Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a nőkre a...

Miért erőltetik a nőkre a gyermekvállalást, ha egyébként túlnépesedés van?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gyermek szülni, nem is fogok, nem ítélem el azokat sem, akiknek 10 gyermekük van. De engem miért kell folyton azt hallgatni, hogy mikor lesz végre gyerek?! A családom már elfogadta, a párom családjának viszont magyarázkodni kéne, amit nem fogok megtenni.

Az érdekel, hogy miért kényszerítik ezt a nőkre? Miért nem hiszik el, hogy lehet normális család 2 emberből? Miért erőlteti az állam, ha már vannak olyan országok, ahol viszont a gyermekvállalás ellen vannak a túlnépesedés miatt? Az nem csak Kínát érinti, hanem az egész Földet. Miért nevelik azt az emberekbe, hogy nem lehet teljes élet szaporodás nélkül?


2016. ápr. 28. 18:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

Mert a nyugdíjrendszer egy piramisjáték, amit igyekeznek minél tovább fenntartani, ezért járulékfizetőkre van szükség. Nem azt erőltetik, hogy gyereket szülj, hanem azt, hogy járulékfizetőt állíts elő. Amúgy igazad van, túlnépesedés van a világban, és Magyarországon sem unatkozna senki, ha 10 millió helyett 8 millió vagy 5 millió ember élne, simán van kivel beszélgetni olyan országokban is, ahol negyedennyi vagy még alacsonyabb a népsűrűség.

Csak hát ehhez másmilyen nyugdíjrendszer kéne, olyan, amelyben minden ember aktív korában nagyjából összerakja magának azt a megtakarítást, amit idős korában fel akar élni, és nem lóg senki az állam csöcsén, maximum a nagyon rászorulók, rokkantak, értelmi fogyatékosok stb.

2016. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha leendő pedagógus vagy,akkor 18éves,vagy 20?
2016. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%

Egyrészt a túlnépesedés nem Magyarországra igaz. Magyarországon pont az a probléma, hogy kevés gyermek születik, ezért elöregszik a társadalom, felborul az egyensúly. Másrészt azért mert Kína (és más országok) nem kezelik (vagy nem tudják kezelni) a túlnépesedésüket, miért kellene nekünk magyaroknak azt a "döntést" hoznunk, hogy "gyerekek, mi inkább kihalunk, használjátok csak nyugodtan a területeinket, ha ti olyan sokan vagytok".

Emiatt nyilván jogos és érthető az állami vezetés olyan szándéka, hogy ösztönözzék a gyermekvállalást. Gazdasági szempontból nyilván az a racionális lépés, ha támogatják azt, hogy felnőljön a következő munkaképes generáció, aki majd (a jelenlegi gyakorlat szerint) "kitermeli" az idősebbek nyugdíját (többek között egyszer majd a tiedet is).

Semmilyen kényszerítésről nincs szó, mindenkinek szabad döntése, hogy vállal-e (és hány) gyereket. Vagy valaki a pisztolyt tart a fejedhez, hogy "gyerünk már"? Az embert nem nevelik arra, hogy nem teljes az élet szaporodás nélkül, hanem a legtöbb emberben ösztönösen előtör a szaporodás, illetve anyaság iránti vágy.

Ha már családnál tartunk...egy családban illik magyarázattal szolgálni a döntéseinkről. Tehát, mivel a párod családja a tied is választásod okán, talán megérdemelnék, hogy nyíltan elmondd nekik, hogy miért ez a döntés, akkor lehet megértenének és békén hagynának.

Abba most inkább nem mennék bele, hogy személy szerint sajnálom, hogy úgy döntöttél, hogy nem szeretnéd megismerni azt a csodát, amelyet csak egy gyermek tud elhozni az ember életébe, mert a kérdés azt hiszem nem az érzelmekről szólt.

2016. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

szerintem más gyermeke is hozhat boldogságot, pl. a testvéremé, vagy akikkel foglalkozni fogok.


Értem, akkor egyszerűen csak a pénz miatt van. De akkor mi a helyzet a magánnyugdíjjal, ha a gyerekeinknek kell kitermelni a miénket?


Nem gondolom, hogy a párom családját a sajátomnak kell tekintenem, nem velük vagyok együtt, ettől függetlenül jó kapcsolatot ápolunk, de ez csak amolyan illendőség úgy gondolom.

2016. ápr. 28. 19:32
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező: ez vagy/vagy ugye.

1. Vagy kitermeled magadnak az idős korodra szükséges lóvét, magyarán félreteszel kb. 20 évre elegendő megtakarítást (30-40-50 millió forintot)

2. Vagy lógsz az állami csöcsön, várod, hogy más pénzéből elvont járulékokból eltartsanak 20 éven át úgy, ahogy

3. Esetleg a kettő konbója

4. Vagy eutanázia, éhhalál ilyesmi.

5. Vagy szülsz egy vagon gyereket, és megkéred őket, hogy idős korodban a felnevelésükért cserébe támogassanak.


Na most a legegészségesebb opció az lenne, ha mindenki dolgozna úgy 40 évet, ennyi idő alatt félretenné a keresete kb. harmadát-negyedét, ami kamatokkal együtt biztosítana valami időskori megélhetést. Meg is teszi ezt az arab meg a kínai, ahol nincs állami nyugdíj rendesen. De a hülye fogyasztó erre nem képes az OECD-világban, ott előbbre való az íves tévé meg az új Suzuki, mint a nyugdíj-előtakarékosság, így csak a következő generáció vérét lehet szívni, hogy az aktív korában cifra nyomorúságában pénzt herdáló nyugdíjas ne dögöljön éhen.

