Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem lehet több gyermekem?

Figyelt kérdés

Nem egészségügyi akadálya van, hanem a Férjem nem szeretne többet (egy fiúnk van). Tervezett gyerek volt.

Sokat beszélgettünk róla, nem fogja meggondolni magát.

A gyerekvállalásnak közös döntésnek kell lennie, így kénytelen vagyok lemondani róla :-(

Jó Férj és jó Apa, így emiatt nem fogunk külön válni.

Az okokról is beszéltünk. Egyszerűen nem szeretné elölről kezdeni. Elég egy gyerek.

Hogyan fogadjam el, hogy ne ekörül járjon folyton a gondolatom?


2016. ápr. 23. 14:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

De most megbeszéltétek az elején, hogy két gyereket akartok vagy sem?! Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ebben nincs igazad.

A fiatok megszületése után eszedbe sem jutott a gyerek, ezt mondtátok másoknak is. A férjed hasonló állásponton volt.


Nem ő változott, hanem te a megbeszéltekhez képest.


Ha megbeszéltétek volna még az elején, hogy 2 gyereket akartok és ő visszatáncol, akkor értem, hogy miért bánt a dolog.. De így ez csak a te hisztid marad.


Egyébként nem beszéltétek meg? Mi a kapcsolatunk első félévében megbeszéltük ezt.

2016. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Míg nem volt egy sem megbeszéltük, hogy kettőt szeretnénk.

Utána 1 elhalt terhesség, 1 vetélés, és egy problémás terhesség után megszületett a fiúnk.

Császár lett a vége. 2 napot voltam az intenzíven.

Akkor ott úgy gondoltam nem kezdeném elölről.

Felépültem hamar teljesen, de nem álltam készem egy újabb terhességre. Nem is vágytam rá.

A rokonoknak azért mondtuk, hogy nem szeretnénk többet, hogy ne kérdezgessenek, és akkor talán mindketten úgy is gondoltuk, hogy a korábbi 2 tervezett helyett elég nekünk egy.

4-5 éves volt a fiúnk, mikor úgy éreztem, hogy nagyon szeretném ha mégis lenne kistesó.

Addigra a Férjem meg már egyáltalán nem akart többet.

2016. ápr. 23. 16:46
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

Azt mondod, hogy jó férj és jó apa. Pedig azt az embert, akinél a saját kényelme a vezető szempont, azt úgy hívják, hogy önző. Aki önző, az lehet jó férj és jó apa? Szerintem nem.

Azt mondod, közös döntés kell. De ő egyedül döntött. Helyetted is eldöntötte, hogy nem lesz több gyereketek.

Szerinted egy önző apa milyen férfimintát fog adni a fiadnak? Mit tanul majd tőle? Azt, hogy ha elég makacs vagy, akkor majd mindenki alkalmazkodik hozzád?

Persze arra a kérdésre is választ kell adnod, hogy te miért szeretnél még egy gyereket? Ugye nem azért, mert akkor újabb néhány évre meg van oldva az életed, és nem kell felelősséget vállalnod egyéb dolgokért, a karriered alakulásáért, a család egzisztenciájáért?

2016. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%

#13 Önző apa? És az anya micsoda?

Ez a "szép" a gyerekvállalásban. Nincs kompromisszum. Ha a férje beadná a derekát vagy anyuka valamilyen úton módon teherbe esne, akkor ő lenne az önző, aki vajon "milyen értékeket adhat át a gyerekeinek" ?!

Csupán nézőpont kérdése, hogy ki az önző.


Egyébként nőként mondom, hogy szerintem ez kellőképpen fair dolog. Már úgy általában tekintve a dolgot.


A férfiaknak beleszólásuk sincs abba, hogy a nő a gyereket megtartja-e vagy sem.. folyton megy a vita, hogy márpedig a férfinak is kéne hogy legyen beleszólása..ja, kéne, de nincs. Ez az a rész, amikor már megvan a baba.

Nos, nekünk meg abba nincs beleszólásunk, hogy legyen még gyerekünk..ugyanis ahhoz az kéne, hogy valaki megtermékenyítsen. Ha a férfi úgy dönt, hogy nem akar gyereket és ezért gumit húz, akkor ha a fene fenét eszik sem lesz még egy gyerekünk tőle. Kéne hogy beleszólásunk legyen, de nincs.


Mi önzőek lehetünk ha már megfogant a baba és a sorsáról van szó. A férfiak meg önzőek lehetnek, amikor magáról a gyerekcsinálásról van szó.

Ha azt vesszük, 1-1.

2016. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
A jó férj és jó apa nem itt kezdődik kérdező, ahol a férjd, a közelébe sincs. Egy kényelmes, önző ember, aki semmi féle kompromisszumra és áldozatra nem képes. Nálam válóok lenne.
2016. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%

Ez igy nem fair. Ez igy nem kozos dontes !

Miert az van amit o akar ? Miert nyom el ? Miert o a fonok ? Azt mobdja nem kell, te meg kenytelen vagy beletorodni ? Miert te ? Miert nem az van, hogy lesz meg egy, es torodjon bele o !

Ez egyoldalu kapcsolat igy, es nem ertem miert torodsz bele 34 evesen.m

En nem tennem ! Nagyon meg fogod banni...

2016. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk ugyanez volt.

Próbáltam elfogadni ,elkezdtem megszabadulni a babaholmiktól,dolgoztam s a kislànyunkra fókuszàltam.

Belevetettem magam a lakàsfelújítàs tervezésébe s több programot szerveztem szóval tereltem s hagytam hogy teljen az idő.

Aztàn két év utàn ò szólt hogy nem csinàlunk kistesót?:)

Nem bíztatni akarlak hisz minden pasimàs de bízd az időre.Èn szorítok;)

2016. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha a férj nem akar akkor önző,de ha a nő rákényszeríti akkor mi???
2016. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A férj korrekt volt. Megmondta, hogy nem akar második gyereket.

Most van választási lehetőséged: vele maradsz egy gyerekkel, vagy továbblépsz.

Ha viszont szülnél még egy gyereket úgy, hogy a férjednek teher lenne, akkor valószínűleg elhagyna, és ott maradnál 2 gyerekkel. Az már nem választási lehetőség.

A gyerek utáni vágy ugyanolyan önzőség, mint a gyerekvállalás visszautasítása.

2016. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzetem mégis más... Nagyon problémás terhesség koraszülés gyermek egészséges öt éves. Majd újabb terhesség középidös vetélés... Kiderült hogy csak fekvéssel lehet babám így is van rizikó. Nagyon félek ujabb babát vállalni. Sejtem mi várhat rám dehát igazából nem tudom. Férjem pedig nagyon szeretne babát. Nem tudom hogy a szívemre vagy az eszemre hallgassak. Egyet tudok. Olyan döntés kell amit aztán nem bánok meg. Nagyon szeretnék én is de nagyon félek. Amiket leírtál a terhességeidről a szülésről arról hogy majdnem elveszített. Egy férfiban is nagyon mély nyomokat hagy egy terhesség meg a szülés. Biztosan fél attól hogy egy újabb terhességben akár el is veszíthet Téged. A félelem tudod rossz tanácsadó. Megkérdezted tőle hogy nem e igazából erről van szó? Ezt lehet oldani
2016. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!