Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a nőkre a...

Miért erőltetik a nőkre a gyermekvállalást, ha egyébként túlnépesedés van?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gyermek szülni, nem is fogok, nem ítélem el azokat sem, akiknek 10 gyermekük van. De engem miért kell folyton azt hallgatni, hogy mikor lesz végre gyerek?! A családom már elfogadta, a párom családjának viszont magyarázkodni kéne, amit nem fogok megtenni.

Az érdekel, hogy miért kényszerítik ezt a nőkre? Miért nem hiszik el, hogy lehet normális család 2 emberből? Miért erőlteti az állam, ha már vannak olyan országok, ahol viszont a gyermekvállalás ellen vannak a túlnépesedés miatt? Az nem csak Kínát érinti, hanem az egész Földet. Miért nevelik azt az emberekbe, hogy nem lehet teljes élet szaporodás nélkül?


2016. ápr. 28. 18:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
mert elöregedett a társadalom. sok az öreg, kevés a fiatal munkaképes.
2016. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De mégis egyre jobban kitolják a nyugdíj korhatárt, amiből arra következtetek, hogy a fiataloknak nehezebb így helyet találni. Az idősek úgymond' "kihalnak" a szakmájukból.
2016. ápr. 28. 18:53
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert a munkaképes fiatalabb nemzedék termeli meg azt, amit a munkaképtelen öregek és a munkát utáló politikusok elfogyasztanak.
2016. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

POnt azért tolják ki a nyugdíjkorhatárt, hogy több legyen az aktív kereső, és kevesebb a nyugdíjas, akit el kell tartani.

A túlnépesedés az egész FÖldet érinti, de főleg a fejlődő országokban igazi probléma, Magyarországon csökken a népessé.


De nem hiszem hogy anyósodék a Föld problémái miatt aggódnak mikor azt szeretnék hogy szülj nekik. Logikus, hogy szeretnének unokát, de ha te nem szeretnél szülni, azt is el kell fogadniuk. Azért akarják beléd beszélni, mert a legtöbb ember szerint ez az élet rendje, és egy gyerek tesz igazán boldoggá egy kapcsolatot hosszú távon. Aki persze nem így gondolja azt is el kell fogadni.

A gyerekvállalás egyébként egy alapvető ösztön is, de ma már azért ennek jóval több oldala van és több szempontot is figyelembe vesz az ember mikor dönt.

2016. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Pont azért tolják ki, mert kevésebb a fiatal munkaerő, így nehezebb finanszírozni a nyugdíjat. Lehet, hogy a népesség nő, de a magyarság viszont évről évre csökken.
2016. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Nincsen túlnépesedés.. Egy ponton meg fog állni és csökken. túlöregedett a társadalom, egyre kevesebb a születések száma, miközben a népesség növekszik. Miért? Mert míg korábban 60 év volt a max..addig most a 90.
2016. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
A túlnépesedés nem Európára, és nem Magyarországra jellemző, szerintem ezzel te is tisztában vagy. A gyermekvállalásnál meg általában legkevésbé a Föld vagy az adott ország népesedési mutatói vezérlik az embert, más dolgok állnak a háttérben, ami belőled hiányzik, vagy csak még nem alakult ki. Attól függetlenül senki nem fog téged kényszeríteni, ha ez nálad így marad, a párodnál meg esetleg megtörténik, ő akár 10 vagy 20 év múlva is meggondolhatja magát. Veled ellentétben.
2016. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Európában és a fejlett országokban nem a túlnépesedés a gond, hanem az elöregedés, és mivel itt Magyarországon is ez a helyzet, te ezt hallod. Ha kínai lennél azt hallanád, hogy ne szülj, vagy csak egyet. Egyébként nekem soha senki nem mondta, hogy szüljek már, azért szültem, mert így akartam. Két ember viszont nem család, hanem egy pár. A család ott kezdődik, ha van egy gyerek legalább.
2016. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Én sem ezért nem vállalok gyereket! :) csak példának hoztam, mert nekem az a furcsa, hogy mindenkinek teljesen egyértelmű ez a dolog, sokszor olyan embereknek is akiknek ikább nem lenne való! Pedagógus szeretnék lenni, ott majd foglalkozom eleget velük, szeretem őket, de sosem éreztem azt, hogy "otthonra is kéne egy"! Jó, ez viccesen hangzik, de nagyon komoly elhatározás, áldozat, megalázkodás a saját életed valakinek alárendelni és ebbe a többség, persze az ismerőseimből tudok kiindulni, bele se gondol! 3 gyerek után jut eszébe, hogy egy sem kellett volna... Szóval sok mindent nem értek, és az én példám nem is vonatkozik az igazi kérdésemhez. Valójában az érdekelt, hogy miért olyan egyértelmű, hogy ha -tegyük fel- 25 vagy akkor már ILLIK egy gyereket összehozni, különben lenéznek, kibeszélnek, azt hiszik gonoszak, felelőtlenek vagyunk és hasonló negatív dolgok. Pedig nincs bajom a gyerekkel, látszólag jól kijövünk, egyszerűen csak túl nagy felelősség, és úgy gondolom, ha már embernek születtünk és nem állatnak, akkor van jogunk eldonteni, hogy mit szeretnénk csak nagyon sokan belerokkannak a társadalom elvárásaiba, vagy egyszerűen nem is harcolnak ellene és későn jönnek rá, hogy hiba volt.

Igazából folyton eltérek a tárgytól, bocsánatot kérek, csak foglalkoztatnak ezek a dolgok, mint leendő pedagógust. :) Főleg, hogy bekerültem egy olyan közegbe aminek ezt az oldalát eddig egyáltalán nem is sejtettem, hogy mennyi szülő vállalt saját akaratán kívül gyermeket, vagy esetleg még ő sem tudta mire vállalkozik, és ezzel a gyerek is tisztában van, egyik félnek sem jó.

2016. ápr. 28. 19:15
 10/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megy a zöld kéz, érdekel a ti álláspontotok is. Magyarországot természetesen közvetlenül nem érinti, de közvetetten igen, ami szerintem az egész Földre hatással van.
2016. ápr. 28. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!