Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszökött a gyerek otthonról....

Megszökött a gyerek otthonról. Ti hogyan beszélgetnétek erről vele?

Figyelt kérdés

Kisfiam kimászott az ablakon, és pizsiben, mezítláb megérkezett az oviba.

A hugát reggel bevittem az oviba, eljöttem dolgozni, férjem és a fiam(7éves, gipszben-ezért nem mehet az oviba) otthon.

Már dolgozok, mikor szólt a férjem, hogy amíg a szembe lévő pékségbe kiment, a gyerek meglépett.

Pedig megbeszélték, hogy akkor ha nem sétál el az apjával, addig nézzen mesét.

Pizsamában, papucs nélkül, egyedül bement az oviba.

Férjem otthon keresi a gyereket, kapott szívgörcsöt, az oviból szóltak telefonon, hogy ott a kicsi.

Na ilyenkor mit kell mondani a büdöskölkének. Ilyet nem szabad...


2016. ápr. 4. 11:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

Csakhogy lehet, hogy nem akart szó nélkül eltűnni, hanem kereste az apját, de nem találta... az ajtót nem tudta kinyitni, maradt az ablak. Hova ment volna? Naná, hogy az oviba. Az egyetlen helyre, ahova biztosan tudja az utat és biztos benne, hogy van ott felnőtt.


Enyém is tud ezer dolgot, pl hogy vizes lábbal nem rohangálunk a konyhakövön, mert olyan, mint a jég, és ha hanyatt esik, szétmegy a feje a padlón... vissza is mondja. Mégis ahogy kinyílik a fürdő ajtó, rohan vizes lábbal a szobájába.

És tudja, hogy magasból nem szabad leugrani, mert megsérülhet, de azt már nem érti, hogy a játszótéren a mászókáról miért nem szabad.


A gyerek csak saját eszközeivel oldott meg egy problémát... még ha rossz is volt ez az eszköz, a hunyó a buliban az apuka.


És hiába nem tartozik ide (minek írtad ki a kérdést akkor?) ez fölött nem tudok napirendre térni: egyedül hagyni egy 7évest otthon???

2016. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Az én hétévesem elmegy a közeli zöldségesbe egyedül, kb 500 méter, meg egyszer a piacon is volt. Élvezi az egyre nagyobb feladatokat, ő megy be a pékségbe, ha arra járunk. Én kinn maradok, ő tudja, hogy szeletelve kérjük, ha ilyen nincs akkor olyat. stb. igaz, hogy egy kis városban lakunk ahol kb. mindenki ismer mindenkit, plusz mindig van nála teló, ha valami adódna...

Szóval azért a 7 éves az nem dedós, ok, persze nem világkörüli útra, de szerintem már el lehet engedni ide-oda...

2016. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
inkább én adjak neki feladatot, mintsemhogy ő keressen magának... Én annak a híve vagyok, hogy 4 évesen vághat a nagykéssel- felügyelet ,mellett. Inkább, mint dugiban.
2016. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"...ő megy be a pékségbe, ha arra járunk. Én kinn maradok..."


ez így teljesen oké.

De ha azt írnám, hogy amíg én bemegyek a boltba, a 7évesem kint marad... az is rendben van szerinted?

2016. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Közel hasonló korú gyermekem van.

Ne is haragudj, de első körben a drága férjeddel beszélgess el, mert ebben a történetben őt terheli minden felelősség és adjon hálát a jószerencséjének, hogy nem történt baj.

Ilyen korú gyermeket miért kell egyedül hagyni?

Nem, nincs "jajj kiszaladok" meg "jajj már 7 éves, mi történne" stb. a férjed igenis felelőtlen volt.


...és az egy (súlyos) dolog, hogy ott hagyta egyedül- de még annyi esze sem volt, hogy bezárja maga után a kaput? Tárva-nyitva hagyott mindent és elment? Vagy hogy kell azt elképzelni, hogy a gyereknek volt lehetősége és ideje kimenni, elgyalogolni az oviba stb.?

Ebben a helyzetben én a férjemre bíznám azt, hogy ezt lejátssza a fiammal, ha eltolta, igyekezzen helyrehozni.

(igen, a gyerek előtt is szépen beismerni, hogy "nézd Pistike, hibáztam, nem szabadott volna egyedül hagynom, nyitva hagyni a kaput stb.)

2016. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ennél több részletet én se tudok, hogy az apja mit és hogyan csinált. Hogyan és mit beszéltek meg, hamár otthon hagyta.


És mivel másik városba járok dolgozni, nem látok haza, hogy nélkülem mi folyik otthon.

Sajnos utólag a gyerekektől megtudhatom, ha egyedül maradnak otthon, mert apa kiszalad a pékségbe kenyérért.

És azt a felfogást nem tudom kinevelni belőlük, hogy elég idős ahhoz, hogy öt percet egyedül legyen otthon. Ezért sem tartozik a felnőtt felnőtt beszélgetés ide. Vagy végre megérti, vagy hazaköltözik.

Én most a felnőtt gyerek viszonylatra vagyok kiváncsi. Ebben a helyzetben mit kell csinálni egy gyerekkel.

2016. ápr. 4. 14:08
 17/26 anonim ***** válasza:
61%

Igen megosztó eset mint látom,de akkor vagy az én fiam túl "érett", vagy nem tudom. Ő is 7éves, és én is el engedem a közeli boltba, reggel a suliba már csak a pékségik kísérem, veszünk reggelit ő megy tovább. Igaz,kis falu. Ha hétvégén nincs kedve boltba jönni (kb5perc)mert mesét néz,nekem meg sem fordult a fejemben hogy ne menjek át egyedül. Még az udvarra se megy ki úgy hogy ne szólna. Szerintem egy 7éves annyira nem kicsi már hogy lépten nyomon a sarkába kell lenni.

A fiaddal el kell beszélgetni,hogy soha többet ne csináljon ilyet, fel kell hívni a figyelmét rá, hogy azt szabad amit apa meg anya meg enged, és tud is róla. Egyébként én anno pont haza szöktem az oviból,tudtam hogy nem szabad de hiányzott anyu :D

2016. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
40%
Simán otthon voltam 7 évesen,Anya elvitte az öcsém oviba és korán mentek,én meg 7kor felkeltem felöltöztem és fél 8kor elmentem a suliba.
2016. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%

Mondd el neki, hogy milyen szörnyű dolgok történhetnek vele, ha elszökik. Elrabolják, bántják, megharapja egy kutya, eltéved és nem tud többé hazajönni. (Persze feltételes módban,) Inkább féljen, tudjon ezekről, minthogy azt higgye, hogy semmi baj nem történhet, szóval meg lehet tenni.

Szerintem nem nagy gond, hogy egy 7 évest pár percre otthon hagyott az apja. 7 évesen már nem kisbaba, elég értelmes ilyenkor. Nyilván nem szó nélkül tűnt el az apja, hogy a gyerek elinduljon a nagyvilágba keresni. Meg írta a kérdező, hogy meg volt beszélve mit csináljon amíg nincsen otthon.

2016. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Aki szerint a hétéves gyerekek már nagyok, megbízhatóak, az nem olvasta el a kérdést?! A tizenhét évesek, na ők igen, ők már valóban nagyok és remélhetőleg megbízhatóak is, lehet, velük kevertétek a hétéveseket.
2016. ápr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!