Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnád a terhességet úgy,...

Vállalnád a terhességet úgy, hogy nem álltok jól anyagilag?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 4. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ mennyire nem jól, hány évesen,mennyire stabil kapcsolatba, hányadik baba, úton van-e már, vagy csak terv,stb... Tényleg konkrét helyzet függő.
2016. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Ha már most sem álltok jól anyagilag, egy gyerekkel sem fogtok. A gyereknek pedig igényei vannak...
2016. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy hogy értelmezzük, hogy nem állunk jól. Ha annyira nehézzé válna a helyzet, hogy előre láthatóan a gyereknek nem tudnám megadni az minimumot legalább, (gondolok itt, pelenka, gyógyszer, esetleg tápszer, ha kell, stb.) akkor erősen elgondolkodnék rajta, hogy nem tartom meg. NEm vagyok abortusz párti, de van az az élethelyzet, amikor azt gondolom, hogy a gyerekre gondolván nem tenném ki nyomornak, éhezésnek, nélkülözésnek. Ha csak arról van szó, hogy esetleg szűkebbre kellene gombolni az övet, az nem lenne indok.
2016. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire. Ha tudom, hogy átmeneti nehézség és belátható időn belül változik a helyzet, akkor igen. 9 hónap elég hosszú idő, ha ezalatt tudom, hogy érdemi változás lehet, akkor igen.


Ha ez nincs így, régóta fennáll, hogy egyik napról a másikra élünk, akkor nem.

2016. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Vállaltuk.De a kor se mindegy,meg a nem állunk jól sem.Az se,hogy van-e segítség. Szóval nem,nem minden esetben lehet vállalni szerintem.Tehát lányomnál én gyesen voltam és nappalis diákként (szakképzés) emelt családin. Exem fizetése volt még.Így éltünk meg hárman 167ezerből(saját lakás)
2016. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Mit jelent a nem állunk jól? Mi pl. azon is kesergünk, hogy tavaly Máltán voltunk, idén vettünk egy nagyobb lakást, így Máltára már nem jut, csak valami kisebb helyre. Másnak meg pelenkára sincs pénze. Szóval mit jelent a nem álltok jól?
2016. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit konkretizáld az anyagi részét, mert erre így nem lehet válaszolni.
2016. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az anyagi minimum az kb. a mostani létminimum környékén van, de ez is változó, hogy kinek mi a szükséglete. (tehát a 3 fős családra vonatkoztatva mindennel együtt legalább a 240 nettó környéke legyen meg) Ha jóval ez alatt élnénk, akkor nem vállalnám. Ha e környékén, akkor egy gyerekkel megelégednék és így tovább.
2016. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
konkretizálnád:?
2016. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben gondot okozna az étel, rezsi kifizetése, a baba ruházása és a róla való gondoskodás, nem vállalnám. Nem akarnám, hogy nélkülözzön.
2016. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!