Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar gyereket, pszichologu...

Nem akar gyereket, pszichologus segitene?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

37 éves férfi vagyok, feleségem 35 éves lesz ősszel. 10 éve alkotunk egy párt, 7 éve házasok is vagyunk. Ő már az ismerkedésünk elején elmondta, hogy nem vágyik gyerekre és nem valószinű, hogy ez a késöbbiekben változna.

Én akkor még úgí gondoltam, hogy fiatalok vagyunk és van időnk.

Nekem az utobbi 1-2 évben nagyon hiányzik a család 1-2-3 gyerek. Sajnos a feleségem e térem valóban nem változott, és ahogy látom nem élvezi a gyerek társaságot. Testvéremnek van két lánya 2 és 4 évesek, én szoktam a gyerekre vigyázzni, valahol reméltem, hogy ha több időt vannak nálunk akkor talán ő is vágyni fog egy saját gyerekre. Úgy látom inkább idegesitik őt a gyerekek (bár soha nem mondta, de látom rajta). Sokat beszélgettünk erröl, és mára eljutottunk oda, hogy a maximum amit nyujtani tud nekem (mert nagyon szeret), hogy egy "nagyobb" 5-6 év körüli gyereket örökbe fogadna, szülni vagy esetleg egy kicsi babával nem maradna otthon!

Arra gondoltam, hogy esetleg ha párterápiára vagy pszichologus segítségét kérné. segítene neki, hogy megértse a gyerek nem csak lemondással jár.

Saját bevallása szerint sajnálja az időt amit "elpocsékolna otthon", fél a fájdalomtól amivel a szülés járna, és rengeteg érve van még ha szóba hozom a dolgot.

Tudom, hogy nem kellene erőltettnem, de esetleg van köztettek aki ennyire nem szeretett volna babát, késöbb (30-40 éves kora között) mégis meggondolta magát? Mi vezetett a változáshoz?


2016. ápr. 11. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Igen, viszont szegény nő meg lehet, hogy kifuttott abból az időből, mert olyan emberrel kötötte össze az életét, aki egész idő alatt vmi mást várt tőle... De ez persze kit érdekel, szegény ártatlan férfi amíg gyereket akar, addig azt tesz meg másokkal, amit nem szégyel.
2016. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Nőként nem teljesen értem, hogy miért beszéltek így a kérdezővel többiek...

Szerintem a kérdező nem pazarolt el 10 évet a felesége életéből...ő ugyanis 35 évesen még bőven a pasik álma lehet így, hogy gyereket sem akar (ami hozzatenném, nekem furcsa).

A kérdező szerintem simán gondolhatta, hogy változik az álláspont, ez ugyanis nagyon sok esetben így is történik a gyerekkérdésben.

Válaszolva...szerintem sem megoldás a pszichológus, inkább neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb:

- ha a gyermek, akkor keress egy nőt, akivel boldog leszel és vállalja is a közös babát

- ha a párod, akkor viszont engedd el a gyermektémát.

2016. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Hu ez de komoly. En megertem, hogy vartal, hiszen szereted. De tenyleg nem lett jo vege. En se eroltetnem ra. Orokbe fogadni meg igy plane, ha "sajatot" se szeretne. Vagy elvalsz, es lesz csaladod, vagy maradsz, de szerintem akkor se lesz jo vege. Belul ot fogod okolni. Vagyis en igy tennem. En sose adtam volna fel senkiert, hogy csaladom legyen. Sok sikert neked, barhogy is dontesz.
2016. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető problémának azt látom, hogy nem kezelted egyenrangú, döntésképes partnerként a társadat. Ha egy évtized alatt sem változott a nézőpontja, akkor végre valahára talán szembe nézhetnél a ténnyel, hogy elég önismerettel rendelkezve, megalapozottan mondta azt, hogy nem akar gyereket. Ne tetézd, légy szíves, hogy még most is variálsz össze-vissza, és pszichológussal akarnád bebeszéltetni a fejébe a gyereket (egyébként egy jó szakember nem tesz ilyet!). Nőként éltem végig, milyen az, ha az ember párja a kezdetektől egyértelműen hangoztatott "nem" ellenére, megpróbálja a másikat beleerőltetni a gyerekvállalásba. Nagyon csúnya dolgok jöhetnek ki belőle... Jelen helyzetben egyetlen értelmes dolgot tehetsz: MOST leülsz vele, elmondod neki azt, hogy neked mik az életcéljaid. NE zsarolásként add elő. Tényként. Hogy mostantól szabadon engeded, ő is engedjen téged szabadon. Nem közös az utatok. Higgadtan, nyugodtan. Ennyi.
2016. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig előre megmondta. Korrekt volt, nem áltatott semmivel, csak az lett, amit felvázolt már akkor, amikor összejöttetek. Te ebbe belementél, ennek tudatában vetted feleségül. Ha most kitalálod, hogy neked ez így mégsem jó, akkor igazából az akkori önmagadat köpöd arcul.
2016. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
20%
Kedves válaszolók! Ha ez a szitu egy nő esetében állna fenn, azaz a férfi nem akarna gyereket, akkor szerintem agyonsajnálnátok a nőt, szidnátok a férfit (más kérdésekből kiindulva). Most bezzeg szegény nő.....hülye férfi ebben a felállásban is.
2016. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem így van, itt a nő kijelentette, hogy nem akar, innentől kezdve más a szitu. Nem ámította 10 éven éven át. Fordítva is ezt gondolnám.
2016. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a pszichologus olyan esetben segít, ha mondjuk valaki akar gyereket, de tart a szulestol, egyebektol és ezzel dolgozni szeretne. Az ha valaki nem akar gyereket vállalni egy valid dontes, van ilyen. De fontos, hogy a pár közös döntést hozzon ebben a kérdésben. Az se jó ha ő vállal gyereket úgy hogy nem akar az se ha te vallalkd a gyerekmentes életet úgy hogy közben nehéz érzések vannak ezzel kapcsolatban benned. Esetleg maradj otthon te kezdetektől a gyerekkel, maradj ki te a munkából arra a 2-3 évre, ha úgy vállalna.
jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett végül kettőtökkel?
jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!