyzem, mi négyen élünk kétszobás lakásban, és már ez is kicsi. Két szülő, két gyerek. Nem is az, hogy mi nem férünk el, de a cuccainkat nincs már hová tenni. El nem tudom képzelni, hogy a ti holmijaitok hol lehetnek. Csak mondjuk mi ebben a lakásban már biztosan nem leszünk többen, csak ha elköltöztünk nagyobba. Ti viszont nem is értem, hogy lettetek ennyien. Felennyi embernek is kevés ott a hely, hogy jutott eszébe ennyi mindenkinek odaköltözni?

2016. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
96%
Jogász mit tud segíteni? Itt sürgősen kell megfelelő körülményeket kialakítani. Jogász majd húzza az időt, aztán itt a szülés. Két dolgot tehet a kérdező. Vagy megy albérletbe/máshoz lakni, ahol nincsenek ennyien. Vagy elküldi az emberek felét és kifest, kijavítja a vakolatot. De a jogász sem tud azon segíteni, hogy 11 emberre jut két szoba. Képzeld el, hogy ott milyen emberszag van, teregetéskor milyen pára, milyen könnyen megtelepszik ott a penészgomba, minden egyéb nyalánkság. Joga van az anyukának. Igen joga van a gyereknek megfelelő körülményeket teremteni. Ne arra pazarolja az energiát, hogy a védőnőt ekézi, hanem teremtsen otthont, de nagyon gyorsan.
2016. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy tipikus cigany putri, szazaval vannak ilyenek Szabolcsban, es megis haza adjak a gyereket. Igy nonek fel, ez a normalis, ezert is soha nem fogja megerteni a kerdezo, hogy mi ezzel a gond.

Es igen, a vedononek igaza van.

Egyaltalan hogy fer el 5, 5 agy a szobakban ? Amibol 2 kisagy es most ugye a 3. is.

2016. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Szia, rendeződtek a dolgaitok, hazavihetted a babát?
2016. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!