Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hallottátok már azt a női...

Ti hallottátok már azt a női nevet, hogy Enéh? Tetszik nektek, gyereketeknek adnátok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm így nevezte el a nemrég született kislányát, és Eninek becézi. Meglepődtem, mikor megtudtam, hogy ezt a nevet választotta a kicsinek, én még sosem hallottam. Ti ismeritek? Tetszik nektek?

2016. máj. 13. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is van az ismetetségi körömben, 3 éves kislány.

Nekem nem tetszik, nem adnám.

2016. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Nem hallottam, de nem tartom borzalmas névnek. Vannak ennél sokkal rosszabbak is. Ez még tűrhető. Bár én nem adnám gyerekemnek (nem mintha lesz... :D). De amúgy... Enikő? Nem? Az normális név, igaz. Az meg nem trendi, hogy értelmes nevet adunk a kölöknek...
2016. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Hallottam róla, személyes ismerősöm nincs.

Nekem nem tetszik, mert valahogy idegen a h hang a végén (jó tudom van olyan hogy méh, düh, juh) de nem jó érzés kimondani.

Amúgy régi magyar név fiatal tehén a jelentése. Ez sem túl szimpatikus...

Az Eni becézés aranyos.

2016. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
A Rege a csodaszarvasról című műből ismerem, szerintem nem rossz és aranyos a becézése is, jó tudni hogy élnek még ezek a régi nevek :)
2016. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem tetszik igazan, de nem is olyan rossz. Nem adnam, ha lanyom lesz, Teodora lesz.
2016. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Hunor Magor anyja volt. Sztem nagyon kevesen nem ismerik, a Rege a csodaszarvasról ált. iskolás tananyag.
2016. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Hunor s Magor két dalia, Enéh fia? :) Valami ilyesmi volt. Nem adnám, nem is annyira áll rá a szám. Kicsit idegennek érzem. Amúgy Enéh ő egy tündér volt, és Nimród felesége, és Nimródnak is tündér volt az anyja, Eilana - gondolom innen jött az Ilona név. De az Eilana/ Ejlana pedig sokkal szebb. Na de ez nem is idetartozott, csak jól esett leírni. Szóval én nem adnám az Enéh nevet. Speckó név még ilyen az Édua, de azt sem adnám. Meg van az Enikő is, ami meg fakadhat akár az Enéhből, az egyáltalán nem tetszik, nekem kislányos túlzottan. Nekem az Enéhben igazából nincs kecsesség, hiányzik belőle az a "ragyogás".
2016. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem adnám nem tetszik .tehén szó jut eszembe rola .
2016. máj. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
nem adnám, de nem vészes, jobb mint a most divatos Mira, Liza, Lara, Zara nevek.
2016. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen, hallottam, irodalom órán. Nem ismerek élő embert ilyen névvel, nem is tetszik.
2016. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!