Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszökött a gyerek otthonról....

Megszökött a gyerek otthonról. Ti hogyan beszélgetnétek erről vele?

Figyelt kérdés

Kisfiam kimászott az ablakon, és pizsiben, mezítláb megérkezett az oviba.

A hugát reggel bevittem az oviba, eljöttem dolgozni, férjem és a fiam(7éves, gipszben-ezért nem mehet az oviba) otthon.

Már dolgozok, mikor szólt a férjem, hogy amíg a szembe lévő pékségbe kiment, a gyerek meglépett.

Pedig megbeszélték, hogy akkor ha nem sétál el az apjával, addig nézzen mesét.

Pizsamában, papucs nélkül, egyedül bement az oviba.

Férjem otthon keresi a gyereket, kapott szívgörcsöt, az oviból szóltak telefonon, hogy ott a kicsi.

Na ilyenkor mit kell mondani a büdöskölkének. Ilyet nem szabad...


2016. ápr. 4. 11:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem nagy gond, hogy egy 7 évest pár percre otthon hagyott az apja."

már hogy a bánatba ne lenne nagy gond???

apa "csak" a szemben lévő pékségbe ugrott át pár percre, a gyereknek mégis volt ideje az ablakon kimászni -törött kézzel!-, kimenni az utcára (ami elvileg az az utca, aminek a másik oldalán volt apa a boltban), és mezítláb (gondolom nem szaladva) elbattyogni az oviig.

hol volt ez a PÁR PERC alatt az apa?


Kedves kérdező? elmesélnéd nekünk, hogy végülis hogy volt? első kézből apa és gyermek hogyan mesélte el a sztorit? hiszen ugye tegnap te is még csak telefonos elmondásból tájékozódtál...

2016. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Amit a fiam mesélt: Reggeli mesenézés közben kérdezte az apja, hogy jön megy, mi legyen, ő csak annyit reagált, hogy jó. Nem figyelt arra, hogy mi is a kérdés. És csak azt vette észre, hogy apa nincs sehol, az ajtó zárva. Itt pánikolt be, és indult neki a világnak. Hirtelen azt hitte, hogy nem csak a boltba ment az apja, hanem otthon hagyta egész napra egyedül.


Amit a férjem mesélt: 8:58kor elindult a pékségbe, előtte megkérdezte, hogy akkor öltözik vagy mesét néz, és azt a választ kapta, hogy mesét néz. 9:08ra ért haza, és az fogadta, hogy gyerek sehol, és indult is keresni.


Aki ismeri a fiam azt mondta erre, hogy

a: a gyerek eltervezte, hogy megy oviba, bábszínház miatt, ezért szökött meg, és a riadalom az csak színjáték vagy az utcán eszmélt rá, hogy ez nem is olyan egyszerű ez a kóborlás.

b: apával nem akart otthon maradni tovább, és inkább lelépett, az oviba meg tudja az utat és azért ott kötött ki, előtte volt otthon valami közte és az apja között ami felzaklatta azért volt riadt.

És csak azért nem volt rajta semmi, mert egyedül nem tud felöltözni most.


Én a magam részéről próbáltam elmondani a törpének, hogy ilyet nem szabad csinálni, mennyire ránk hozta a frászkarikát, hogy milyen baja is származhatott volna. Hogy ha ilyen történik legközelebb mit csináljon, mit ne csináljon.

"de nem lett baja a kóborló-mormollónak:D" eddig bírtam komoly maradni. Egyszerre tudtam volna seggbebillenteni, és agyonszeretgetni.

2016. ápr. 5. 13:57
 23/26 anonim ***** válasza:

Korábban említettem, én is azt gondoltam, hogy a gyerek megijedt, egyedül hagyták, ajtó zárva, ablak nyitva... okos kisfiú, ment az egyetlen helyre, ahova tudta az utat, és tudta, hogy van olyan felnőtt, aki tud neki segíteni.

Ez alapján, amit leírtál, én biztos volnék benne, hogy nem tervezte a dologt, mert akkor felöltözött volna.


És hogy őszinte legyek, remélem, apuka is nagyon-nagyon megijedt :o és tanult az esetből...

2016. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

*mert akkor LEGALÁBB VALAMENNYIRE felöltözött volna*

azért törött kézzel is lehet minimum pl papucsot húzni...


-ez kimaradt

2016. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ahogy 9-es kommentem alapján sejtettem, lám valóban bepánikolt a gyerek. Az meg, hogy nem lett baja, csak a vak szerencsének köszönhető. Kábé letépném a férjem fejét, de az is biztos, hogy nem is merne édibédizni meg mormollózni, a gyerek életét sodorta veszélybe, süllyedjen el, szálljon magába, de legjobb az lenne, ha valamilyen csoda folytán fel tudna nőni a szülői szerepkörhöz. Basszus ezen a mormollózáson durrant volna el végképp az agyam. Legközelebb tán el is küldi egyedül óvodába, mert hát múltkor se lett baja kóborgó mormollónak.. Egy a pici kis tündibündiédibédi pofikájét apucikájának. Naaaaaa léccélécci neharagudj anuycikamanyucika, megígérem, lesz másik gyerek, ha ennek valami baja leeeeszz
2016. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Az a fiam volt aki nekiállt gügyögni.

Az apjával nem is lehet erről beszélni. Minek fujjuk fel ennyire...

2016. ápr. 5. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!