Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy kicsit már kinőttü...

Tudom, hogy kicsit már kinőttük a "gyerek" kategóriát, de szülői dilemmám van. Ti melyik gyerekhez mennétek?

Figyelt kérdés

Szörnyű helyzetben vagyunk a feleségemmel. Két gyermekünk van, a lányunkat június végén avatják jogász doktorrá, a fiúnknak ugyanazon nap lesz az NKE-n a tisztavatása. Kétkülön városban van a két egyetem, tehát csak az egyik eseményre tudnánk elmenni.

Hagyjuk ki mindkettőt? Egyiküket sem akarom megbántani azzal, hogy a másikéra elmegyek, de az övére nem.


2016. máj. 2. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyikünk egyikre menne, másikunk másikra. Ennél jobb megoldás nincs. Nekem sem az nem lenne megoldás, hogy egyikre elmegyünk ketten, de az sem, hogy egyikre sem megyünk el.
2016. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtök elmegy az egyikre, a másik a másikra.
2016. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És hogy döntsük el, hogy ki melyik gyerekére megy? Mindkettőre ugyanolyan büszke vagyok és ugyanúgy szeretem őket.

Maximum kalapból húzunk majd. :)

2016. máj. 2. 21:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy szülő megy, videózik, aztán összegyűlik a család és együtt megnézitek. Gondolom a gyerekek is kíváncsiak a másikéra, hiszen nem lehettek jelen.
2016. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik az egyikre, másik a másikra.
2016. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem lenne egyszerűbb leültetni őket, elmondani a dilemmát és tőlük kérni tanácsot? akkor biztosan nem lesz harag egyikük részéről sem.
2016. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ne a szeretet szerint döntsetek, úgy nem lehetne.

mittudomén, egyik könnyebben megközelíthető tömegközlekedéssel, oda menjen az, aki vonattal megy.

vagy az egyik gyerek kapásból nagy pakkokkal jön haza, oda menj te hogy tudj segíteni. vagy kérdezzétek meg a gyerekeket!

ha semmi ilyen döntő érv, akkor sapiba be a két név és húzzatok.

mindketten vigyetek kamerát, így vissza tudjátok nézni!

2016. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Snorri ***** válasza:
100%

Tiszta szívből kívánom, hogy ennél szörnyebb helyzetbe soha ne kerülj! : )

Tényleg csak úgy lehet, ha külön mentek. Az is jó ötlet, hogy beszéljétek meg a gyerekekkel előre, ki melyikre megy. A legjobb ha mondjuk pénzfeldobással döntötök, mert akkor biztosan nem lehet beleképzelni semmit. Akár családilag is megtehetitek. Ezt pedig mondjátok előtte el nekik, hogy mindketten egyformán büszkék vagytok mindkettőjükre, ezért döntötök így!

2016. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szülő egyik helyre, másik szülő másik helyre. Úgy gondolom, lehetnek annyira értelmesek a gyerekeitek, hogy meg tudjátok beszélni velük a dilemmátokat és kitaláljátok, ki hova menjen.
2016. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sorsoljátok ki hogy ki melyikre menjen, így a legigazságosabb és senki nem tud belekötni. Ja és légy nagyon üszke a gyerekeidre, úgy tűnik "jól sikerültek" :)
2016. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!