Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszökött a gyerek otthonról....

Megszökött a gyerek otthonról. Ti hogyan beszélgetnétek erről vele?

Figyelt kérdés

Kisfiam kimászott az ablakon, és pizsiben, mezítláb megérkezett az oviba.

A hugát reggel bevittem az oviba, eljöttem dolgozni, férjem és a fiam(7éves, gipszben-ezért nem mehet az oviba) otthon.

Már dolgozok, mikor szólt a férjem, hogy amíg a szembe lévő pékségbe kiment, a gyerek meglépett.

Pedig megbeszélték, hogy akkor ha nem sétál el az apjával, addig nézzen mesét.

Pizsamában, papucs nélkül, egyedül bement az oviba.

Férjem otthon keresi a gyereket, kapott szívgörcsöt, az oviból szóltak telefonon, hogy ott a kicsi.

Na ilyenkor mit kell mondani a büdöskölkének. Ilyet nem szabad...


2016. ápr. 4. 11:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%

Rajzolni kell a gipszre pl minden este egy ábrát es ha betelik akkor mehet majd az oviba meg hasonlo trukkok.


Es nem budos kolok hanem igaz hogy szivgorcsot okozott, de nagyon édi lehetett :)

2016. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Vagy rajzolj annyi kockát ahány nap még hatravan es minden este rajzolhat az egyikbe.

Addig mamánál lehetne. Vagy valami szines programon

2016. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

:)Most büdöskölke. Minden nap megbeszéljük, hogy már csak ennyi van vissza, sajna a dokiig, eddig. És utána látjuk, hogy mehet e. Nem simán törte össze magát :(


Igyekszik kivinni az apja sétálni, szombaton a játszót is próbálták, de kéz nélkül csak ülni tud(se mászófal, se hinta, se se...:() És nagyon sajnálom már tücsköt, mert tényleg halálra unhatja magát, csak azt nem csinálhatja, amit szeret.

2016. ápr. 4. 11:56
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Ilyenkor mit kell mondani a felelőtlen apának?

Egy 7évest nem hagyok otthon addig, amíg boltba megyek!!!

2016. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
Basszus nem a gyerek a büdös kölök, hanem a szülő az alkalmatlan, ha egyedül otthon hagyja a hétéves gyereket!!!! Hogy miért?? Hát ezért, amit fent leírtál!!! Tisztában vagy vele, hogy vesztélyeztettétek őt??? Tudod azt, hogy ez egy büntetőjogi kategória??? Szerintem tedd össze a két kezed, ha nem jelent föl az óvoda!!!! A férjed meg szálljon magába, és ne azon gondolkozzatok, hogy a gyereket hogy kellene megbüntetni, hanem olvassátok el a "Felelősség" címszót az értelmező kéziszótárban!!!
2016. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy meg akarják büntetni??? El akarnak beszélgetni vele!
2016. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem büntetésről beszélek. Sőt. Vele beszélgetni szeretnék erről.

(azért büdöskölke, mert telefonon pár percre beszéltem vele, és tudja, hogy ez egy TILOS dolog volt, és nemakartam, csak... és maradj határozott, szigorú, amikor bűnbánó arccal néz rád a gyerek)

Sem ha baj van sem ha megsértődik sem sem sem nem az a megoldás, hogy elcsatangol a házból az utcára. Max üljön be a fáskamrába, a fű közepére, kezdjen kiabálni...


Az, hogy az apjának hogy mosom meg a fejét, az egy teljesen másik lapra tartozik, rátok sem.

2016. ápr. 4. 12:34
 8/26 A kérdező kommentje:
És azzal is tisztában vagyok, hogy ez veszélyeztetés
2016. ápr. 4. 12:37
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Hétéves! NEM TUDJA, hogy mi a megoldás erre vagy arra. Ha ésszel tudja is, verbális szinten, mert ezerszer hallotta, hogy veszélyes egy gyerekenek egyedül csatangolni az utcán, nem tudja felmérni a veszély nagyságát, a lehetséges következmények súlyosságát. Nem is várható el tőle, mert hiszen gyerek. Vigyázni kell rá. Arra vannak a szülők.


Hogy hogyan lehet ezt megérteni vele, azt neked kell tudnod meg annak a jó édes apának.... Mert fel kell fogja, hogy nagy veszélybe sodorta magát, de az se lenne jó, ha túlzottan megijedne és mondjuk rémálmai lennének. Meg kell találni a középutat. És mindenelelőtt be kell zárni az ajtót, ablakot!!


Amúgy nem tudom megérteni, mi indíthatta őt erre. Nekem is hétéves a lányom, és nem szokásom bezzegelni, de el nem tudom képzelni, hogy egyedül, pizsamában útnak induljon. Hacsak nem megijed, amiért egyedül hagyták. Nem tudok másra gondolni. Vagy annyira élénk a fantáziája, hogy elképzelt valami kincsereső történetet vagy hasonlót, ahol őa fenlfedező vagy mittudomén.... Egyszerűen nem megy a fejembe.

2016. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
El kell neki mondani, mi minden baj történhet vele, ha csak úgy kimegy az utcára. Meg elmagyarázni hogy miért baj az, ha szó nélkül eltűnik.
2016. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!