2016. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kicsit túlgondoltad szerintem kérdező.

Szerintem nem a társadalmi elvárások miatt szül valaki (legalább is remélem). Én azért szültem, mert vágytam már gyerekre. Ennyi. Nem mérlegeltem olyan dolgokat, hogy ha nem szülök akkor meg fognak szólni stb., azt sem néztem hogy túlnépesedik-e a Föld vagy sem :-)


Azt meg senki nem tudhatja előre, hogy milyen lesz az élet gyerekkel, még akkor sem, ha tényleg vágyott rá, ez zsákbamacska, de nem hiszem hogy bárki, aki anya lett, utólag megbánta volna, hiszen egy anya a gyermekét szereti a legjobban a világon, még akkor is ha sokszor nehéz vele, és néha úgy érzed hogy előtte könnyebb volt sok dolog..., megbánni ilyet akkor sem lehet.


Az emberben alapvető ösztön a gyerekvállalás, ezért a többség természetesnek ítéli hogy ez következik valakinek az életében.

2016. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm #15!


Teljesen biztos vagyok benne, hogy van ilyen anya! nyíltan megmondta a szemembe, hogy megbánta a gyerekeket, ekkor ő már egy másik pasival élt egy másik városban. Az iskolában is több ilyen van, ahol lelép az anyuka, pedig sohasem gondoltam volna, hogy ennyire gyakori dolog. Persze nem hibáztatok senkit, saját felelősségük a gyermek, csak sajnos ez nekik egy óriási trauma, én is elvált szülőktől vagyok, ezt sem volt könnyű feldolgozni, hát még ha teljesen tisztában vannak vele, hogy nem is szeretik őket... Ezért egy bizonyos fokig (nem csak) az ilyen gyerekeknek a pedagógusoktól kell támogatást, szeretetet kapniuk.

Ez is érdekes, hogy aki gyereket vállal bele se gondol a következményekbe! Én biztos, hogy nagyon sokféle álláspontot megvizsgálnék, valószínű, hogy túlgondolom, de azt nem hiszem, hogy valaki attól, hogy képes a szülésre még való is neki a gyermeknevelés!

2016. ápr. 28. 20:05
 18/23 anonim ***** válasza:
58%

Azért lássuk be, a fejlett világban mások a szülőkkel szembeni elvárások, mint a fejlődő országokban. Egy gyerek is sokkal nagyobb teher errefelé, mint egy szegény országban akár 4-5.


Ott elég, ha éppen nem hal éhen, van valami rongy, amiben járhat iskolába, ennyi.


Itt azt sem engedik, hogy otthon szüljön az anya, meg kötelező orvosi vizsgálatokat írnak elő már a terhesség alatt, ami ugye ingyenes (egy lóf...szt, százezres nagyságrendben kell tejelni a dokinak, és a gyerek még ki sem bújt.

És leszólnak, ha nem szedsz vitamint, veszel kókuszmatracot, cicás pelenkát mag szupináló cipőt stb. Az sem mindegy, mit eszik, mert kell neki télen is a gyümölcs, de lehetőleg a bio. Utána hordjad kocsival mindenhová, egy percre magára ne hagyd, mert ge..cigonosznemanyának való vagy, ha a wc-ajtót magadra mered zárni, és nem a 3 éves életére vigyázol nonsztop. Meg akkor is, ha kettőt köhint, vagy lesz rajta egy pötty, és nem rohansz a gyerekorvoshoz. Hol van ilyen a fejlődő országokban?

Ha iskolás, akkor vigyed különangolra, különmatekra meg úszásra, rajzszakkörre meg teniszre.... csak legyen időd mindegyikre odaérni vele. És akkor hol van még az egyetem tandíjjal, ha vidéki vagy albérlettel...

Hát, nem csoda, hogy sok szülő már az elsőnél megretten, a másodikba meg bele sem fog.

2016. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ezt a "mindenáron legyen gyereked" felfogást én soha sem értettem, bár lehet azért, mert elég nyugatias szellemben nevelkedtem,ami még fura itt Magyarországon. Miért kellene bárkinek is számot adnia arról, hogyan képzeli el a jövőjét? Ha van egy nő és van egy férfi,akik teljes mértékben egyetértenek abban, hogy ők soha nem akarnak gyermeket, akkor senkinek nincs joga megvétózni a döntésüket. Az már annál inkább szomorúbb, hogy a létminimum alatt élük halomra szülik a gyerekeket és szerencsétlen kölyköknek a legalapvetőbb szükségleteik sincsenek kielégítve. Magyarán éheznek.
2016. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

lehet, hogy túlnépesedés van, de a fiatal generáció 3/4-e nem dolgozik, vagy közmunkán, ami ugye kb. még rosszabb is, mint a segély, az állam zsebéből mindenki csak kifele vesz, bele nagyon kevesen tesznek, azért tartunk ott, ahol tartunk.

Nyilván nem a 4 általánossal rendelkező szülőket biztatják, ahol apuka jó esetben közmunkán anyuka meg anyaságin van, hanem ahol van esélye, hogy értékes,dolgozó felnőtt válik a csemetéből. (nem azt mondom, hogy előbb említette gyerekeiből nem válhat, mert természetesen igen, de ez a ritkább)

2016. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!