Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam el egy...

Hogyan magyarázzam el egy 5évesnek anélkül hogy felnőne?

Figyelt kérdés
Kislanyom minap kerte az apukajat hogy bekeretezett kepet ker rola es a menyasszonyarol a gyerekszobaba.Amivel csak annyi gondom van hogy a menyasszony az a lany akivel a ferjem vegig csalt a terhessegem alatt,miatta maradtam egyedul egy csecsemovel es egy kicsivel stb.Valas utan a viszony nagyon jo,szepen kommunikalunk de nem szeretnem az o boldog par kepuket nezni amikor a szobaba lepek.Sot azt gondolom a parom sem szeretne az exferjemet.Beszeltem az exxel errol,o ragaszkodik hozza h a gyerek kerte.Mondtam h legyen fotoalbum azzal nincs bajom.Egyebkent naponta skypeolnak,nem az van h a gyerek nem latja apat es szuksege van kepre rola.Mit lehet ilyenkor tenni.Megiscsak 2 kegyetlen evet koszonhetek annak a boldog parnak az eletembol.De ezt a gyereknek nem mondhatom.
2016. máj. 5. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Mintha te lennél a szenvedő áldozat, akinek semmi része nem volt a dolgok ilyen irányba fordulásában. Vidd el a férjed és menyasszonya fotóját egy saját fotóddal együtt egy profi fotóshoz és kérd meg, hogy téged montírozzon oda a volt férjed mellé. Akkor a lányodnak feltehetően minden stimmelni fog és neked is.
2016. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
96%

Mivel már neked is van párod, rendeződött mindkettőtök élete, szerencsére nem egyedülálló anyaként kell most nézegetned azt a képet. A sértettséged érthető, de a gyereket nem hinném, hogy le tudnád beszélni anélkül, hogy negatív színben tüntetnéd fel az ifjú párt, amit nyilván nem akarsz.

Nem kell a falra szegezni az a képet, mindjárt az ajtóval szembe, tedd valami olyan helyre egy képtartóban gyerek-szemmagasságban, ahol a lányod látja, neked meg nem tolakodik az arcodba. Aztán ha majd elmúlik a kép varázsa, akkor el lehet tenni más fényképek közé.

2016. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Uhhhuhhu.... De megkeseredett egy lélek van itten közöttünk.. :D 1.válaszoló..


Figyi.. Nem mindig kell a magyarázkodás nem?!

2016. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ezt a békát le kell nyelned, és maximálisan tiszteletben tartanod a kislányod érzésiet és kérését. Ha fotóalbumban el tudnád viselni, akkor ne nézz majd rá a falon, ennyi. Értem, hogy nem éppen kellemes, de ennyi erővel a férjedről egymagában sem kéne képet tennie a falra a kislánynak...
2016. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Megértem az érzéseidet és őszintén csodálom, hogy jó kapcsolatot tudtok fenntartani.. Ugyanakkor én is azt mondom, hogy nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni.

Az a nő úgy néz ki, hogy az élete része lesz. Ott lesz a ballagásain, diplomaosztóján, esküvőjén, életének fontosabb eseményein. (Már ha apukával együtt maradnak.)

A lányodat is megértem, gyerekként én is akarnék róluk képet. Nyilván nem őt tekinteném anyámnak, de ettől még ha jóban vagyunk, akkor akarnék róluk képet.

Ezt sehogy nem tudnád úgy megértetni vele, hogy ne sérüljön a kapcsolata az apjával.

Egyszerűen nem magyarázhatod el neki, hogy apja miatta hagyta el őt és a testvérét.

2016. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Nekem első gondolatom az volt hogy én biztos nem bírnám kitenni a képüket és hogy levágnám a menyasszonyt a képről, csak apuka maradna rajta és úgs tenném ki.


Amúgy gondolom nem ez lesz az első se az utolsó dolog amit nem engedsz a gyereknek. Nehogy már azért szenvedj minden nap ahogy ránézel a képre mert a gyereknek engedni kellett... miért nem jó más kép apuról?

2016. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Számomra érthetetlen, hogy miért okoz ez neked problémát. A gyerek apja, annak a párja, a gyerek szereti őket, te pedig boldog párkapcsolatbán élsz.
2016. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Ne vicceljetek már,előző válaszolók!TI hasonló szituban kitennétek egy ilyen képet?Egymillió %,hogy nem!Nagyon könnyű kívülállóként ilyeneket írni.Én is elváltam,nagyon jóba vagyunk a volt férjemmel(együtt is dolgozunk,holott a válásunk óta eltelt már 21 év),van közös gyerekünk,aztán mindkettőnknek lett új(vagyis már sok sok éves)párkapcsolata,születtek gyerekek is,de eszünkbe se jut olyan képeket kirakni,ahol már az új férjemmel/feleségével van.Kíváncsi lenne melyikőtök tenné meg,és nézne a képre mosolyogva nap,mint nap.Azok után pláne,hogy 2 évig hülyének nézte!

Kérdező:valahogy csak meg tudod értetni a kicsivel,hogy ez így ebben a formában nem fog működni.És azért nehogy már az exed döntse el,hogy Nálatok mi lóg kint a falon!Ez egyfajta önzés,illetve uralkodás feletted.Még MINDIG Ő diktál,és azt csinál Veled,amit csak akar.Gondolom a lányotok fejét is Ő tömte tele ezzel.

2016. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
Nem m3gy az értő olvasás, ugye. A gyerek kérte. Nem az apa, a gyerek. Nem tudom mi akkora tragédia benne. Nem a nappaliban kell kitenni, hanem a gyerek szobájában.
2016. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi időnek kell eltelnie,de ha belőled ilyen rossz érzést vált ki...nem kéne engedni.

Voltam megcsalt fél...most nem járok abba a boltba ha a szerető dolgozik. Vajon mért? Hányingerem van ha eszembe jut...te még rosszabb helyzetben voltál...terhesen.

Aki támogatja a kérést: Szerintetek ha vmi probléma van egy kapcsolatban megoldás a félre lépés?

Hát nem!

Lehet lepontozni....

2016. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!